Avukat arıyorsanız en iyisi, Neighborhood Lawyer Jo Deul Ho

j21

Dizi dünyasında Tıbbi Diziler olduğu gibi bir de Avukat Dizileri vardır, bilen bilir. Ben en son Ally Mc Beal’da kalmışım. O dizide benim favorim durmaksızın Barry White şarkıları dinleyen John Cage’di. Tuvalette ayna karşısında şarkı söyleyip dans ederdi, asosyal nevrotik bir tipti. Bir de Fishism felsefesi yapan sapık ortağı vardı. Avukat dizileri bütün antika avukatları br araya toplar. Bu Kore Dizisinin başrolünü oynayan Park Shin Yang ( Avukat Jo Deul Ho ) dizi başlamadan önce Kang Sora ile oynayan ajussi olarak dikkatimi çekmişti. Diziye Kang Sora sevgimden başladım, Park Shin Yang oyunculuğunu överek bitirdim. Gerçekten oyunculuğu bir şenlik gibi.

j18

 

Dizi Mr Joe’nun  bir savcıyken büyük bir şirketin başkanının kirli işlerini soruşturmaya çalışınca, onunla birlikte çalışan kayınpederi ve kendisine en yakın bulduğu başsavcının da kumpaslarıyla ve hatta karısının da onlara yardımıyla tepetaklak olmasıyla başlıyor. Adamcağız ünlü bir savcıyken kelimenin tam anlamıyla sokaklara düşüyor. Metrolarda yatmaya başlıyor. karısı da kızını alıp, ondan boşanıyor.

j34

Sonra karısının şirketinde çalışan Kang Sora ile karşılaşıyorlar. Yardıma ihtiyacı olan kişilerin zorlamasıyla, traş olup, temizlenip adama dönen kahramanımız mahalle avukatı olarak yardıma muhtaç olanlara yardıma başlıyor. tabii geçmişte kendisine kazık atanlara karşı olan davaları da alarak.

j22

Bu arada eskiden yardımcısı olan hanım ve tefecilik yapan eski bir mahkum olan arkadaşı da ona yardımcı oluyor. bir süre sonra şirketinden ayrılan Kang Sora da onlara katılıyor.

j24

Avukatımız en kötü durumdayken kızı onu destekleyip, ayağa kalkmasına neden oluyor, gerçekten sevimli bir kız. Önceden karısına sinir olmuştum ama sonra senaryo gereği kocasına yardım etti, evveliyatlarını filan gördük, kadına bir sempati oluştu.

j23

Kang Sora ile Park Shin Yang arasında çok yaş farkı var. Nedir bu demeye kalmadı, dizinin romantik temelinin bu ikili arasında kurulmadığını algıladık ve içimiz rahat etti. ( Çoğul konuşuyorum, çünkü diziyi yine eşimle izledim )

j13

j28

Bu ajumma çok komik bir ajummaydı.

j35

Bu da avukatımıza maddi olarak yardım eden ve ofisini açan komik tefecimiz.

j26

Gıcık anne sevimli olmuşken

j8

 

j2

Mahalle avukatı her şeyi bedava yapınca, para kazanmak zorlaşıyor.

Bu arada dizinin şer cephesinde chaebol başkan , başsavcı, iyi yürekli olduğu halde babası olan başsavcının piyonu olan genç savcı vardı, avukatın kayınbabasını da unutmamak lazım.

j6

Başsavcı

 

j1

Başsavcının oğlu olan savcı.

j10

Chaebol başkan

j37

Kayınpeder

j40

Avukatımız şov yapıyor yine

j3

 

Dizi çok hareketli, senaryosu iyi yazılmış, başrolü de tam bir şovmen 🙂

j4

 

j12

 

j33

 

Yardımcı oyuncular da iyi oynuyordu :

j25

j39

 

j37

 

j31

Avukat yine down :

 

 

j14

Kang Sora’nın gülüşünü seviyorum.

Kang Sora’nın daha önce Misaeng ve Warm and Cozy dizilerini yazmıştım. Onun için hakkında fazlaca bir şey yazmıyorum. Park Shin yang’a gelince Bir ara Lovers in Paris dizisini izlemeyi planlıyorum. Ajussi 68 doğumlu olduğundan dizisi de 2004 tarihli. 2011 tarihli Sign isimli bir de doktorlu dizisi varmış. Sanırım önceliği o doktorlu diziye ve bazı filmlerine vereceğim. Çünkü ahjussimiz seyredince bağımlılık yapan bir oyunculuk sergiliyor.

 

Not / Ekleme : Dizinin ikinci sezonu çekilecekmiş.

You may also like...

2 Responses

  1. Nabori says:

    Ah ally mc beal izlemiş bir akran çok mutluyum şuan . Ne güzel dızıydı .merak ettım eşinize nasıl izletebildinizkore dizisi benimki artık alıştı ama hala bazen alay edıyor? Birde bu kadar dızı nasıl ızlemeye vakit buluyorsunuz çoluk çocuk yokmu ozel olmazsa?

    • Deli Ajumma says:

      Eşim de her Kore dizisini izlemiyor. Polisiye olanları tercih ediyor. İyi oyunculu polisiyeleri seçiyorum genellikle. Ajummanın işi gücü, çocuğu filan olmaz mı 🙂 Zaten bu kadar işin gücün arasında bunları izlediğim için Miçin ajumma dedim kendime. Ben az uyuyorum, oradan kurtarıyorum. Günde dört saat uyku yetiyor. Bir de ütü yaparken filan izliyorum, Korecem de epeyce iyileşti pek bir şey kaçırmıyorum ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: