Kore Dizilerinde Chaebol Karakterler / Sıradışı Olanlar 4. Bölüm

 

 

Bu bölümde en tuhaf chaebollerden söz etmek istiyorum. Çoğu tuhaf yeteneklere sahip bu zengin adamlar, aslında çoğu kez bu yetenek ya da özellikten gelen parayla chaebol olmuşlar. Güney Kore fantastik diziler diyarı olduğu için de, bu tarz karakterleri her daim görebiliyoruz.

İlk örneğimiz zaman yolcusu So Joon. Tomorrow With You‘nun bahtsız bedevisi. Geleceğe gidip piyango numaralarını öğrenen, kendisine şans oyunlarında para  kazandıran, gelecekte değerli olabilecek yerleri geçmişte ucuza kapatıp büyük ölçekte emlakçılık yapan bir uyanık. Tabii genç yaşta chaebol olmuş, akıllı biri olarak görünüyor.

Lee Je Hoon’un oynadığı karakter en sevilesi chaebollerden birini yarattı bence. Bir kere cool filan değil, şapşal, sevimli, şaşkın, insani yanı çokça öne çıkarılmış bir karakterdi. Dolayısıyla zaman yolcusu özelliğine rağmen insanın etrafındaki pek çok kişiye benzetebileceği, özellikle aşk ilişkisi içinde rastlanır olabilecek biriydi. Sevilmesinin nedenlerinden biri de budur bence. Beni baştan mı çıkarıyorsun başlıklı video 🙂

İkinci örneğimiz Blade Man / Iron Man’ den Lee Dong Wook. Dünyanın en sinirli, en sinirilleti, en manyak ve sıra dışı adamıyken – yani adamın vücudundan bıçaklar çıkıyor dahası var mı ? – nasıl bir sevgi yumağı  haline geliveriyor inanamıyorsunuz. Zaten birine Azrail’i oynarken  “Gel beni öldür!”   diyebiliyorsanız, vardır o adamda bir şey.

 

Şu köpek yavrusuna bakar mısınız ?

Üçüncü chaebolümüz insan bile değil, çizgi. W Two Worlds’ün Kang Chul’u. Lee Jong Suk’un oynadığı karakter  çizgi haliyle bile normal insanlardan daha karizmatik .  Çizgi Dünyasından çıkıp geldi, kendisini çizen çizerin kızını kendisine aşık etti. Yakışıklı, espritüel, cesur, zengin ve de kızı bir değil iki dünyada birden seviyor. Bir kadın daha ne isteyebilir ?

 

10 tatlı şey 🙂

 

 

939 yıldır yaşayan bir Goblin‘seniz zaman içinde çok zengin bir chaebole evrilmeniz kaçınılmaz olur. Doğaüstü güçleriniz vardır, siz onları kullanıp liseli bir kızın peşinden koşarken sizin adınıza seçilmiş kişiler servetinizi arttırıp, tüm işlerinizle ilgilenirler. Chaebol olmak demek biraz da işleri sekreterinize yüklemek demektir. Bu chaebol sekreterlerini tanıtıcı bir yazı dizisi yazmayı da planlıyorum duyurulur.

Goblin’seniz arabaları uçurup, ölüleri diriltebilirsiniz, ama kız arkadaşınıza kıskançlıktan dayanamayıp, Erkek arkadaşın tam burada karşında duruyor.” dediğinizde  utanır kaçarsınız.

 

Ve 939 yaşında da olsanız sevgiliniz sizi beğensin istersiniz :

Ayrıca doğaüstü yeteneklere sahip chaebollerin kavgası bile farklı olur . Bir Goblin iç çamaşırı alay edilecek bir şeydir.

Ve kavuşması da farklıdır 🙂

Sonra niye dedikodu çıkartıyorlar deniyor, çıkmasın mı ? Töbe töbe !

Kendisi doğaüstü yeteneklerle donanmasa da, doğaüstü yeteneği olan birini koruyan ve hayaletleri görmesine engel olan- ki bence bu da bir nevi doğaüstü yetenektir- bir başka chaebol de en sevdiklerimdendir. Master’s Sun‘ın Joo Joong Won’u. Başlarda öptürmedi, dokundurmaya bile sınırlar koydu, goco ( kaybol ! ) deyip durdu ama, sonunda aşka mağlup oldu. Joong Won’da ilk bölümde anlattığım aksi, huysuz, kendini beğenmiş takıma rahatlıkla dahil edilebilirdi. Ama ben dizinin özelliğinden ötürü onu buraya almayı uygun buldum. Goco videosu 🙂

Peki Joseonlu chaebol’e ne dersiniz ? Rooftop Prince‘de bir chaebol olarak reenkarne olan bir genci ve geçmişten zamanımıza yolculuk yapan bir prensi oynayan Park Yoochun, her iki karakterde de ama özellikle de Prens Lee Gak’da unutulmaz bir oyun çıkarmıştı. Bir kaza geçiren günümüz çebolünü fazlaca görememiştik, ama onun yerine geçen prens Lee Gak antik kuntik hareketleriyle gönlümüzü çalmayı başarmıştı. Ve tabii ki zaman yolcusu olduğu için bu bölümde yer alması gerekmekte. Komik sahneler.

Sıradışı chaebollere son günlerde Kim Go Eun ile ayrılığı sevinçle karşılanan Shin Ha Kyun’un fantastik dizisindeki rolünü de katmak gerek. Mr Back‘te gençliğine geri dönen yaşlı bir adamı canlandırıyor çünkü.  Pek çok filmi  ve özellikle Brain ve All about My Romance‘daki karakterleri ile gönlümü çalmış bu karizmatik adam kdrama başrollerinde ilk beşime girer her zaman. Gerçek bir oyuncudur.

Dizinin Junsu’nun meleksi sesiyle söylediği OST’ini verelim görüntüleriyle 🙂 Ha Kyun harabocinin partneri Jang Nara’ydı.

Bu seriyi bitirirken en sevdiğim chaebolleri yarına bıraktığımı farkettim. Onları da en sevdiklerim başlığı altında mı yazsam nedir ?  🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

2 Responses

  1. hayatitehlike says:

    bu yazı dizisi çok güzel olmuş, sevdiceklerimizi anmış oluyoruz 😀
    bir de şunu söylemek istiyorum.
    İçerikleriniz harika efenim! Yazım diliniz, düşünceleriniz ve onları aktarma şekliniz. Çok çok beğeniyorum. O yüzden kolaylıklar ve başarılar dilerim 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: