Kore Dizilerinde Chaebol Karakterler / İyi Huylu Olanlar / Bölüm 2

 

 

Bugünkü bölümde ele alacağım zengin erkek karakterler dünkülerden daha tehlikeli. Çünkü huysuz, öfkeli, kendini beğenmiş, megaloman değiller. Tam tersine bir nevi kanatsız melekler. Erkek arkadaş ve koca beklentisini yükselten, böyle de sevilir miymiş, bu aşık gözlerle bakılır mıymış, böyle evlenme teklif edilir miymiş diye diye kızlarımızın evde kalmasına yol açan cinsten  bunlar. Her daim sevdiceğinin  yanında olur, başka kadına kıza bakmaz, yocasının ayakları altına kırmızı halı serer, ilk bölümden son bölüme kadar etrafında pervane olur. İlk bölümde başrolün bunlardan olduğunu hissettiniz mi, arkanıza bakmadan kaçın, yoksa bölümü sarıp sarıp kırk kez izlemekten kendinizi alamayacaksınız.

İlk sırada Oh My Venus’un Kim Young Ho’su var, namı diğer John Kim. Gerçi dizinin adı Oh My Venus ama Venus’un yanına bir adet de Apollo vermişler bonus olarak. Hem de ilk bölümde gözümüze gözümüze soktular utanmadan :

 

Chaebol beyimiz dizide kapüşonlu basit bir ceketle de , takım elbiseyle de göz alıcıydı.

 

Kızı zayıflattı, duygularından emin olunca hemen söyledi, gayet istikrarlı bir biçimde devam etti. Zaten chaebol olmayı da istemiyordu, haimonisi yüzü suyu hürmetine kabullenmek zorunda kalmıştı. O cool adam bir gamze çukuruna düşüp kendinden geçti.

 

Gerçi elinde olmayan nedenlerden dolayı kızı biraz bekletti ama o zamanı bile gayet güzel değerlendirmesini bildi :

 

Sonra ördüğü atkıya taktığı yüzükle evlenme teklif etti ayh !

 

 

Böyle bir adam olsun, prense filan gerek yok 🙂

 

 

İkinci başrolümüz daha genç ama saftirik yüreği , sevimliliği, içten sevgisiyle ilkini aratmaz. Tam bir  köpek yavrusu. Hemen anlayacağınız gibi Shopping King Louis’nin Louis’si. Seo In Guk’un oynadığı karakter de baştan beri sevgisi konusunda dürüst, tutarlı, kafa yerinde olmadığı zamanlarda bile kızı koruyup kollayan, zengin olduğunu hatırladığında bile asıl zenginliğin aşk olduğunu hiç unutmayan bir chaebol.

Böyle chaebol gördünüz mü ?

Bir kere Seo In Guk Louis ile sevimli chaeboller sıralamasında ilk beşe  girer. Öncelikle ilk üçe diyecektim ama aklıma üçten fazla minnoş geldiği için bunu ilk beş olarak değiştiriyorum şu anda. Yazı benim değil mi, üç beş yedi ne istersem yaparım 🙂

Louis ayrıca gördüğüm en ödlek chaebollerden de biri. Börtü böcek korkusu beni benden almıştı. Yemek yemeği çok sever, bir de alışverişi tabii ki. Marka farkındalığı ve kaliteliyi koklaması da takdir edilesiydi. Bok Şil Bok Şil diye kızın peşinden koşup durdu dizinin başından sonuna kadar. Çocuğumuz askere gitti. Ama gitmesiyle dönmesi bir oldu. Bir sağlık sorunundan ötürü yeniden muayeneye girecekmiş sanırım. Bileğinde ağrıya yol açan bir komplikasyon varmış. Choi Jin Hyuk’da erken terhis olduydu sakatlıktan dolayı. Ama askerliğini bitirme süresi dolana kadar ( ki onu da Jaejoong’tan takip ettim, aynı zamanlarda gitmişlerdi ) herhangi bir dizide oynamadı. Ne zaman ki o süre doldu. Tunnel’a başladı. Seo’da askerlik yapamasa bile durum böyle olabilir. Hoş Yoo Ah In’de öyle bir şey olmadı, dolayısıyla emin olamıyoruz.  Kızımız da Ji Chang Wook ile yeni dizide oynayacak, nasıl bir kimya yakalayacaklar, görmek için sabırsızlanıyorum.

 

İşte Louie 🙂

Kıskandığı zamanlar da inanılmaz sevimliydi :

Aşağıda da kızımızın ayağının altına kırmızı halı serdiği videoyu göreceksiniz. Kırmızı halıyı sermiş, oppana gel diyor 🙂

Üçüncü sıradaki Chaebolümüzün dizisi henüz bitmedi ve ben de yazmadım. Ama kanatları olan chaeboller deyince onu yazmadan geçsem olmazdı. Strong Woman Do Bong Soon’un karizmatik, yakışıklı, havalı, gözleri aşkla bakan, baktıkça kızlarımızı erim erim eriten delikanlısı Ahn Min Hyuk, oynayan da Park Hyung Shik beyimiz.

En son bölümde kıza “Bir fıstık kadar minik olduğun için seni kalbimde saklayabiliyorum.” dedi. Bu nasıl bir sözdür yorobun ?  Ben Park Hyung Shik’in giderek gelişmiş oyunculuğu sonunda aşkla bakışta uzmanlaştığına emin oldum. İşte aşağıda bu bakışlardan bazıları :

Beni sevebilir misin ?

Sendin 🙂

Başkasına bakma !

Tatlı sahne 🙂

 

Çocuğu heyecanlandırma !

 

Çocuk dizinin başından beri herkeslerden korumaya çalıştı kızı. Sonunda onun yerine de bıçaklandı.

Bir de hastanede Ji Soo’nun niye???  diye sorduğu sahne çok hoşuma gitmişti. “Sence niye ?” dedi çocuk. Mankafa olmanın da bir sınırı vardır değil mi ?

En son bölümde de bomba patlayacağı halde kaçmayıp kapının önünde beklemesi ve kızı teskin etmeye çalışması da takdire şayandı .

Bu tarz chaebollerin fedakarlık, kadın karakteri işinde destekleme, her zor anında yardımcı olma gibi özellikleri aslında Kdramalarda daha çok ikinci erkeklerde görünen özelliklerden. Ama son zamanlarda bu tarz erkek karakter sayısında da artış oldu bence. Yani huysuz, kendini beğenmiş chaebolden iyi yürekli, yumuşak chaebole dönüş. Tabii hepsi kalp eritmeye birebirler.

Bu arada oğlumuz kızımıza kamera arkasında da yürüyor hatta hatta koşuyor, ama kızın çok da umrunda değil gibi. Yine de yansıttıkları kimya hepimize yeter de artar bile .

 

BTS . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

4 Responses

  1. brn says:

    Louie’miz ve Minhyuk başkanımız ?? Bu iki chaebol bir harikaydı yahu ?? bu yazı dizisini çok sevdim, ellerinize sağlık ^-^

  2. Oceanbluee says:

    Ajummaa yazını çok spoi yemeden atlaya atlaya okumaya çalıştım çünkü hiç birini izlememistim ama her zamanki gibi anlatımından öyle gaza geldim ki hemen izleme listeme aldım en yakın zamanda izleyeceğim inşallah ?? Ancak benim yorum yazma amacım çok çok daha farklı aslında ? Son dizideki çocuğu tanıyorum diyorum ama bir türlü bulamadım ancak içten içi yüzü çok değiştiği için bulamadığımı anlıyordum ? en sonunda the heirsteki komşu çocuk olduğunu anladım ? ama nolmuş bu çocuğa yaa lütfen biri bana söylesin ? estetik ameliyat falan mı olmuş yanaklarını mı şişirtmis nolmuş bu çocuğa bir bilginiz var mı lütfen beni bir aydınlatın ? çünkü halen bu değişimi idrak edemiyorum ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: