Şımarık zengini oynayan babadan zengin oyuncu Jung Il Woo ve iki dizisi

j5

Son günlerde gelmiş geçmiş en klişe Kore Dizilerinden biri olacağının sinyallerini veren Cinderella and  Four Knights’ı izleyip, sosyal medyada  yorumluyoruz. Tabii Jung Il Woo ister istemez dikkat çekti. İkinci erkeğimiz Ahn Jae Hyun çiçeği burnunda evli olduğundan onu kızla shiplemek içimizden gelmiyor. Zaten kamera arkası görüntülerde de Jung Il Woo ve Park So Dam sevimliliğini görüyoruz hepimiz. Bu diziyi bittiğinde yorumlayacağım tabii, ama bu arada bu çocukcağızın iki dizisini de kısaca tanıtayım istedim. 49 days farklı bir kategoriye girdiği için ben Flower Boy Ramen Shop ve High End Crush’tan söz edeceğim.

Jung Il Woo, babadan hatta atadan zengin. Bazı idoller ve oyuncular böyle. Siwon için de Leeteuk “İstese ajansı satın alır .” demişti. İşte bizim dizilerde esas kıza çemkiren, kendini beğenmiş , burnu bir karış havada zengin çocuğu oynayan Jung Il Woo’muz da öyle. Büyükbabası eski Güney Kore başkanlarından birinin doktoruymuş. Şimdi de bir hastanenin yöneticisiymiş. Babası Kendo akademisi yöneticisiyken, annesi de bir tekstil araştırma laboratuvarının ödül kazanmış şefiymiş ve şimdi de bir üniversitede profesörmüş.

Flower Boy Ramen ya da Kore’deki adıyla Ramyun Shop 2011 yapımı bir romantik komedi. Eski tabii. Güzel mi derseniz, ben  kısa zamanda bitirdim ama, annem için refakatçi kaldığım hastane aralarında, gergin durumumu gidermek, kafa boşaltmak için izledim. Yani normal durumda bitirir miydim şüpheli.

Başrol kız öğretmen olmak için onlardaki KPSS’ye hazırlanan eski bir voleybolcu, branşı da Beden Eğitimi zaten. Ben ilk kez izledim, pek fazla da dizisi yok sanırım. Jung Il Woo’dan üç yaş büyük, pek de güzel sayılmaz.  Dizide de zaten çocuktan büyük bir kızı oynuyor. Bu diziden sonra  kendisine “manura manura” karıcım diyen ikinci erkek Lee Ki Woo ile çıkmaya başlamışlar. İkisi de ünlüler kayak takımındanmış zaten. hala çıkıyorlar mı bilemiyorum.

j20

j19

j17

 

j16

Dizide Ramen lokantasında çalışan iki de komik çocuk var. Onların ilişkileri beni daha çok eğlendirdi. Kim Ye Won da yardımcı roldeydi, hatta ikinci kız da diyebiliriz. Ama çok can sıkıcı bir tipti. Şİmdi de Shin Min Ah’ın dizisi Tomorrow with you’ya katılmış okuduğuma göre.

j14

j12

 

j3

 

j9

İkinci dizi 15’er dakikalık 20 kısa bölümden oluşuyor. Yani bir günde izleyebilirsiniz. Çin Kore ortak yapımı, High End Crush.2015 sonu 2016 başında oynamış.

h1

Başrol kızımız Gaksital, Bridal Mask’teki kız. Jin Se Yeon. Bu kız hep yabani tipleri oynuyor. Burada da dağın tepesinde yaşayan, eski adetlerle yetişmiş bir kızı oynuyordu. Şımarık beyimiz ajans sahibi. Kızı ilk görüşte aşık oluyor. İlk aşk tabi. Bir yığın beceriksizlik. Kendini beğenmişlik had safhada. Kı< da pek iplemiyor. Dizi bu minvalde sürüp gidiyor. Zengin ve kendini beğenmiş çocukların sürünmesini izlemeye bayılanlara birebir. Jung Il Woo yakında bu tipleme üzerine doktorasını tamamlayacak anladığım kadarıyla.

h3

h2

h4

h5

 

h7

 

h8

 

h9

 

h10

Duş sahnesi olmazsa olmaz 🙂

 

 

h12

 

Komik anlar burada.

Son olarak diyorum ki, Cinderella’yı izlerken yeni bölüme kadar bekleyemiyorsanız kendinizi bunlarla oyalayabilirsiniz.

You may also like...

6 Responses

 1. sevgi says:

  benim izlediğim en iyi diziydi ve reytigleri hep elinde tuttu oldukça iyi bir final verdi acımasız eleştirilerinizi izlemeden yapmanız ne yazık ve saçma

  • Deli Ajumma says:

   Vallahi yorumu okuyunca geri dönüp baktım acımasız eleştirim neymiş diye bulamadım. Hangi diziden söz ediyoruz bu arada ? Ben her iki diziyi de izleyip yazdım zaten. Ayrıca Jung Il Woo’yu sevdiğim için de izleyin dizileri dedim . Adamın en abuk subuk dizilerini bile sevdiğim için izliyorum 🙂

 2. Ezgi D. says:

  Merhaba, öncelikle yazınızı çoook beğendiğimi belirteyim, ellerinize sağlık.. 🙂
  Jung Il Woo ilk başta oyunculuğuyla ve ciddi duruşuyla dikkatimi çeken Kore’nin en sevdiğim oyuncularından. Ilk sıralarda.. 🙂 Sevimli bıcır bıcır bir tipi de oynasa ciddi duruşundan hiçbir şey kaybetmiyor, bunu nasıl yapıyor bilmiyorum ama bence güzel bir şey. Magazinel olmaması da diğer artısı diye düşünüyorum. Dizi ise benim çok hoşuma gitmişti. Zaten Il woo’yu çok severek izlediğim ve dizinin çekimini de beğendiğim için su gibi akıp giden dizilerdendi bence. Umarım onu daha çok projede görürüz diyor ve veda ediyorum. Herkese selamlar.. 🙂

  • Deli Ajumma says:

   Teşekkür ederim. Il Woo çok düzgün bir tip, iyi bir aileden geldiği belli oluyor. Askerlikten sonraki dizisi de Tarihi olmasaydı, iyi olacaktı 🙂

   • Ezgi D. says:

    Evet, eğer psikolojik herhangi bir durum yoksa aileden geliyor olabilir. 😀 Karakter olarak vıcık vıcık olmaması güzel bir şey, yalnızca işine odaklanıyor gibi geliyor bana. Askerlik bitmesine çok sevindim nihayet, onu izlemeyi seviyorum. Gitmeden önce bir de nörolojik bir sıkıntı çıkmıştı, o durumla da ilgili daha sonra hiç habere rastlamadım. Sizin bilginiz var mı?
    Aslında ben Kore’nin tarihi dizilerini çok daha fazla seviyorum.. Il Woo’yu da tarihi dizilerde izlemek güzel ama tabii ki tercih meselesi 🙂 Bakalım nasıl olacak, merakla bekliyorum. 🙂 Umarım diğerleri kadar iyi olur..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: