33 yaşındayım, dünyanın sonu geldi / Dal Ja’s Spring

d3

Bir ajumma olarak 22 bölüm boyunca , başrol kadın oyuncusu Chae Rim’den  her bölümde en az iki kez, 33 yaşındayım, ama koca bulamadım, 33 yaşındayım ve bekar ölücem, 33 yaşındayım ve hala bana aşık biri yok, 33 yaşındayım ve bana seni seviyorum demedi, gibi sürüp giden cümleleri duyup ister istemez “Ne  33 yaşmış be, taş gibi hatunsun, keşke her 33 yaşındaki senin gibi olsa diye ” hayıflandım.  Başrol erkek Lee Min Ki’ye gelince çekici bir çocuk canım, göz var, iz’an  var. Ben ilk kez seyrettim kendisini, aaa bu çocuk niye bir dizide değil, deyip özgeçmişine baktım, meğer bir yıldır askermiş, daha da bir yılı varmış. Dönünce tam gaz devam eder en bir ünlü kadın oyuncularla bence, o potansiyel var çünkü kendisinde.

Chae Rim 79 doğumlu, bir şirketin güzeli olarak bu işe başlamış. Ben kendisini daha önce Choi Siwon ile Oh, My Lady‘de izlemiştim. Siwon’un daha She was Pretty ile genç kızlarımızı alıp götürmediği zamanlar, oyunculuğu da şimdiki kadar gelişmemiş. Ama Chae Rim yine de o bebek gibi yüzüyle Siwon’un yanında yaşlı durmuyordu. Dizide 33 yaşında bekar, romantik, aşkı arayan ama hep şanssız adaylarla karşılaşmış, yetişme tarzı nedeniyle biraz da muhafazakar, eski tip bir kızı oynuyor. Gerçi daha sonra dizideki adıyla başrol erkeğimiz Kang Tae Bong ile karşılaşınca o utangaçlığını yendi, ama yine de iflah olmaz bir romantik olarak kaldı. Çiftin arasındaki ayrılığın en büyük nedeni Tae Bong’un aşkını hareketleriyle göstermesine rağmen, ” Seni seviyorum.” dememiş olmasıydı . Ama 27 yaşındaki bir genç yavaş yavaş kadınların bunu duyması gerektiğini deneyimleyerek öğrenecek tabii.

d5

Dizide Dal Ja’nın çıktığı biri çapkın diğeri evli iki karakter sonraları karanlıktan aydınlığa geçtiler ve Dal Ja’ya destek oldular. Hele de çapkın olanı resmen kankası oldu. O ve sevgilisi Dal Ja’nın çalıştığı online pazarlama şirketinin modelinin aşk öyküsü de en az asıl çiftinki kadar öne çıkmıştı. Hatta bence o ikisinin ilişkisi daha derinlikli işlenmişti. Her iki tip de gayet iyi oynuyor, çoğu sahnede gülmeden edemedim. Bir ajumma olunca bu tarz ilişkileri daha bir bilir, anlar oluyorsunuz.

d4

Dal Ja ve kankası Shin Se Do yine bir dertleşme seansının ortasındalar

d10

Bir ara Dal Ja ikisiyle de çıkıyor gözüküyordu, kızın adı resmen şeye çıkacaktı 🙂

d7

Çok didiştiler, kadına ve başlarda da adama dayanmak çok zordu ama dizi ilerledikçe çok hoş bir çift oldular bu ikisi.

İkinci erkek, her nuna romanstaki olgun rakip biraz ruhsuz ve suratsızdı bence. Ama yine de Candy okuyup kadın erkek ilişkilerini çözümleme çabası beni benden aldı. Ah biz yaştakiler için Candy gerçekten de önemlidir 🙂

d8

Second lead, boşanma aşamasında evli bir erkek çıktı bu, bir de psikopat karısı vardı, evlerden uzak.

d12

Beyimiz Antony niye öldü derdinde 🙂

Klasik kendine sahte erkek arkadaş kiralama klişesiyle başladı dizi ve iki yıl yurtdışında eğitime gitme klişesiyle bitti. Çoğu nuna romansta olduğu gibi erkek oyuncu parasız, şef olmak isteyen genç ve işe yaramaz bir tip gibi gözükürken, babası dekan, zengin ve 2 yılda hukuk bitirmiş dahi avukat olarak arz-ı endam etti. 2 yılda hukuk nasıl biter biri bana anlatsın lütfen, ben mi yanlış anladım, insaf!

Kızın ve çocuğun ailesinde eskiden kalma bağlantı olayı bu dizide de vardı. Kızla çocuğun yine kardeş çıkabileceği tehlikesi bu kez dizinin kendisi tarafından hicvedilmişti. Bu arada dizi boyunca başka filmlere ve dizilere göndermeler var. Romeo Juliet’ten, Titanic’e, Candy’den The Classic’e bir çok sahneyi canlandırmışlar, eğlenceliydi.

Ayrıca bölüm başlarındaki illustrasyonlar harikaydı, benim çok hoşuma gitti.

d2

Bu çiftimizin ayrılışını resmediyor, çok çarpıcı değil mi ?

Kızın ve çocuğun ailesi ve onlarla ilişkileri de veteran oyuncular sayesinde eğlenceli ve seyredilebilir kılıyordu diziyi.

d16

Kızın annesi evlen de evlen diye tutturdu, bir Seksenlerin Rukiye’si gibi SSK’sı var mı diye sormadığı kaldı.

d17

Bu büyükanneyi hep sevmişimdir 🙂 Burada aklıselim bir tipti.Dal Ja’nın babaannesi.

d18

Bu da Tawe Bong’un tefeci dedesi. Sevimli adamdı 🙂

Yan karakterlerden Tae Bong’un ilk aşkı, sevimsiz bir second leaddi. Zaten kızlar öyle olmaz mı genellikle ? Allahtan son bölümlerde ortaya çıktı da sabrımı denemedi.

d11

Gargamel lakaplı müdür aynı zamanda çocuğun halasıydı, o da ilginç bir kişilikti.

d13

Kızın en yakın unnisi de sevimli bir kişilikti, kıza akıl vere vere kendisinde akıl kalmadı 🙂

unni

Kadıncağız bir de dizi boyunca hamile gezdi. Tam doğurdu dedik, yeniden hamile kaldı.

Dizide esas çocuğun arkadaşı rolünde ilk bölümlerde Kim Jae Wook da var, Marry me Mary’nin/ Mary stayed out all night  second leadi ve Coffee Prince’in çalışanı.

d14

Dizi 22 yerine klasik 16 bölüm olsaymış daha iyi olacakmış. Bir de en anlamadığım şey 2 yıllığına Amerika’ya eğitime gidip o süre içinde hiç konuşmayan çiftin dönünce birbirlerini aramamaları ve buluşunca hiç bir şey olmamış gibi devam etmeleri, insan bi trip atar bir şey yapar. Bin türlü iletişim aracı var, hala 70’lerdeki gibi iki satırlık kartpostal atıyorsun, ne oluyoruz ??

Bu arada Chae Rim 2014’te ikinci evliliğini bir Çin’li oyuncu ile yapmış. Aşağıda görüntüleri var, bu kıza kıvırcık saç daha çok yakışıyor, her ne kadar dizi boyunca kuş yuvası gibi deyip durdularsa da saçlarına.

Bu da Min Ki’nin askerlikten sonraki ilk fotosu, ama askerliğini de public worker olarak yapıyormuş her nedense.

min ki

O şimdi asker

Klişe bir çift fotoğrafı ile bitirelim 🙂

d9

 

dalja

Şirinler

Not : Lee Min Ki’nin askerden döndükten sonraki dizisini haftalık yazdım, ne kadar sevindiysem. İlk İki bölüm şurada :)

 

You may also like...

7 Responses

 1. Merve says:

  Yazılarınızı çok beğeniyorum. Çok içten ve aynı zamanda kaliteli yazıyorsunuz. Takipteyim efenim!

 2. Oceanbluee says:

  Ajummaaa inanmoorumm ilk dizim bu benim yaa ? yine orayı burayı karıştırıp okurken karşıma çıktı ya soktayim unutmuşum bile ilk dizim olduğunu ? bu arada da hala şaşırıyorum böyle çok bilinmeyen bir dizi nasıl benim ilk dizim oldu o da ilginç bir nokta ? çok güzel yazmışsın yine teşekkürler ?

  • Deli Ajumma says:

   Ben de bir ara nuna romanslara sarmıştım, onun için başladım Dal Ja’ya. Ama sonra da Lee Min Ki takıntısı oldu, onun her bir şeyini izlemeye başladım.Adam askerden geldi, Tomorrow with you’da Shin Min Ah ile oynayacaktı. Bir cinsel taciz olayı çıkardılar, sonra değilmiş dediler, ama adam diziden biz de Min Kİ’den olduk. Gerçi yerine oynayan Lee Je Hoon’a da bayılırım, o da diziyi başka bir yere taşıdı, ama olsun, biri Lee Min Ki’yi oynatsın yine de. Adamın çok ilginç bir tipi var.

   • Oceanbluee says:

    Benim de ilk dizim olduğundan mütevellit bir Lee Min Ki hayranlığım başlamıştı ama çocuktum o zamanlar çok takip edemedim daha sonra da hiç görmedim adamı zaten akıbetini hiç bilmem ? Sizden duydum şimdi ?

 3. Gülay Cesur says:

  Bu diziye yeni başladım,başlar başlamaz ilk aklıma gelen deliajumma buna bakmış mıdır oldu😁.Eski diziler beni daha mutlu ediyo onu farkettim.Bilinebilir olmalarından mı dönem itibari ile kendimle özdeşleştirdiğim çok şey var ondan mı bilmiyorum.Yaşlanıyorum galiba ajumma,ah bizim zamanımızda ne kadar naifti herşey diyecek zamana gelmişim😀🤫.Senin eskileri karıştırmanı seviyorum,sevdiklerini de seviyorum.Fighting💪🥰

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: