Mantıksız Fantastik Dizi / Black Knight : The Man Who Guards Me

Sanırım benim ilk izlediğim fantastik dizi Secret Garden‘dı. Normal bir fakir kız, zengin, şımarık erkek dizisi izliyorken birdenbire beden değiştirmişler, ben de şaşkın bir şekilde kalakalmıştım. Fantastik dizilere alışkın olmadığımdan değil, nedense Kore Dizisinde fantastik ögeler olmaz gibi bir önyargım varmış demek ki başlangıçta.

Sonra üç yıllık zaman içinde durum öyle bir hale geldi ki, içinde fantastik öge barındırmayan dizi bulunmaz oldu neredeyse. Eğer o yoksa o zaman da savcıdan geçilmiyor dizide. Eğer çok farklı değilse dizi, ben artık sıkılmaya başladım. Korelilerin kültüründe olan yeniden doğuş, ölümsüzlük gibi ögeler artık çok sık işlenir oldu. Son zamanlarda en az üç tane cosıng sacalı  ( Azrail) dizi girdi vizyona. Ben aslında fantastikten çok bilim kurgu meraklısıyımdır. Hem bilimkurgu kitapları, hem dizi ve filmleri  tutku halinde bende yıllardır.  Ama arada kaliteli fantastik dizi ve filmleri de izlemiyor değilim. Bu diziye de Kim Rae Won yüzünden başladım. Kim Rae Won’dan  daha önce Doctors , Punch  ve eski dizilerini toplu olarak ele aldığım şu yazıyla söz etmiştim. Şimdi baktım milyon filmini izlememe rağmen birini bile yazmamışım. Bu da başka bir yazı konum olsun bari.

 

Tabii Kim Rae Won geri gelecek diye sevindim, ama sevincim kursağımda kaldı çünkü yanına hiç sevmediğim Shin Se Kyung’u koymuşlardı. Piyasada en iyi oyuncularla oynadığı için ölü balık gözlü bu kızın arkasının sağlam olduğunu düşünüyorum aslında. 90 doğumlu bu kız Jang Hyuk’tan Lee Dong Wook’a, Yoochun’dan Yoo Ah In’eSong Seung Heon’dan Nam Joo Hyuk’a pek çok oyuncuyla partner oldu. Başrol kızımız bir de müteveffa Jonghyun’un eski sevgilisi. Fanlardan gelen tepkilerden dolayı ayrılmışlar.

Kıza dizide aşık olan üç adam vardı. Kim Rae Won’dan gayrısı aşağıda.

Nişanlı aşık.

İlk sevgili, savcıyım diye kızı kandırmış

Dizi  20 bölümdü. Senaristi ise aslında çok deneyimli pek çok diziyi yazan bir hanım. Kim In Young. Unkind Ladies, When A Man Loves, Man from the Equator, Still marry me. Hatta Unkind Ladies ile en iyi senaryo ödülü almış.  Ama burada beni bitirdi. Dizide  pek çok başka dizideki gibi ki yeniden doğuş teması vardı.  Dizi geçmiş ve gelecek arasında gidip geldi.

 

Eskiden sevgili olup birleşememiş iki aşık yeniden doğumlarında tekrar  bir araya gelirler. Bu arada eskiden onlara engel olan iki kadın ceza olarak  ölümsüz oldukları için hala yaşamaktadırlar ve biri onlara uyardım ederken, diğeri yine köstek olur. Bu iki kadın dizinin renkli yüzleriydi bence. Ama olay 20 bölüm durmaksızın tekrarlamaya başlayıp, başka hiç bir açılım yapamayınca millete gına geldi ve çoğu kişi diziyi yarım bıraktı.

Şimdi bu iki kadından yaşlı olanı tip olarak benim çok ilgimi çekiyor. Kadın 57 doğumlu ama taş. Daha önce de Madame Antoine‘da psikiyatrist profesör rolüyle Jin Woon’u kafeslemeye çalışmıştı. Ay gencecik çocuk, fena olmuştum. Tabii çocuk vücut filan yapmış, kadın dayanamadıydı zaar.

Jang Mi Hee

 

Bu hanımımın 2011’deki bazı dergi çekimlerini buldum, dudağım uçukladı.

Dizideki ikinci kicibe daha önce Punch dizisinde Kim Rae Won ile oynamıştı. İzleyenlerin yorumlarına baktım, çoğu Sharon rolündeki Seo Ji Hye’yi daha çok sevmişler başrolden. Hatta artık başrol olması gerektiğini söylemişler. Bence de oyunculuğu Shin Se Kyung’tan daha iyi. Ama bezdirdi be kardeşim. O ne saplantıdır öyle ?  Her bölüm gözlerini belerte belerte bir hal oldu. Adam en sonunda orasını burasını kırıştırdı, saçlarını beyazlaştırdı, son bölüme kadar direndi durdu. Bence çok sevimsizdi. Yani bir rom comda başrol olabilecek bir tip de yok bence. Olsa olsa yine alengirli bir polisiyede , ya da bir chaebol kadınını filan oynar, güç düşkünü.

 

 

En çok dikkatimi çeken tip terzi Sharon’ın yanındaki yardımcısıydı. Kim Seol Jin’in oynadığı bu ufak tefek adam, abuk subuk desenli elbiseler giyen bir tipti. Kimmiş bu diye araştırınca artık oyunculuğu da denemek isteyen ama esas alanı dans olan, hem de bu alanda çok ünlü biri. Kim Seol Jin. Önemli de bir koreografmış. Bir dans yarışmasında da yer almış. Dans videoları için şuraya 

Şuraya ve şuraya bakabilirsiniz.  Dizideki danslarından bir için ise şuraya.

Shin Se Kyung Kim Rae Won’un yanında kızkardeşi gibi kalıyordu.  Kim Rae Won Kore Dizilerinin adam gibi öpüşen erkeklerindendir. Ama öpüşme sahneleri kızın uyuzluğu yüzünden berbattı. Park Shin Hye bile Doctors’ta adam gibi öpüşmeyi becermişti. Bir de dizide kazakla yatağa girdikleri sahnelerde ” Yuh artık!” dedirttiler bize. Evlenmişsin, kazağını giyip yatıyorsun. Bu nedir Allahaşkına ?

Zengin adamsın kaloriferi açsana ne diye kazakla yatağa giriyorsun ??

Şimdi gayet de spoiler olacak, tüm yazılarım öyle zaten ama, adamın dizi sonunda ölümsüz olması ne saçmaydı. Neymiş sevgilisi hiç ölmesin diye dua etmişmiş. E peki bu iki kadına ceza olan bir şeydi de, adama ödül mü oldu ? Aslında ödül olmuş da olabilir. 🙂 Shin Se Kyung yanında sözde ( ! ) kırıştı buruştu, adam taş gibi kaldı. Bu yaşlanma işini de becerememişlerdi, bizim Türk filmlerindeki gibi sadece saçlar beyazlaştı. Neyse kadın öldü gitti, adam hayatına ölümsüz olarak devam etti. Kadının tekrar reenkarnesine dair de bir ipucu yoktu. Zaten ne yapacak o uyuzu, bence adam fıstık gibi kadınlar bulup sonsuz hayatına devam etsin. Nasılsa altyapı yerinde, para desen şey gibi, istediği ülkede istediğiyle sonsuza kadar beraber olabilir. Kim Rae Won ermiş muradına biz çıkalım kerevetine. Bir dahaki dizisinde yaşı yaşına uygun güzel gacılardan birisi olsun çebal. Kesin olmaz ama eski sevgilisi Lee Yo Won ile oynasa tadından yenmez. Tabii kocası izin vermez bence , ben olsam vermezdim yani 🙂

Dizinin Ost’leri için şuraya bakabilirsiniz.

Not. Adam dizide palto defilesi yaptı a dostlar.

You may also like...

12 Responses

 1. Hatun says:

  Kalemine sağlık.Ben de merak ediyorum
  Shin se Kyung,fashion king de diger dizilerinde kadin da ruh yok.buzluk arkasinda kim var acaba.

 2. dilek says:

  Bride of water god’da nam joo hyuk tan bile nefret ettirmişti bu bacı. Bacı çok kötüydü senaryo bacidan kötü. Nasıl dayandim o diziye inanılmaz.

  • Deli Ajumma says:

   Ben o oynuyor diye diziyi izlemedim. Ama Kim Rae Won’u çok severim, o yüzden bu diziyi izleyeyim demiştim, ama hüsran tabii 🙂

 3. dilek says:

  Bu arada misty süpermiş.

 4. Ölü balık bakışı aynen öyle ha 😀 😀 😀

 5. Merve Aslan says:

  Valla ben de beğenemedim diziyi.Ben zannediyordum ki adam sürekli zamanda yolculuk yapacak surekli kadinin reankarnesiyle karsilasacak ve her seyin farkinda olacak.Sharona bayildim.Şeytani kadin rolunu çok iyi yapti.Ölumsuzluk mantigi 20 bolumu tamamlamak icin uydurulmus sacma bir hamleydi bence.Dizi çok boştu.Pek sevemedim.Daha güzel bir şekilde mini dizi olarak çekilseymis keske ya da 16 bolum de iyi olurdu.Bu arada sayfanıza bayildim.Çok muhtesem tahliller yapıyorsunuz.Özellikle My mister dizisi yorumunu çok begendim.Dizinin etkisinden hala cikamadim.

  • Deli Ajumma says:

   Çok teşekkürler. My Mister gerçekten hatırlanacak bir dizi oldu. Black Knight’a gelince Kim Rae Won takıntım olmasa izlemezdim 🙂

 6. Byul Bi says:

  Ya ama kötü bitmiş çok saçma izlemiyorum yaaa

  • Deli Ajumma says:

   Ben de Kim Rae Won sevdiğim için izledim işte, yoksa tekrar açılıp bakılacak br dizi değil 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: