Tencere dibin kara, seninki benden kara / Chief Of Staff ( 2 Sezon )

Şimdi efendim geçtiğimiz hafta bu iki sezonluk dizinin iki sezonunu da izleyip bitirdik yobo ile. Epeydir aklımdaydı, ama güncel dizilerden sıra gelmemişti. Fantastik ve seri katilli olmayan bir dizi arayınca, en az seri katil dizisi kadar hareketli bu diziyi bulduk.

Chief of Staff bir politika dizisi. Mecliste milletvekilleri ve onların işlerini ustalıkla idare eden özel kalemlerini, ve tabii ki politikacıların alavere dalavere, ayak oyunlarını anlatıyor. Her ülkedeki meclisin üç aşağı beş yukarı böyle olduğunu sanıyorum. Eğer vatandaşsanız vay size vaylar size !

Dizi bir JTBC dizisi. Klasik 16 ya da 20 bölüm değil. Her sezon 10 bölüm. İlk sezon 2019 yılında oynamış. Yazarı Bring it on Ghost ‘u yazıp, Life on Mars’ı da uyarlamış. Yönetmeni Miss Hammurabi ve The K 2 dizilerinin yönetmeni.

Ben bundan önce politikayı, meclisi ele alan tek bir dizi izlemiştim. o da Shin ha Kyun ile Lee Min Jung’un All about My Romance‘ıydı. Ama o dizi meclisten çok çiftin aşkını anlatıyordu. Çok da severek izlemiştim. Yazılarımı okuyanlar Shin Ha Kyun sevgimi bilirler. Şu ara Beyond Evil izliyorum örneğin ayıla bayıla. Seri katil dizisi. Neyse konuya dönelim, bu dizinin başrol oyuncuları da çıkıyorlar, ama öyle tutkulu bir şey beklemeyin. Bunlarınki yoldaşlık gibi bir şey. Daha çok şefkat içeriyor. Ya da ne bileyim yıllarca evli kalmış çiftlerin durgunluğu var. O nedenle pek aşk diyemeyiz. Oyunculardan Lee Elijah da başroldeki Lee Jun Jae’ye aşık, ama onunki bir karşılıksız aşk.

Lee Jang Jae’yi ben daha önce bir dizide izlememiştim. Oyunculuğunu beğendim, çok karizmatik bir adam. Shin Min Ah ise güzel güzel takımlar giyip mecliste dolanıyor.Lee Elijah Miss Hammurabi’deki gibi becerikli yine. Dizinin genç oyuncusu Kim Dong Joon ZEA üyesi bildiğiniz gibi. Ben gruptaki üç oyuncuyu da çok yetenekli buluyorum. Diğer ikisi Im Siwan ile Park Hyun Sik. Hwang Kwanghee’nin de daha çok misafir oyuncu olduğu diziler var sanırım, ama asıl bu üçü dizilerde oynuyorlar.

Aslında tüm diziyi alıp götüren üç dört ahjussi var ki özellikle ikisi çoğumuzun hemen hemen her diziden tanıyıp, “Geldi yine sıfatını sevdiğim” dediği oyuncular. Biri Kim Gap Soo, hemen altta.

Diğeri de Kim Hong Fa. Aslında ben bu ahjussiyi daha yaşlı sanıyordum, ama Kim Gap Soo 1957 Hong Fa ise 1962 doğumluymuş. Bir de adamcağızın spor giysilerle fotoğrafı var, farklı gerçekten.

Gap Soo ahjussi de formal olmayan giysilerle daha genç.

İşte bu ve diğerleri ki, her dizide dolandırıcı, iki yüzlü filan tipleri oynarlar, birbirlerini alt etmek için her yolu yöntemi deniyorlar.

Bizim başrol oyuncuları aslen iyi taraftalar, ama güçlü olabilmek ve kazanmak adına onların da karanlık tarafa geçtiği zamanlar oluyor.

Bu dizinin üçüncü sezonu gelir mi ? Valla bence olası. Çünkü İlk sezonda özel kalem olan Tae Jun ( Jung Jae ) ikinci sezonda milletvekili oldu. Sezon sonunda da başkan danışmanlığına getirildi. Bir sezon daha olursa bu kez başkanlık çevresindeki alavere dalavereleri izleyeceğiz demektir. Gelirse ben izlerim yani. Sıkılmadan izledim çünkü iki sezonu.

İkinci sezon dizi müziği de şurada. Bir de Chen’den Rainfall parçasını verelim görüntülü.

You may also like...

6 Responses

 1. Kiperg says:

  Bu diziyi oynadığı günlerde izlememiştim, iyi ki de öyle yapmışım çünkü gerilime, heyecana dayanamazdım. Politika ve gerilim genellikle tercih etmediğim konular olduğu halde bu dizi 2020’de seyrettiğim en hoşuma giden dizi oldu.Duygularına aynen katılıyorum ajumma seyredilmeli bu dizi ve evet insanın içi acıyor olayların gelişiminde, tek teselli “bu dizi kore dizisi” demek , bizde hiç olmaz ya… yine kısa ama çok güzel bir analiz olmuş.

  • Deli Ajumma says:

   Şu anda The Trial of the Chicago 7 filmini izliyorum. Dünyanın her tarafı böyle maalesef. 🙁

 2. nichu says:

  iyi günler ajumma,

  Bu aralar sen ne yazıyorsan onu izliyorum… O yüzden teşekkür ederim. iki sezonluk dizilerin hepsi birbirinden güzel gerçekten. Partners for Justice izledikten sonra bu diziye başladım. O dizi bu kadar midemi ağrıtmadı açıkçası dediğin gibi üçüncü bölümde kesme biçmelere alıştım ama bu dizinin her bölümünde resmen karın ağrısı çekiyorum. Üç bölüm kaldı ama bitsin de istemiyorum kafam karışık yani.

  bir de şöyle kadrosunda Lee Jung Jae, Cho Seung Woo, Lee Joon Hyuk, Ju Ji Hoon, Le Sun Kyun’lu bir politik gerilim ile Han Suk Kyu, Jung Jae Young, Ji Sung ve Nam Goog Min’li bir medikal drama görsek ne güzel olurdu ajumma. Çok şey istiyorum dimi :/ (Ajussi sever olmak da çok zor… )

  • Deli Ajumma says:

   Hepsi birden aynı dizide olmasa da tek tek filmlerini ya da dizilerini izleyebiliriz. Ben arada çok film izliyorum, ama onları yazmıyorum. Yazsam iyi olacak aslında. Ajussilerin filmlerini izlemediysen onları öneririm.

 3. Nichu says:

  O zaman film yazılarını merakla bekliyorum ajumma, doğru söylüyorsun hepsini bir arada izlemek güzel olurdu ama tek tek izlemek de çok keyifli.

  My Brother izlemiş miydin peki? O filmi merak ediyorum…

  Life’a başladım bu ara, senin bıraktığını biliyorum , yavaş olmasına karşılık konusu ilginç geldi. tabi Lee Dong Wook ve Cho Seung Woo özlemiş olmamın da etkisi olabilir. Şimdilik güzel gidiyor.

  • Deli Ajumma says:

   Evet, izlemiştim. Shin Ha Kyun ve Won Bin döktürüyorlar, duygusal ve acıklı bir film.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: