Bir mum söndürsem Gong Yoo gelse, Azrailim Lee Dong Wook olsa / GOBLİN

Tabii işin şakası bu, yoksa hepimiz sağlıklı, uzun ömürler yaşarız inşallah. Azrail yakışıklı olsa ne olacak olmasa ne olacak, ama güzele bakmak da sevaptır demiş büyüklerimiz.  Bu dizi sayesinde iki aydır yakışıklı ve karizmatik iki oyuncu hakkında goy goy yapmaktan bir hal olduk. Başlamadan önce başladık hatta goy goya. Şimdi o günlerden başlayarak bu günlere kadar hemen her şeyden söz edeceğim. Spoiler yemek istemeyenler ve diziyi henüz izlememiş olanlar, okumasınlar çebal, izleyenler için yazıyorum bu yazıyı. Ama dizi izlenmeli mi diyorsanız da, evet Kdrama tarihinin en hoş dizilerinden biri bence, sonunu beğenmemiş bile olsanız, her haliyle izlemeye değer.

Goblin, The Lonely and Great God, (Goblin, Yalnız ve Büyük Tanrı)   başlamadan önce çoğumuz Goblin’de ne ola diye araştırdık. Fantastik edebiyata ve Mitolojiye ilgisi olanlar zaten biliyordu. Hem Batı hem de Doğu kültüründe yer alan canavarımsı bir yaratık. Genelde ufak tefek, şeytanımsı olarak resmedilmiş. Altın ve mücevherata meraklı, periler gibi sihirli yetenekleri olan tipler. Kore mitolojisinde ise Dokkebi olarak görüyoruz. Söylenenlere göre kötü insanlara kötü oyunlar yapıp, iyileri de ödüllendiriyorlar folklorde. Hatta epeyce de çeşitleri var bunların.Kimisi kötü kimisi aptal, kimi tek gözlü, kimi tek bacaklı. Ama bizimki gibi 1.80’in üzerinde, yakışıklı ve çekici olup da 38 yaşında olmasına rağmen  hem olgun hem de çocuksu karakterleri , ağlarken de gülerken de güzel olarak canlandıran bir Goblin yoktur sanırım. Buyrun nette Goblin dediğimde karşıma çıkan karakterler ve bir de bizim Goblin :

 

 

 

 

 

İşte Gong Yoo’nun uzun zaman sonra fantastik bir dizide yer alacağı açıklandığında hemen senaristin adı da geçti. Çok iyi iş yapan dizilerin senaristi Kim Eun Suk. Hangi diziler derseniz Kdrama severlerin başucu dizilerinden Secret Garden, daha yeni bitmiş Descendants of The Sun, Heirs, Gentleman’s Dignity,The City Hall ilk aklıma gelenler. Basın toplantısında kendisinin de ifade ettiği gibi uzun süredir Gong Yoo’nun peşindeymiş, ama o kabul etmiyormuş. Diziler çok yorucu olduğu için.

Bir süre sonra diziye Lee Dong Wook’un da katılacağı haberini alınca önce hepimiz şaşırdık. Bazılarımız “Aaaa niye ya, niye ikinci erkek olsun, o başrole layık” diye üzüldü. Ama daha o zamandan rollerin neredeyse eşit olacağı belli gibiydi ve öyle de oldu. Duyduğumuza göre Gong Yoo’nun tersine bu dizide oynayabilmek için Lee Dong Wook senaristin peşinden koşmuş. Senaristte rolü Lee Dong Wook’un aldığına ne kadar sevinse azdır, çünkü  Lee Dong Wook bazen Gong Yoo’nun önüne bile geçti. Senarist bile bu kadarını düşünmemiştir bence. Wookie’nin rolü de ilginçti. Dizide The Grim Reaper, can alıcı, ya da bizdeki deyimle Azrail’i oynayacaktı. Daha fazla ilerlemeden şunu belirtmek istiyorum. Dizide geçen Tanrı laflarından, Azrail’den, dinimiz ve kültürümüzde olmayan olaylardan rahatsız olup, hepimiz günaha gireceğiz diye telaşlananlar için bir çift lafım var. Çeşitli yorumlarda buna benzer endişeler içinde olanlar gördüm çünkü, Töbe Estağfurullah çeke çeke  izleyenler filan. En başta o kadar rahatsız olacaksan izleme kardeşim, ikinci olarak dünyanın her yerinde binlerce inanış var. Mitolojik yaratıklar, inançları ifade etme biçimler her şey farklı. Başka kültürlerin inançları öne çıkarılarak yapılmış dizileri filmleri izlemekle, kitapları okumakla inanç sistemimizi kaybedeceksek, o inanç oturmamış demektir. Farklı toplumların insanların nelere inandığını öğrenmek adına bence yararlı da bir şey, ama onu seyrettim diye inancımı değiştirecek değilim, dolayısıyla da böyle izlemek gerekiyor derim ben.

The Grim Reaper yazınca internette çıkan, ve bizim Cosıng Sacamız :

 

 

Nasıl ama bizimki can alıcı değil mi ?

Kadın başrollere geçmeden önce daha önce Gong Yoo ile ilgili İki Film İki Diziyle Gong Yoo, Mr Smile  ve Aa Meğer bu kızmış yazılarıyla, Biscuit Teacher Star Candy dizisini anlatan yazımı ve filmlerinden A Man and A Woman ve S Diary filmini anlatan Gong Yoo’yu hiç böyle görmediniz yazısının linklerini vermek isterim.

Yine Lee Dong Wook ile ilgili Hotel King yazımı ve Bubblegum yazısını da link olarak verelim.

Gong Yoo daha dizi haberi duyulmadan önce yaptığı bir röportajında gelecek vaadeden , iyi oyuncu olarak gördüğü ve oynamak istediği kadın oyuncu olarak Kim Go Eun’un ismini zikretmişti. Dizinin başrolünün Kim Go Eun olduğunu duyunca şaşırmadım dolayısıyla. Daha önce Cheese In The Trap’te ve bir iki filmde izlediğim Go Eun’un iyi bir oyuncu olduğunu biliyordum. Gerçi ilk filmi olan Eungyo’nun epeyce +18 sahneleriçerdiğini görüp şaşırmıştım, ama film pornografik değil, sanat filmi olduğu için çok da üstünde durmadım. Yine de tatlı cici kız rolü oynayan oyuncuları böyle filmlerde görünce şaşırıyoruz nedense. Tabii Kim Go Eun’un benim için ikinci özelliği de bir süredir Shin Ha Kyun ile çıkıyor olması. Çoğunluğun aksine ben Shin Ha Kyun’u sevdiğimden, hem iyi oyuncu hem de düzgün bir insan olduğunu düşündüğümden 17 yaş farka rağmen bu ilişkiyi yadırgamadım. Eğer iki insanın ortak zevkleri varsa, aynı işi paylaşıyorlarsa, işlerini de iyi yapıyorlarsa birlikte olmalarından doğal bir şey olamaz. Kızcağız ergen de değil ki, bilemeyip seçmiş olsun. Üstelik adam gerçekten dünya çapında tanınmış, iyi filmlerde oynayan bir oyuncu. Gönül kimi severse güzel odur deyip, devam edelim.

 

Kare asın dördüncü bacağı ise Yoo In Na oldu. Yoo In Na’da benim ikinci kadın rolleriyle önce çok sinir olduğum, ama One More Happy Ending dizisindeki rolüyle sevdiğim bir oyuncu. Bu dizide ise sevme katsayım arttı. Çıkardığı umursamaz, ama duyarlı karakter, Lee Dong Wook ile etkileşimleri ve Kim Go Eun’un part time çalıştığı tavukçu lokantasının sahibi rolü sanki cuk oturmuştu.

 

Bu tecrübeli oyuncuların yanında bir de genç idolümüz vardı ki, çıkardığı oyunla hiç de ezilmedi, Goblin’in zevkle izlenen bir oyuncusu olarak dizi tarihine kazındı. Yook Sung Jae. BTOB grubundan. 95 doğumlu yakışıklı gencimiz :

Bu dizinin en çok konuşulan bromans yanı daha basın toplantısından gözümüze gözümüze sokulmuştu bile :

 

Basın toplantısında iyi ve kötüyü beyaz ve siyah giyerek temsil eden iki oyuncumuz dizi başlayınca öyle güzel bir arkadaşlık ve uyum yarattılar ki bir baktık çiftlerden çok onları konuşur olmuşuz. Aramızda bu ikisini shipleyenler de olmadı değil 🙂 Dizinin tanıtım çekimlerinde de bu ikilinin bol bol fotoğraf ve sahneleri vardı. Karabiber değirmenli poster hepimizi çok güldürdü.

Paylaşamadıkları şeye bakın 🙂

 

Ardından koklaştıkları sahneler yayıldı nete 🙂

Ay öptü öpecek valla, gitti Wookie elden 🙂

Sonra her bölüm en az iki üç bromans sahnesi hepimizi mutlu etti.

 

Wookieciğim zaten fazlaca sahiplenen anası yüzünde evde kalacak bu gidişle. Bir de röportajında şöyle bir diyalog vardı :

O kadınların erkek arkadaşları olmasını istediği adam Lee Dong Wook 🙂

Öyleyse niye hala  yalnızım ?

 

Öyleyse niye hala yalnızım ?

 

Bu şebek bir röportajında  hobileri sorulduğunda  aslında hobim hiç bir şey yapmamak , bazen müzik dinleyip, film izlemek diyebilecek kadar da dürüst bir insan. Bu arada yazılanlara göre çizimi iyiymiş ve çizgi roman meraklısıymış.

Bu ikiliye Sung Jae’de katıldığında çok hoş sahneler çıktı ortaya :

 

 

Ekibin kalanından sonlarda söz etmek üzere şimdi öyküye geçelim. Dizimiz iki uzun bölümle açıldı. Epik , görüntü yönetmeninin çok iyi iş çıkardığını düşündüren iki bölümdü. 939 yaşında olan Goblin’imizin Goblin olma serüvenini yani tarihini izledik. Gong Yoo tarihi giysilerle de karizmatikti. Goryeo dönemide kralın generali olan Kim Shin, önceki kralın isteğiyle kız kardeşini de kralla evlendirmiştir. Kralın yanındaki hocası gücün bölündüğünü öne sürerek genç kralı Kim Shin’e karşı doldurur ve genç kral Kim Shin’e ölümünü duyayım,üzüntümü bildireyim diyerek ölmesini istediğini belirtir. Kim Shin zaferle saraya döndüğünde ise istediği olmadığı için tüm akrabalarını genç karısı dahil öldürtür. Kim Shin ise Tanrı tarafından göğsünde bir bıçakla ölümsüz olarak Goblin olup , yaşamakla cezalandırılır. ( Öldürdüğü kişilerin cezasıymış, ama o çağda sadece görevini yapıyordu bence )

Bu arada genç kral ve kraliçeyi Kim So Hyun ve Kim Min Jae oynuyordu. Bu ikisi iyi oyunlarıyla dizinin altyapısını kuvvetlendirdiler bence.,

Kim Min Jae tanıdık geldi mi ? Romantic Doctor Teacher Kim’deki Eun Tak’ı tanımadınız mı ? Adın Eun Tak olması da tuhaf değil mi ?

Hastabakıcımız 🙂

 

Efsaneye göre Goblin’in sevdiklerinin ölümünü görmesi cezasıdır, onunla birlikte olan tüm bakıcılarının, hizmetkarlarının ölümünü izlemiştir. Acı veren o kılıcı yerinden çıkaracak tek kişi Goblin’in gelinidir. Ondan sonra Goblin küle dönüşüp yok olabilecektir. Yaşam süresi içinde pek çok kişiye yardımcı olan Goblin trafik kazası geçiren bir hamile kadını da çocuğunu doğurmak istediği için yardım istemesi sonucu kurtarır ve doğan kız çocuk da onun gelini olacaktır. hayaletleri görebilme gibi bir yetiye sahip olan kızımız küçük yaşta annesini kaybeder ve teyzesi , eniştesi ve iki çocuğu ile Cinderella tarzı yaşamaya başlar. Lisededir ve dersleri iyidir, pek çok part time iş yaparak harçlığını ve okul parasını çıkarmaya çalışmaktadır. Sung Jae Goblin’in yardımcısının torunudur, ailecek yıllardır Goblin’!e hizmet etmektedirler. Azrailimiz ise Sung Jae’nin kiracısı olarak Goblin ile aynı evde yaşamaya başlayacaktır. Azrail olanlar geçmişlerinde kötü bir suç işlemişlerdir, günahkar kişilerdendirler ve hafızaları da silinmiştir. Goblin  bu arada gelini olduğunu söyleyen Eun Tak ile de tanışır ve böylece macera başlar.

 

Eun Tak herhangi bir mumu ya da kibriti söndürdüğünde Goblin derhal onun yanında olur. Bir de kılıcı görebilme olayı vardır. Biz iki üç bölüm kız kılıcı görebilecek mi, gerçekten Goblin’in gelini mi, görünce kılıcı çekecek mi? Çekince ne olacak ? kafamızda deli sorular bekledik durduk. Tabi her yeni bölümde görüntü yönetmeni akılda kalıcı pek çok sahneye imza attı.

Bu sahne ve bu sahnede çalan Round and round parçası unutulmaz.

Goblin ile gelininin ilişkisi Goblin ile Azrail’in ilişkisiyle paralel olarak gelişti. Bu arada her karakterin etrafındaki diğer kişilerle olan ilişkiler de verilerek – teyze, şirket yöneticisi, hayaletler, Azrail’in azrail arkadaşları, Eun Tak’ın okul arkadaşları, gibi olay örgüsü sağlamlaştırıldı. Hoş ayrıntılar Goblin şarkısı, Goblin’lerin korkuları, Azrail’in yaptıkları yapamadıkları, ikilinin çekişmeleri diziyi eğlenceli kıldı. Sonunda kız kılıcı gördü, böylece Goblin’in gelini olduğu kesinlik kazandı :

Ama bu arada olan olmuş Goblin gelinine aşık olmuştu. Dolayısıyla acı içindeEun Tak ile birlikte yaşamak ile ölmek arasında gidip gelmeye başladı, başlarda gelinin bir şeyden haberi yoktu. Bu arada bizi meraklandıran ikinci konu Azrail’in hikayesi işlenmeye başlandı. Çoğumuzun tahmin ettiği gibi Azrail geçmişteki genç kral Sunny de kraliçe çıktılar. Bu öğrenildikten sonra Lee Dong Wook’un ağlama seansları başladı ve dizinin sonuna kadar da ağladı yavrum. Bir oyuncu iyi ağlayabilir, ama bunu bu kadar sömürmenin alemi yok, adam katıldı resmen dizinin sonuna kadar.

 

Goblin gelinine aşık olurken Azrail ile Sunny’ de birbirlerine aşık olmuşlardı. Lee Dong Wook’un kral olduğunu kesinleştiren şu üstteki sahnesi hepimizi çok etkiledi.

Gong Yoo da iyi ağlayan adamlardan. Bu ikisi çok da hoş gülümsemelere sahipler. Demek ki neymiş iyi ağlayan ve iyi gülen adamlar iyi oyuncu oluyorlarmış.

Dizide Tanrı kelebekle temsil ediliyordu. Ama bir ara Sung Jae’nin içine girip bizimkilerle konuştu. O sahnede Sung Jae’nin her zamanki halinden farklı yüz ifadesi iyi oyununun bir kanıtıydı bence :

 

Bir de kırmızılı bir teyze vardı, o da iyi sıhhatte olsunlardan 🙂 Her halta karıştı iyi gibiydi de, bir noktadan sonra elinden bir şey gelmiyordu galiba :

Bu kral zamanından kalma soytarı DOTS ve Shopping King Louis’de de oynamıştı, bir de hayalet olup geldi iyice tüy dikti :

Bunlar da sekreter ile D. Hwa’nın dedesi :

Dizide o kadar çok akılda kalıcı sahne var ki hangisini anlatacağımı şaşırdım, sonlara yaklaşırken ortalardan ortaya karışık yapayım önce :

Bizim Cosıng Sacanın komik hallerinden biri :

 

Aşağıda Yoo Duk Hwa( Sung Jae)’ya Goblin’in gelininden söz ediyor 19 yaşında diyerek, Goblin’in tepkisine bakın 🙂

 

 

Goblin’in özelliklerinden biri üzülünce yağmur yağdırması ve sevinince de ağaçların çiçeklerini açtırması, kış bile olsa. Aşağıda suç üstü yakalanmış 🙂

 

İlk kar hikayesi de çok söz konusu edildi. Bu arada dizinin her karesi reklam için kullanıldı. Spor arabalardan paltolara, kar kıyafetlerine, televizyon ve fırınlara her bir şeyin acayip reklamı yapıldı. Buna Sung Jae bile şaşmış, bir röportajında anlatıyordu çocuk 🙂

Taze soğan alışverişi 🙂

 

Cosıng sacanın bir isme ve bir kartvizite sahip olamaması, uzun süre Sunny’e adını söyleyememesi filan çok komikti :

 

Senarist Kim Woo Bin’e iltimas geçti, Cosıng Saca’nın adı olarak o ismi kullandı. Malum Heirs’te birlikte çalışmışlardı :

 

Goblin ne çirkin şapka diyor cosıng saca’nın şapkasına, halbuki onu takınca görünmez oluyor Azrail’imiz :

Dizideki ilişkilere gelince, öncelikle dizideki bromansı en iyi ilişki olarak gördüğümü söyleyeyim. İkilinin birbirlerinden ayrı oldukları zamanda bile ilişkinin sağlamlığı hissediliyordu.

 

 

Öleceğim 🙂

Senin için sevindim, şimdi kaybol.

Goblin ve Eun Tak’ın ilişkisi kız 19 yaşında lise öğrencisi iken başladığından mıdır nedir, biraz abi kardeş, baba kız ilişkisi hissi verdi bana. Evet öpüştüler filan ama öpüşmeler bile tutkudan çok şefkat içeriyordu. 29 yaş öpüşmelerine gelince de kafamda ikilinin koruma içgüdüsüne ve arkadaşlığa dayanan yapısı değişmedi. Bu yüzden dizi kötü mü oldu, hayır. Öyle hissetmedim, ikinci bir çiftin oluşu ve dizideki bromansı çok sevmem, bu ilişkinin tutkusunu aramamama yol açtı. Lee Dong Wook ve Sunny sahnelerini ve öyküsünü daha çok bekler ve izler buldum kendimi. Bromans sahneleri ise zaten favorimdi.

Cosıng Saca ya da kral ismi ile Wang Yeo ile Sunny ya da Kim Shin’in tedirgin, utangaç ama sevgi dolu ilişkisi de beni çok çekti. Bir geçmişleri olması da önemliydi. Bu açıdan Ji Eun Tak’ın eskiden gelen tanıdık br kişi  olmaması eksiklik olarak görüldü bazılarınca. Genellikle yolda, ya da bir Cafede geçen buluşmaların keşke daha ötesi olsaydı, bu çiftle ilgili daha çok sahne görmek isterdim doğrusu, biraz sonra anlatacağım sonları da beni tatmin etmedi.

 

 

Sonunda beklenen oldu, Goblin gelininin baygın olmasından yararlanarak kılıcı çekip çıkardı, çünkü çıkarmasaydı gelini işlevini yitirip ölecekti, araya dokuz yıllık bir ayrılık girdi. Biz bir hafta bu adam nasıl dönecek diye konuştuk, küllerinden mi doğacaktı, Tanrılar af mı edecekti, şu muydu bu muydu, teorilerin bini bir para oldu.

 

Goblin 9 yıl yemeden içmeden karların arasında yuvarlandıktan sonra kız bir mum üflediğinde pat diye geri döndü. Olayın kızın yazdığı sözleşme ile ilgili olduğu söylendi filan ama, insan dokuz yılda kızın ilk mum ,kibrit bişi bişi üfleyişi miydi diye düşünmeden edemiyor. Bari Anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğaydı,ya da ne bileyim, Tanrılar yeter bu ceza deyip ölümlü olarak dünyaya geri gönderselerdi. Öyle Goryeo giysileriyle çıkıp geldi adam, halbuki modern giysilerle yanıp bitip kül olmuştu. Neyse fantastik dizi dediğinin bir özelliği de bu işte, hiç bir şeye şaşmamak gerekiyor.

Aslında sözde herkes herşeyi unutmuştu, ama patır patır hatırladılar. Bunların Tanrılarında iş yok anacım, ne biçim unutturma şerbeti bu, neyse çiftimiz Kanada’ya gitti, şu oldu bu oldu evlendiler. Yanında Gong Yoo yatarken kızın Uykum var benim demesine çok güldüm ben. Bir de kızın gelinliği hoşuma gitmedi, daha hoş bir şey olabilirdi.

Sunny ile Azrail’de ayrıldılar. Neymiş Sunny Azrail’i affedememiş, ona ceza veriyormuş. Senarist hanım burada  saçmalamıştı bence. Çünkü daha bir iki bölüm önce Sunny ağabeyine “Oraboni o yaşam benim yaşamım değil, unuttum ben onu şimdiki yaşamıma bakıyorum git.” demişti. E bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, o zaman adamı cezalandırmak da ne oluyor. Bulmuşsun taş gibi adamı, senden başkasını gözü görmüyor, adamın tek düşünebildiği kartvizitinin olmaması, evde habire vegan yemekler yapıp duruyor, görebildiğim kadarıyla mutfak becerileri de yerinde, duygulu da bir adam hemen gözleri doluyor. E bir işi diğerlerinden farklı, o kadar kusur kadı kızında da olur. ne diye evi dükkanı satıp gidiyorsun ?

Sonra Gong Yoo’cuğum karısının ısmarladığı iki ekmek bir yoğurdu almış uslu uslu sağa sola bakınmadan evine giderken kızın bir fedakarlık edeceği tuttu, küçük çocuklar ölmesin diye arabasıyla koca kamyonun önünde durup kendisini öldürdü. Buyrun buradan yakın !

 

Adamcağız çiçek de almış yazıktır 🙂

Şimdi Goblin’in yetenekleri sonucu kızkardeşi ve Azrail’i başka bir yaşamda mutlu gördüğünü biliyorduk. Sunny’nin ölüm vakti geldiğinde ( O sahnede 68 yaşındaysa 68 gözükmeliydi bence ) Cosıng saca’nın da cezası bitmiş, Azrail’likten azledilmişti, birlikte gittiler öte aleme. Sonra birisini dedektif diğerini oyuncu olarak gördük aşık olmuşlar ve mutlular. Ama bir şey anımsamıyorlar. Doğrusu ya bir önceki yaşamda kozlarını paylaşıp her şeyi anımsayarak mutlu olmalarını tercih ederdim ben. Sonları mutlu yazılmış bile olsa bana bir şey ifade etmedi.

Goblin’e gelince o da yıllarca bekledi bekledi ( Çok da sadık adammış ) sonra kız yine 19 yaşında öğrenci olarak geri döndü. Hadi bakalım yine çocuk eyle 🙂 Üstelik Goblin olarak kaldığından ve ölümsüz olduğundan ve de yaşlanmadığından kız yaşlanıp buruşacak, adam taş gibi kalacak. Sonra karısının ölümünü izleyecek, ve yeniden buluşurlarsa bir daha bir daha. Senarist kafayı reenkarnasyonla bozmuş diyebiliriz. Evlendirdin bırak, adamı ölümlü yap, birleştir bırak. Neymiş kader değişmez mesajı veriyormuş. Zaten dizinin başından sonuna kadar kader teması işlemişsin, bari sonunu uzatıp durma.  Goblin bir de resmen dizinin sembolü olmuş kırmızı Eun Tak atkısını boynuna sarmış bekliyordu.

 

Şimdi bir de özel bölümler olacakmış Şubat ayında, ama sahne arkası mı olur, yoksa başka bir şey mi göreceğiz. yeni bir şeyler olacağını sanmıyorum, eğer ki olursa yazıyı güncellerim.

Goblin dizisine özgü oyuncaklardan söz etmemek olmaz :

Fanart’ı da en çok yapılan dizilerden oldu. bazıları ne kadar güzel çiziyor özeniyorum resmen :

Dizinin müziklerine gelince muhteşemdi. Mutlaka bulup dinleyin.

Son Ek : Dizi bittikten bir süre sonra başrol oyuncusu Kim Go Eun sevgilisi Shin Ha Kyun’dan ayrıldı. Bu da Gong Yoo ile çıkıyorlar dedikodularını ayyuka çıkardı. Kendileri kabul etmediler ama, ne olacağı belli olmaz. Bekleyip görelim 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

8 Responses

 1. Mai says:

  Bulmuşsun taş gibi adamı, senden başkasını gözü görmüyor, adamın tek düşünebildiği kartvizitinin olmaması, evde habire vegan yemekler yapıp duruyor, görebildiğim kadarıyla mutfak becerileri de yerinde, duygulu da bir adam hemen gözleri doluyor. E bir işi diğerlerinden farklı, o kadar kusur kadı kızında da olur. ne diye evi dükkanı satıp gidiyorsun ?

  Buraya o kafar çok güldüm ki anlatamam ????

  Goblinin dönüşü ile ilgili bir iki şey söylemek istiyorum bende . Hatırladığım kadarıyla Kim Shin huzura kavuşmayı istemedi arafta kalamayi gelinini beklemeyi seçti. Kiz yıllarca Dilek tutmamış vs içten bir dilek dilediği zaman arafta olan Goblin geri döndü yani hiç normal olmamıştı oyuzden Goblin olarak döndü. Ben böyle yorumladım.

  Sonuna gelirsek euntak in ölümü bence gerekli olan bir şeydi Kayıp Ruh olma durumu 80 yıl sürmemeliydi ölümünu de güzel bir mesaj ile halletti bence senarist fedakarlık herkesin yapacağı yapabileceği bir sey degildir . Beni sinir eden kızın baska isim ile kimlik ile dönmesi yani farklı bir ailesi yaşantısı var sonuçta euntakin Kim shine bağlayan bir nevi de hayattaki yalnızlığıydı ve sonuçta o euntak değil o anıları birlikte yaşamadilar. Kiz hiç gelmese ben daha çok etkilenirdim. He bu son kötu mu hayır değil ama daha iyi olabilirdi

  • Deli Ajumma says:

   Sona kadar çok zevkle izlediğim için sonuna o kadar da takılmamaya karar verdim ben , benim için çok tatmin edici olmasa da. Ben Goblin’in ölümsüzlüğüne de takıldım. Hiç yaşlanmayacak, kız yaşlanacak, ölünce bir daha gelse yine aynı şeyler yaşanacak, tüketici bir şey yani 🙂

   • Mai says:

    İşte boşuna yalnız vs mükemmel tanrı dememis demekki. Yani aslında Spoileri en başta vermiş. İlk karşılaşmada 10 yıl sonrasını ve rearkarne olduğu zamanı görmesi ve dizinin adı resmen sonu anlatıyor.

 2. Oceanbluee says:

  Diziyi şimdi bitirdim taze taze yazayım. Dizinin mükemmelliği hakkında bişi yazmayacağım zaten herşeyi anlatmissiniz ? Gong Yoo’yu uzaktan tanısam da ilk izleyişimdi oyunculuğunu çok beğendim bana Ji Sung’un pabucunu dama attıracakmış gibi oldu ama daha fazla izlemem lazım ? Asil yazmak istediğim Eun Tak’ın ölümüne kadar herşey güzeldi ama ben hem final bölüm daha yarıda olduğundan hem de 2 bölüm kala tekrar doğmakla ilgili bi spoi yiyince anladım öleceğini falan. Ama üzüldüğüm nokta orası da değil artık aştım onu. Üzüldüğüm bu adamın ne suçu var kılıç çekildi ağla ağla bir ayrılık sahnesi, bir ton yalnız kaldı hiçliğin ortasında. Hadi geri geldi çok sevindik ama en azından yaşadıklarına bir merhamet olarak ölümlü olmasını, kızdan sonra ölmesini, huzura kavuşmasını yada kızla beraber geri gelmesini isterdim. O kizi bekleme aralarinda öyle acı içinde beklemesi bana cidden çok acı verdi ? evin içinde bu adamın ne suçu var lan bu kadar acı çekiyor diye bağırdım isyanlar ettim resmen. Haksızlığa zulme uğrayan o ceza çeken de o. O kadar kötülükten sonra sonra Wang Yeo bile huzura kavuşmuşken çok büyük bir eksi bu dizinin sonu için. Ve kızın ölümünü her zaman görecek ve en sonunda bir zaman gelecek kız geri gelmeyecek o zaman ne yapacak bu adam. İçimde kocaman bir boşluk kaldı resmen ya. Ulan senaristler.!

  • Deli Ajumma says:

   Sil baştan 🙂 Ayrıca ben cosıng sacanın her şeyi unutmasını da sevmedim. Kızla buluştular belki ama, eskiyi anımsamayarak 🙂 Gong Yoo’yu ilk izleyişinizse, Coffee Prince, Big ve Biscuit Teacher Star Candy dizilerine de bakın derim.

   • Oceanbluee says:

    Evet çocuk çok acı çekti hatta kız giderken sarıldılar falan kacima demesini beklerken ben , elveda dedi gitmesine izin verdi ben şok oldum ?
    Şu senaristleri varya bi yakalasam ?Benim ilk kdrama tanıdığım sıralar Coffee Prince çok modaydı ondan başlamayı düşünüyorum ?

 3. Timmer says:

  Ah Ölüm Meleği ajushhi ah 😀 Koridorun Sonundaki samçun da baya iyiydi. Dizi güzel gülenlerden oluşuyordu resmen. Eun Tak’ın ‘ajushhi Saranghaeyo’ dediği sahnedeki gülüşü çok tatlıydı. Zaten goblin ve azrailin gülüşlerine diyecek söz yok. Adamlardan karizma akıyor -soğan, pırasa taşırken bile (!)-Tanrı cidden acımasızmış verdiği cezaya bakarsak yazık günah değil mi? birde koredeki inanışa göre şanslıysan yada ödül falan kazanmışsan önceki hayatında ülkeyi kurtarmışsın derler . Bizim adam ülkeyi kurtarıyor cehennem azabına çarptirilıyor nerdeyse. Ya benim karamelli dondurmamın çektiği acıya ne demeli ah koridorun sonundaki yakışıklı ne acı çekmişsin tanımadığın kadının resmini görünce bile kalbin acıdı. Belki de tanrının cezasının devamıydı geçmişini hatırlayabilmesi çocuk ondan sonra yıkıldı zaten.Bu arada Azrailciğimiz Suzynin kalbini çalmış. Severim Suzyi de . Yaş farkı falan diyorlar aman susun Ajusshime laf yok. Yanlış bilmiyorsam birbirlerinin ideal tipleri olduklarını da önceden söylemişler bir yerlerde. Eun tak da Goblinciğimizin ideal tipiymiş. Ben öyle duydum valla 😀 Neyse dizi diyordum. Ben çok sevdim diziyi bi tek senin gibi bende sonunda Eun Tak’ın yine lise öğrencisi olarak gelmesini sevmedim. Diziyi 2 kez izledim ve yine biliyorum ki arada açıp açıp izleyeceğim. Ahahha aklıma birden Goblin öleceğini sandığı için evini Azraile bıraktığı yiğenine kartını verdiği ama eve geri döndüğü sahne geldi. Eun Tak hediyeleri vermemek için yine AJUSSHİ SARANGHAE demişti içli içli. Sonra Azrailde saranghae ajushhi diyip yakınlaşmıştı ordaki goblinin ne cürettle diye bağırışı falan çok komikti en sevdiğim sahnelerden biriydi. Bende baya dolmuşum yazdıkça yazdım 😀 her neyse bitiriyorum. Saranghae Wang Yeo <3

  • Deli Ajumma says:

   Ben de izlerken sevdimdi, ama şimdi sen söyleyince fark ettim, o zamandan beri açıp izlememişim. Demekki benim saplantı yaptığım dizilerden değilmiş 🙂 Her ii başrole de bayılmama rağmen. Coffee Prince ve Hotel King’i daha çok açıp izlemişimdir. Bir de Gong Yoo’nun Biscuit Teacher Star Candy’sini 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: