Aynı evi paylaşma öyküsü, ama bu kez Japon Drama / Good Morning Call

Kore ve Japon dizilerinin bir türü de aynı evi paylaşma öyküsüdür. Bu dizi bir gençlik dizisi aynı zamanda. 2016 yılında 17 bölüm olarak Fuji TV ‘de oynamış ve Netflix’te de var. Ben de Netflix’ten izledim zaten. ( 1 aylığına ücretsiz de izleyebiliyorsunuz, Türkçe altyazısı da var)

Başrollerde Haruka Fukuhara ( Nao Yoshikawa ) ve Shunya Shiraishi (Hisashi Uehara ) var. İkinci erkek ise Dori Sakurada . ( Daichi Shinozaki ) Dizi pek çok dizide olduğu gibi mangadan alınma. Shunya 90 doğumlu Haruka ise 98.  Yani oldukça genç.

Bu ikili ev sahibinin aynı evi ikisine de kiralaması sonucu mecburiyetten birlikte yaşamaya başlarlar. Aynı okula gitmektedirler ve bu durumu arkadaşları ve öğretmenlerden de saklamaları gerekmektedir doğal olarak. Herşeyden önemlisi çocuk çok popüler ve kasıntı bir tiptir. Okuldaki kızların çoğu peşindedir ve onları devamlı reddetmektedir. Okuldaki kızlar kendileri çıkamasalar da ona layık olmayan ezik bir kızın onun yanında olmasını istemezler. Tabii her ne kadar saklasalar da bir biçimde okulda konuşmaları gerektiğinde bu cadı kızlara yakalanırlar ve bu da kızın tartaklanmasına neden olur. O zaman çocuk işe el koyar ve kızın kız arkadaşı olduğunu söyler.

Bu arada gelişen olaylar sürecinde biz çocuğun anne ve babasının öldüğünü, tek abisinin de onun da ilgi duyduğu kızla evlendiğini öğreniriz. Dizi bu noktada azıcık nuna romans da içeriyor. Bu yüzden çocuk abisinin evinden ayrılmıştır ve  pek çok yarı zamanlı iş yaparak kendi ayakları üzerinde durmaya çalışmaktadır.

Kız bildiğimiz sarsak, beceriksiz, hatta bir miktar çirkin ve ezik drama kızlarından. Ama bu tür kızların en büyük özelliği duygularını ifade etmekte başarılı olmalarıdır bilirsiniz. Kasıntı erkek karakterler ise duygu kabızı olurlar. Burada da aynen böyle.

Kızın bir de arkadaş grubu var. Bu bağlamda çocuk daha yalnız. Çalıştığı iş çevresindekileri ve ağabeyi ile yengesini görüyoruz. Tabii her zaman olduğu gibi kızın etrafında çocukluğundan beri tanıdığı yakışıklı bir başka çocuk vardır ve bu da kıza aşıktır. Daha sonra kızın part time çalıştığı lokantanın sahibinin oğlu da kıza aşık oldu. Hatta okuldan kıza aşık olan bir başka çocuk da vardı. Hem çok güzel olmayıp, hem de ezik olan bu kızların etrafında bu kadar çok kız olması inandırıcı mı sizce ?  Bence değil.

Bu Japon dizilerinde bir yer sofrası var. Üzerine yorgan gibi bir şey örtülüyor. Bunlara Kotatsu deniyormuş. İçlerinde de elektrikli ısıtıcı oluyormuş çoğu kez. Hem ısınmak için hem de masa olarak kullanılıyor. İşte şu :

Bunları biraz araştırdım netten binlerce çeşidi var :

Bu dizide okuldaki olaylar, ailelerin işe karışması, rakipler, çalışma durumları, ikilinin aşık olma süreci, yani epeyce olay vardı. Ben zaten oldum olası teenager dizilerini severim. Onlarla çok zaman geçirdiğimden olsa gerek, özel merakım var. Çocuk da kasıntı masıntı ama sevimliydi. Hatta başka ne dizisi var diye bile baktım. Ama ilgimi çeken bir başka dizi bulamadım. Sonra da başka oyunculara takıldım. Sonuç olarak sevimli bir dizi boş zamanınız varsa izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

10 Responses

 1. Zeynep says:

  Netflix icin üye olup dizileri izledikten sonra üyelik iptal edebiliyor muyuz bir de bu dizinin 2.sezonu olacağı konuşuluyor dizi 17.bölümünde bitmiyor mu

  • Deli Ajumma says:

   Bir ay sanırım deneme süresi günü gelince iptal edebilirsin kredi kartından para çekilmeden. Dizinin ikinci sezonunu bu yılın sonuna doğru olacakmış sanırım şimdi baktım nete 🙂 Zaten sonu ikinci sezonu olabilecekmiş gibi bitmişti.

 2. Zeynep says:

  Ozaman 2.sezon çıktığında uye olsam 1 ayda bitebilir çok sağol

  • Deli Ajumma says:

   İlk sezon 17 bölümlük ama az rastlanır bir sayı Japon dramalarında biliyorsun genellikle 11 oluyor onlarda.

 3. Zeynep says:

  2.sezon ne zaman çıkar ki

 4. Dilek says:

  Bu diziyi ben de sevdim. Kill me heal ne de second lead e nasıl uzulduysem burada da ramenciye üzüldüm. İkinci sezonu merak ettim ben de.

 5. Tuğçe says:

  Bu diziyi izledimm. Çok güzeldi ya 🙂 2.sezonunun çıkacak olmasına sevindim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: