Kore Dizilerinde Bazı Erkek Oyuncuların Unutulmaz Giyim Tarzları

13064533_10154118508073686_2744776805230075624_oHayranı olduğumuz Kore Dizi karakterlerinin akılda kalıcı olmasına yardımcı olan pek çok unsur var. Bir karakteri yaratırken aksanından, mimiklerine, kullandığı arabadan, giydiği giysiye, aksesuarına, cep telefonundan anahtarlığına kadar hemen her şeyi düşünüyorlar, öyle de olması gerekir. Bugün bir dizi izlerken sevdiğim  bazı karakterlerin o karakterin oluşmasına yardımcı olan giysileri geldi aklıma, oturup şunları yazayım dedim.

 

Pasta dizisindeki karizmatik şefimiz taktığı fularlar ve atkılarla kalmış aklımda, mutfakta beyaz önlüğüyleydi ama, dışarı çıkınca renk renk atkı ve fularlarla dolaşıyordu :

8

Lee Sun Gyun ve atkıları 🙂

1 4 5 6 3 2

 

 

Oyun

 

,

 

 

 

 

 

Kült Kore Dizisi Secret Garden’ın Hyun Bin’i Kim Joo Won karakterini unutulmaz kıldı. Diziyi izleyenler için söylememe bile gerek yok,  akıllarına bir tek şey gelmiştir. O unutulmaz sakil eşofmanlar. Bir de çok moda, kaliteli ve pahalı olduklarını vurgulamak için etiketini gösterip duruyordu 🙂

secret6

secret5

 

secret1

secret2

Göz yakıyor 🙂

 

 

 

secret3

 

Bazen karakterin tuhaf ve kaçık olduğunu vurgulamak için giysileri kullanırsınız. Mimikler, oyunculuk  ve o tüyler ürpertici kahkahası yanı sıra giysileri ve her giysi ile birlikte taktığı farklı gözlükleri ile dikkati çeken Lee Gun karakteriyle Jang Hyuk, Fated to Love You’da akılda kalıcı bir oyunculuk sergilemişti.

 

janghyuk

 

f10

f11

Her giysiye ayrı gözlük

 

f7

 

f6

f3

 

f2

Saçlara bak neyse sonradan kestiydi 🙂

f8

Saçlar gidince biraz adama dönmüştü

 

 

Polisiye ve aksiyon dizilerinde eğer gizem yaratmak isteniyorsa, siyahtan başka çare yok. Giydir yakışıklı adamlara siyahı daha da çekici olsunlar. İşte ilk örnek Ji Chang Wook ve Healer :

 

h2

h3

 

h1

 

Tabii City Hunter’da Lee Min Ho :

 

c5

c3

 

Gap Dong’da Yoon Sang Hyun, deli keşiş olarak :

monk1

monk2

Lee Jin Wook Goodbye Mr Black’te :

b2

 

b1

Vee Descendants of the Sun’da Joong Ki Yüzbaşı Yoo Shi Jin olarak sivil olduğu bir ara siyahları çekip yakmıştı :

shi

Shi Jin

E sıra yüzbaşıya gelince üniformanın seksiliğini inkar edemeyeceğiz, o dizide kızların dibinin düşmesine neden olan Shi Jin’in karakteri yanı sıra biraz da üniformasıydı :

uni3

uni2

Adamda tören üniforması ayrı, günlük üniforma ayrı

 

descendants of the sun

Bu sahne unutulmazdı 🙂

Bazen dizi içinde farklı işlere yönelenler, giysi değiştirip bu değişikliği vurgularlar. Bu konuda hemen iki örnek verelim. Oh My Venus’un Coachnim’i rahat ve spor tarzı ile, ve kapşonlularıyla dolaşırken bile çok çekiciydi. Sonra chebol olmanın gereklerini yerine getirmeye kalktı ve tabii takıma döndü. Arada giydiği iki palto da akıldan çıkmaz. Öte yandan arkadaşlarıyla birliktelik ve yakınlıklarını  vurgulamak için de aynı şeyleri giydiler
o8o11
o10

 

o4o3

 

o1

Ameliyattan sonra karşılaştıklarında giydiği palto pek yahşiydi 🙂

 

o14

Çift atkıları ve devetüyü palto

o13

Beyler yemeğe gidiyor 🙂

o12

En sevdiğim üçlü

 

Haa bu arada ilk bölümden banyo sahnesini dayadıklarına göre, hatunlar oyuncuları cıbıl tercih ediyorlar sanırım, bunu da söyleyelim.
o5

 

Yukarıda palto deyince aklıma gelen iki dizi var. İkisinin erkek oyuncuları da oyunculuk dışında mankenlik, fotomodellik yapıyor. Boy pos müsait yani. İlki That Winter the Wind Blows’ta Jo In Sung. Yani başrol kız da kör biliyorsunuz. Adam bu kadar paltoyu kime göstermek için giydi bilemiyorum. Ama gözlerimiz şenlendi :
j2

 

j4

j1

j9

j6

 

İkinci dizi Bubblegum. Kadın oyuncu biraz zayıf kaldığından adama oynayalım dediler sanırım, köpek yavrusu Wookie’yi giydirdiler durdular, şirin şey 🙂

l1

 

l2

l3

l5

Yazımıza giysi ve görünüşün gerçekten kişiyi tanımlaması gereken bir noktada kullanıldığı bir dizi karakterinden söz ederek son verelim.

this

Bundan buna dönüşüyordu ya, olmaz ki !

 

Adam Shin Se Gi’ye dönüşünce etkilenmeyen var mı ? Yok mu? Peki o zaman 🙂

shin11

shin10

Peki :=)

 

shin9

 

shin3shin1

 

 

shin7

shin6

Kırmızı 🙂

 

P.S / NOT :

 

Bir de diziden ayrı olarak, ne oynarsa oynasın, mutlaka farklı giyinen bazı oyuncular vardır. Bunların içinde ilk aklıma gelen Jang Keun Suk.  Zatıalilerini dizilerinde farklı giysilerle görebilirsiniz. İşte bir kaç örnek :

suk2

 

suk5

 

 

jangsuk1

 

suk3

 

mary

 

 

 

 

 

 

You may also like...

9 Responses

 1. Kiperg says:

  Merhaba, Bu yazıyı yazdığınız tarihte oynamamıştı muhtemelen ama ben ‘uncontrollably fond’ dizisi’nde Kim Woo Bin’in karizmasından ve kıyafetlerinden de bahsetmenizi isterdim…

  • Deli Ajumma says:

   Evet oynamamıştı. Ama ben o diziyi Woo Bin’e bayılmama rağmen eledim. Hem hastalık teması ve dram olması yüzünden, hem de Suzy’den hoşlanmıyorum. Sonra tepkileri okuyunca izlemediğim için de memnun oldum açıkcası.

   • Kiperg says:

    Ajumma’cım tekrar merhaba..Adı geçen dizi beni en çok ağlatan dizi oldu gerçekten,ki genellikle sizin gibi trajedi/dram içerikli film/dizi tercih etmem.Tahmin edeceğiniz gibi,ben de sadece woo bin için izledim,son 2 bölüm hariç…sonu için kafamda yazdığım senaryo’nun gerçekleştiğini varsayıp izlemeyi bıraktım.Suzy konusunda da haklısınız ama güzel dizi’ydi….

 2. Oceanbluee says:

  Ajumma buraya bir de Goblin eki yapmak lazım aslında değil mi? ??

 3. yyeppudaa says:

  Özellikle Heirs da ve The Legend of The Blue Sea de Lee Min Ho nun kıyafetleri de ?efsaneydi. ?

 4. Alkolsüz Kullanıcı says:

  Chief Kim dizisinde de Şef Kim’in normal, iş dışındaki tarzı da baya iyiydi. Özellikle diş bilediğinde şirkete geldiğinde giydiği takımlar falan, savaş başlıyor dedirtiyordu. Dong Ha’nın canlandırdığı karakterinde giyim tarzı güzeldi. Dümdüz takım giymiyordu. Mad Dog’da Joo Hyun Ki’nin kravatını takması da dikkat çekiciydi. Adamın karakterini yansıtıyordu bence. Ciddi ortamlarda bile öyle duruyordu. The Best Hit’te Yoon Shi Yoon ve Cha Eun Woo’nun da bir tarzı vardı. Daha çok vardır da aklıma gelmiyor. Kadın karakterler desek buradan Kore’ye yol olur yazdıklarımızla. Erkek karakterlerin giyim tarzları çok dikkat çekici olmadığı sürece akılda kalmıyor. Ya Chang Wook gibi siyahlar içinde olacak, ya Shin Se Gi gibi dikkat çekip kırmızı kullanacak, ya da Hyun Bin gibi gözümüze sokacak kıyafetlerini. Yoksa erkek karakterlerin tipi daha çok aklımda kalıyor bende.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: