İkinci erkek sendromunun tavana vurduğu dizi / She Was Pretty

31

Kill Me Heal Me’yi izleyip, Oh Ri On ile Oh Ri Jin çakma ikiz kardeşler arasındaki elektriği hisseden, dahası Park Seo Joon’un eli böğründe kalmasına bir miktar üzülen her insanoğlu, Hwang Jung Eum ve Park Seo Joon’un yeni bir dizide birlikte olacağını duyduğunda sabırsızlıkla beklemeye başladı. Tabii KMHM’de ikinci erkek olan Park Seo Joon’un Ji Sung ile karşılaştırdığında hiç bir şansı olmadığı da bir gerçekti.

Ben de bu diziyi seyretmeye duyar duymaz niyetlendiysem de, konuyu okuyunca biraz tadım kaçtı. Çocukluk arkadaşı olan iki kişi büyüyünce karşılaşıyordu.  Ama küçükken güzel olan kız çirkinleşmiş, tombul olan çocuk da yakışıklı olmuştu. Buraya kadar sorun yoktu. Ama kızın kendisini tanımayan çocuğa kız arkadaşını kendisiymiş gibi tanıştırması ve daha sonra çocuğun kızın yeni başladığı işe yönetici olarak gelme aşaması tam bir yanlış anlaşılmalar silsilesiydi ve ben yanlış anlaşılmalı dizilerden nefret ederim. Hem bölümlerin biraz birikmesi ve hem de yanlış anlaşılmanın çözüldüğü bölüme gelinmesi için biraz bekledim.

Bekledim diyorum ama tüm spoilerı yiyerek bekledim. Tüm yorumları okudum, tüm fotoğrafları gördüm. Diziye de 9 , 10 ve 11. bölümü önce orijinal, sonra İngilizce sonra da Türkçe izleyerek başladım. Sonra da en başa döndüm. Böyle dizi seyredilir mi demeyin, bazen oluyor. Benim için dizinin konusundan çok oyuncular ve hangi aşamada nasıl oynadıkları önemliydi.Ben diziyi izlemeye başlayana kadar da sürü sepet second lead, ikinci erkek hayranı oluşmuştu bile. Siwon’un Super Junior’dan hayranları buna biraz bozulsa da bu kez sakallı bir görüntü çizen fotoğrafları artık her yerdeydi.

33

Çiftimizin çocuklukları

12

Kız büyüyünce aynı babası gibi kırmızı yanaklı bir tip olmuş, saçlar da kıvırcık ve çilli. Ayrıca siyah ayakkabı içine beyaz çorap giyiyor aynı Michael Jackson gibi. O yüzden Siwon ona Jackson diyor.

9

Dizinin iki yakışıklısı, ben Seocuydum 🙂 Nedeni de o kadar çok sululuktan hoşlanmam, ne de olsa deli de olsa ajummayız.

4

Jackson’a iyi davranan, sulu zırtlak, ama dünya tatlısı Kim Shin Hyuk.

Dizi başrol erkeğin başrol kıza köpek muamelesi yapmasıyla başlıyor. Kızın en yakın çocukluk ve ev arkadaşı da bu arada esas çocuğa aşık oluyor ve gerçeğin ortaya çıkmasını engelliyor. Bence bu aşamada Siwon’un iyice sevilmesinin nedeni başlarda Seo Joon’un tam bir öküz olmasıydı. Ama ne zaman ki iş çözüldü, Seo’da öyle şeker bir şey oldu ki tadından yenmez hale geldi. Bu aşamada beklenen olmuş, ikinci erkek de kızımıza sırılsıklam aşık olmuştu.

35

Çocukluktan kalan travmalar ve aslında Hye Jin’in Sung joon’un yanıbaşında olduğunu anlayamaması, kör müsün ya, neler oldu anlamadı adam!

13

Kız Siwon ne zaman senden hoşlanıyorum dese, şaka sandı.

16

Kızın incinmemesi için dümenler çevirdi 🙂

37

Kız üzülmesin diye hasta patrona lapa bile yedirdi.

nezle

Nezle olduğunda ilaç aldı.

Dizide çocukluktan kalan bir puzzle meselesi vardı. Çocuk bir parçayı kıza vermiş, Renoir’ın Dans  tablosundaki gözetleyen kız kısmı. O parça herkesin eline geçti, aynı tablonun yer aldığı bir şemsiye de vardı. O parça için iki erkek karakterin kucaklaşmasını bile izledik 🙂 Çok komik bir sahneydi.

 

36

puzzle

Dizide ana konu haricinde çiftimizin çalıştığı The Most Dergisini bir numara yapmak, dergi sahibinin yeğeninin ekipten biri olması ve kim olduğunun bilinmemesi olayı, Ten isimli ünlü yazarın kim olduğu, ekipten Park Yoohwan ( Evet Yoochun’ın kardeşi olan ) ve kız arkadaşlarının durumu, derginin deli yöneticisi çılgın ajumma, başrol kızımızın çirkin ördekten kuğuya dönüşümü ve her iki kızın ailevi ilişkileri de irdelendi. Kızımızın çocukluk arzusu yazar olma isteği ve bununla ilgili aşamalar da. Yorumlarda Ten’in kim olduğu, yeğenin kim olduğu uzun uzun tartışıldı. ( Ben her ikisini de doğru tahmin etmiştim, çok drama seyretmenin sonucu olsa gerek )

10

Başrol kızımıza en yakın arkadaşı Hari wifey, karıcım diye hitap ediyordu, bu kızların ilişkisi hoştu.

39

Yoohwan sevimli ama oyunculukta abisini tek geçerim.

deliajumma

İtalyanca konuşarak dolanan çılgın ajumma, amoooreee

değişmeden önce

Öncesi 🙂

değişim

Sonrası, Siwon dahil geri kalan hepimiz değişmeseydi daha iyi olurdu dedik, Siwon çillerin görünmüyor, ne yaptın kendine diye dövündü.

the most

The Most ekibi toplantıda

içki

Soju ile kafayı çekme sahnesi olmazsa olmaz

soju

Bu da masanın karşısı iyice kafayı bulmuş

Dizide bir de soğan faktörü vardı. Nezleye iyi gelirmiş, biz de bu vesileyle öğrendik.

onion-iv

Bunun bir de ağlayan tarafı vardı.

2

 

Klişe sahnelerimiz vardı tabii, olmazsa olmaz.

23

Arkadan sarılma esas çiftimiz

32

Siwon’un ki de asıl çifti aratmıyor. Kız öpüştüklerini görmesin diye sarıldıydı, ama kızın çocuğa koştuğu sahnedeki itirafı ve O kacima Jackson deyişi de hala aklımda .

Kacima sahnesini de koyalım :

 

Kızımız başta tedirginliğinden sıcak çayı dikti kafaya :

18

Aşk sahneleri

forehead

Helalimsin öpüşü

17

Merak ettiğin için mi geldin, hayır seni kucaklamaya geldim, ne hoş sahneydi, ardından da ilk öpücük geldi.

14

Bu sahne de unutulmayacak sahnelerden, Siwon çocuğun evine girmiş, yıkanmış, yemek ısmarlamış, bir de havluyu düşürdü salak.

Zaten yazı baştan aşağı spoiler dolu, ve seyredenler okuyacak, o yüzden ben bu sahneyi de ekliyorum. Muzır bu adam ya, muzırat resmen.

Bu dizide de çiftimiz belirli bir süre ayrılıp, bekledi. Ama çocukluktan beri birbirlerini beklediklerini düşünürsek normaldi. Yalnız bu arada dizinin finali ile ilgili pek çok abuk subuk son yazıldı. Özellikle dizi mutsuz bitecek dendi, herkes endişelendi. Allahtan öyle bir şey olmadı ve dizi romantik komedi tadında bitip, hoş hatırlanacak dizilerin arasında yerini aldı. Çok da net bir final yaptı. Sevimlilik oranı çok çok yüksek bir final hem de. Ama Siwon’un kendisini anımsatmak için turp turşusu yerken beni hatırla demesi iyi olmadı, şimdi her turşu gördüğümde Siwon’u hatırlayacağım. Hepimizin bildiği üzere kendileri bu ay askere gidiyor, sağ salim dönüp yeni diziler çevirmesini sabırsızlıkla bekleyeceğiz.

Bir de son soru, Park Seo Joon ne zaman nuna killerdan normal erkeğe geçecek ? Kendisinden daha genç bir partner ile oynayacağı diziyi merakla bekliyorum.Bu dizide kızdan yaşlı gösterecekler diye o pilili pantolonlar ve ajussi giysileriyle dolaştı durdu. Bir de o saç modelini kim seçtiyse, elime makası alıp kesesim geldi hep!

Dizide Siwon ve de şarkı söyleyebilen ( Gerçi dizide bet sesliydi ) Park Seo Joon olunca OST’ da güzel olmuş.

 

Diziyi izleyin, izlettirin, çok çok sevimli.

25

28

Tehlike alarmı ! 2. erkeğe aşık oldum ve hiç bir şeyden pişman değilim.

siye

You may also like...

4 Responses

  1. Dilek says:

    Kill me heal ne de Park Seo Joon’a üzülüp diziyi bitirmeden bu diziye geçtim. İyi de etmişim. Yetkilileri göreve davet ediyorum Nuna killer olmasın artık, çok lutfen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: