Her ülkeye bir Deluxe taksi/ Taxi Driver

Bu ara izlediğim nadir güncel dizilerdendi Taxi Driver, ya da diğer adıyla Deluxe Taxi. Sevdiğim oyunculardan Lee Je Hoon ve Esom başrolleri paylaşıyorlardı. Eşimle sıkılmadan, zevkle izleyip bitirdik.

Konusu da çok ilginçti dizinin. Hani insanın asmalı bu herifi, ya da kadını dediği suçlular vardır, psikopat , sosyopat. Tutuklanırlar, ama ya delil yetersizliğinden salıverilirler, ya başka bir şey olur kuş kadar ceza alır, neredeyse yatmadan çıkarlar. Kurbanların göz yaşları kurumadan yanaklarında kalır. Hah işte, bu dizide kendileri de kurbanlardan oluşan bir grup insan taksi durağı adı altında bu gibi suçluları yakalayıp, cezalandırmaya başladı. Dizi bu konu etrafında döndü. Her ne kadar yaptıkları iş kanunsuzsa da biz izleyenlerin çoğunun yüreğinin yağı eridi, itiraf edeyim. İntikam alacak olanlar buraya başvurup, çektiklerini anlatıyor , ekip de ne tip bir intikam alacağını tespit ediyordu. Sonra gelsin aksiyon.

Savcıyı oynayan ESOM dahil, ekibin kalanı yukarıdaki fotoğrafta. Deluxe Taxi ki Lee Ji Hoon ( Kim Do Ki ) kullanıyordu, gizlendiği yerden çıkıp bazen hapisten çıkan bir suçluyu aldı, bazen suçlularla işbirliği yapan bir polisin canına okudu.

Lee Je Hoon çok karizmatikti. İyi de dövüşüyordu. Dizideki iki kızla da aralarında bir şey olmadı. Romantizm umanlar boşuna beklemesinler yani. Öte yandan dizi resmen ikinci sezon olacakmış gibi bittiği için, ikinci sezonda bir şeyler olabilir belki. Gerçi olmasa da hemen hemen her yaraya parmak basan yapısı ve dinamizmiyle gayet de izlenebilir bir dizi.

Bu arada her ne olduysa sonlara doğru yönetmenle senarist anlaşamadı. Diziyi yardımcı senarist tamamladı. Onun tamamladığı kısımların temposu da daha yüksekti. Ne konuda anlaşamadılar onu bilemiyorum tabii. Zaten dizi bir İnternet çizgi romanından alınmaydı.Asıl yazarı Carlos ve Lee Jae Jin.

Kılık değiştirmiş 🙂

Ekibi kuran ahjussi, bu W Two Worlds’teki yüzsüz amca 🙂

Dizide telefon dolandırıcılığından, okul zorbalığına, internette porno yayınlayanlardan, seri katillere pek çok konu işlendi. Biz eşimle bunları her izleyişimizde adamcağız, “ Ay biz Kore’de ucuz kurtulmuşuz!” deyip duruyor ama bizim ülkemiz de ve pek çok ülke de bundan farklı değil aslında. Hak ettiği cezayı almayan ve elini kolunu sallayarak dolaşan o kadar çok suçlu var ki, insanın deli olası geliyor.

Dizi müziği de tam şurada. Özellikle giriş parçası harika.

You may also like...

4 Responses

 1. Alya says:

  Gerçekten çok güzeldi🌺 inşallah 2.sezon gelir 🙏🏻

 2. Nichu says:

  İnşallah ikinci sezon gelir ajumma, bence anlattıkları olaylar mide kaldıran cinstendi ama sahiden fikir olarak çok orjinaldi.

  Her ülkeye bir taxi driver lazım olduğu konusunda da hem fikirim sizinle sadece tek bir tanesinin yetmeyeceği konusunda endişelerim var.

 3. Hümeyra says:

  Çok çok çok fazla mantık hatası vardı daha fazla dayanamayıp 8. bölümde bıraktım. Suçluların cezalandırılması konulu daha iyi dizilerde izlemiştim yani daha iyisi yapılabilirdi.

  • Deli Ajumma says:

   Olayın kendisi zaten mantık dışıydı, ama adalet isteyen yanımıza hitap ediyordu. Ben o yüzden sevdim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: