Öpüşmeyi Bilmeyen Uzaylı / My Girlfriend is An Alien

Arsenal Military Academy‘den sonra hızımı alamamış olacağım ki, yine bir Çin dizisiyle devam ettim. 28 bölümlük bu dizinin videolarına IG’da rastlayıp duruyordum. Başrol erkek dikkatimi çekti. Başrol kız çok sıradanken, adamın farklı bir aurası vardı. Araştırdım Hsu Thalssapak, Bie de diyorlar, Xu ZhiXian da. Annesi Taylandlı, babası Tayvanlı bir melezmiş. İyi bir karışım olmuş. Ben 35- 40 yaşlarında sanırken çocuk 91 doğumlu çıktı, üstelik de 30 Ekim, yani 92 bile sayabiliriz. Tipik bir Akrep erkeği. Aynı burçtan olan Takuya Kimura gibi kendisinden büyük oyuncu eşiyle gencecik evlenmiş, hatun hamile iken. Sevimli mi sevimli bir kızı var. Paulina. Pao Pao da diyorlar kendisine. Youtube kanalında binlerce videoları var, aşı olurken, uyurken, yerken, yemezken, ağlarken, okula giderken. Hsu iyi bir baba. Altta önce eşiyle, sonra kızıyla. Bu arada kendisi aynı zamanda şarkıcı.

Uzaylı kızımız Wan Peng ise 1996 doğumlu. Daha önce pek beğenilen When we were young adlı dizide oynamış. Çin dizisi sevenlerin çok tavsiye ettiği bir dizi. Kız sevimli bir kız, ama çocukla karşılaştırınca düzel daha aşağıda. Her şeyden önemlisi öpüşme sahnelerinde put gibi durdu. Uzaylı bu, onların gezegeninde başka türlü çiftleşiyorlarmış desek, dizinin başından sonuna hormonlarım da hormonlarım deyip, çocuğun ellemedik yerini bırakmadı, o zaman bu ne perhiz ne lahana turşusudur. Öpsene çocuğu adam gibi.

Hayır bir oturuşta kaç tane öpüşme sahnesi çıkardım, görüyor musunuz? Ama bunlar hep çocuğun öptüğü sahneler, kız Park Shin Hye gibi aynı ; ölü balık gibi duruyor. Hatta hadi hakkını yemeyelim, Park Shin Hye bundan iyidir.

Bu dizide başrol erkeğin bir de üvey kardeşi var ki, o da ikinci erkekti. Bu kardeşli aşk üçgenlerinden bana gına geldi, ne senaristlere, ne de yönetmenlere gelmedi. Habire aynı kızı iki kardeşe yazmaktan bıkmadılar, usanmadılar. Bir de dizi sonunda kızı biri alıyor ve bu iki kardeş hayatlarının sonuna kadar yüz yüze bakıyorlar. Saçmalığın dik alası ! İkinci çocuğun adı Wang You Jun’muş.

Bir de her zamanki gibi güzel, ama sevimsiz bir ikinci kız vardı, entrikacı bir şey. O rolü de Yang Yue oynamış.

Dizinin geri kalanının fotoğraflarını paylaşmaya değmez, ama kızın sekreteri tosbağanın fotoğrafını paylaşabiliriz.

Konuya gelince kız uzaylı, araştırma yapmaya dünyaya geliyor. O esnada çocuk kaza yapıyor, şifacılığı var kızın, çocuğu kurtarıyor. Ama dünyasına dönmesini sağlayacak aleti kaybediyor. Sonra aletin peşine düşüyor. Çocuk ve kardeşiyle tanışıyor. İkisi de kıza aşık oluyorlar. Çocuk bir nevi hafıza kaybı yaşıyor. Annesiyle ilgili travmatik bir nedenden ötürü yağmur yağdığında tanımış olduğu kadınları unutuyor. Yani sizin anlayacağınız, Asya dizisinin en çekilmez klişeleri, en mantıksız biçimde bu dizide mevcut. Süper güçleri de var kızın, uzaylı olduğu için. Ama çoğu çocuğun yanında işlemiyor. Bu arada iki kardeş, daha doğrusu kardeşlerden küçüğün annesi ve annesinin kardeşinden kaynaklanan bir iktidar mücadelesi var. Çocuğun yerine kardeşini getirmeye çalışıyorlar. Ben oraları hep atlattım. Elimden gelse sadece çocuğun sahnelerini izleyecektim. Neden ? Çünkü çocuk çekici, kıskanç, maço, aşık falan da filan. Zaten aslında dizinin sadece oralarını izledim de diyebiliriz. Bir yerden sonra iktidar savaşları da, ikinci erkek ve ikinci kız sahneleri de çekilmez oldu. Dizide çocuğun kızı öptüğü her sahne de sinir bozucuydu. İçimden “Ölü balık, ölü balık” diye diye bir hal oldum. Tabii atlata atlata izleyince de dizi iki günde bitti.

Bu Hsu Çince konuşurken çok karizma, ama nette Tayca konuştuğu videoları izledim, ( Karısı da Taylandlı malum ) onlarda karizma birden yerle bir oldu. Sanırım ben Çinceyi Taycadan daha çok seviyorum. Tabii dil deyince Korece ön planda bende, Japoncayı da seviyorum. Ama Çince’ye de alışmışım. Tayvan lehçesi ile zaten sorunum yok, ama konuşanın ağzında taş varmış gibi gelen normal Mandarin Çincesi bile kulağımı tırmalamaz olmuş artık. Hele de Hsu gibi, Yang Yang gibi, Dylan Wang gibi oyuncuları izlerken hiç mi hiç batmıyor 🙂

İşte klişe, klasik bir uzaylı hikayesini ve de Hsu’yu merak ediyorsanız izleyebilirsiniz. Tayvan drama sitesi de çevirmeye başladı sanırım.

Dizinin müziklerinden bir örnek şurada.Hem de başrolümüz söylüyor.

You may also like...

12 Responses

 1. Firdevs says:

  Kesinikle tavsiye ederim Harika bir diziydi

  • Deli Ajumma says:

   ♥️?

   • Firdevs says:

    En sevdiğin ilk üç diziyi sorsam? Goblin i yeni izledim ve harikaydı.Şimdi neye başlayacağıma karar veremedim.

    • Deli Ajumma says:

     Çoğunu farklı nedenlerle seviyorum. Onun için de öyle liste filan hiç yapmadım şimdiye kadar. Ama ilk aklıma gelenleri sayayım. Reply serisi özellikle 1988, My Mister, Prison Playbook, Another Oh Hae Young, My Love Eun Dong, The Tunnel, en yenilerden When the Camellia Blooms, Mr Sunshine, Misaeng, Something in the Rain, çok var valla, klasikler de olmazsa olmaz 🙂

     • Firdevs says:

      Teşekkür ederiiim, izledikçe yorum atmaya çalışıcam ☺️Burayı keşfettiğim için mutluyum.

     • Deli Ajumma says:

      Teşekkürler, bekleriz efendim 🙂

     • Firdevs says:

      Hepsini izlemem biraz uzun sürdü ama bitirdim sonunda. Aralarında en sevdiğim Mr Sunshine ve My Mister oldu. Başka önereceğin diziler olursa onları da izlemek isterim ☺️

     • Deli Ajumma says:

      Ben biraz daha sayayım o zaman, Pasta, Romantic Doctor Teacher Kim 1 ve 2. sezonlar, Healer, It’s Ok That’s Love, Matrimonial Chaos, Diary of a Prosecutor, Catch the Ghost,Different Dreams, Nokdu Flower,Life is Beautiful, Father is Strange ( Bu ikisi uzun aile dizileridir ama çok iyidirler ) The Miracle that we met, All about my romance,Klasikleri izlediğini sanıyorum o yüzden saymadım )

 2. Sultan says:

  Ben de yeni bitirdim diziyi çok güzeldi kız hiç yakışmamış yorumun tam benim düşüncelerim olmuş tamamına katılıyorum ellerine sağlık .Bu dizi gibi aynı tata başka bir dizi önerirmisin.

 3. Eyzün says:

  “Tayvan lehçesi ile zaten sorunum yok, ama konuşanın ağzında taş varmış gibi gelen normal Mandarin Çincesi bile kulağımı tırmalamaz olmuş artık”

  Ya abla gülmekten kırıp geçiriyorsun beni be mübarek. Yazı başlıkların ayrı alem, içeriklerin ayrı. Misal “Ben sana hayran, sen cama tırman.” “Çapkınım, Hovardayım.” 😂😂😂😂😂
  Sen beni gükdürdün, Allah da seni güldürsün 😁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: