Sevimli Gençlerle Dolu Dizi / The Liar and His Lover

Bugün bir baktım bu dizi de bitmiş. Baştan 4-5 bölüm bekleyip başlamıştım, onun için mi nedir, çok çabuk geçti süre. Öyle çay kahve içerken çekirdek çiğdem niyetine izlediğim sevimli bir diziydi. Dizi kadrosunu okuduğumda iki kişi hariç diğerlerini tanımadığımı farketmiştim. Ama başrol erkek Lee Hyun Woo çok sevimli geliyor bana, sırf onun için başladım. Zaten yıllardır çocuklar ve gençlerle çalıştığımdan hepsini çok severim. Bu dizi de okul gibiydi adeta 🙂 İzledikçe diğer gençlerden de sevimli bulduklarım oldu, diziyi sıkılmadan bitirdim. Ama ayrıntılar hakkındaki görüşlerimi anlatacağım tabii.

Bu sevimli çocuk bu işe çocuk oyunculukla başlamış. Ondan sonra da hep çocuk olarak kalmış bana göre. Baksanıza 24 yaşında gibi görünüyor mu ? Liseli deseniz kimse yadırgamaz. Zaten minnak da birşey. Boyu kaynaklarda 1. 71 olarak geçiyor ama bence o kadar bile değildir. İlk izlediğim dizisi To The Beautiful You‘ydu. orada kendisini çok sevmiştim. Daha sonra Secretly Greatly, The Con Artists, Northern Limit Line, The Beauty Inside filmlerinde izledim kendisini. Moorim School’a da hep bir ara başlayacağım fırsat olmadı. Bücürün sesi de güzel. Bu çoklu yetenek kumkuması oyuncular kıskandırıyor insanı.

 

 

Dizideki adıyla Kang Han Kyeol yetenekli bir besteci ve Crude Play grubunun görünmeyen yüzüdür. Bir süre bascı olarak çaldıktan sonra grubun üyelerinin hayalet müzisyencilerce desteklenmesine karar verilmiş, grup sadece şarkı söylemeye başlamış enstrümanları başkaları çalmıştır. Bunu kabul etmeyen Han Kyeol grubu besteleriyle K adı altında desteklemiştir.

Başrol kızımız da Red Velvet grubundan Joy. Ben kendisini daha önceden tanımıyordum. Zaten kız gruplarına fazlaca düşkün değilim. Ancak dizilerde gördükçe tanışıyoruz kendileriyle. Tabii dizide görünce merak edip baktım gruba.

 

 

Joy’un bu ilk ciddi başrolü. Dizideki adıyla Yoon So Rim, sevimliydi, fena değildi, ama oyunculuğu zamanla daha gelişecektir sanırım. Dizide şarkı söylemeye tutkun liseli bir genç kızı oynadı. K’ye aşıktı, peşinde de başka iki kişi daha vardı. Crude Play’in yeni basçısı ve birlikte orkestra kurdukları liseli arkadaşı.

Yo Rim ve arkadaşlarının kurduğu Mush and Co grubu şarkı söylerken :

Grubun yapımcılığını üstlenip bir de kıza aşık olan ikinci erkek Crude Play bascısı  Seo Chan Young  ( Lee Seo Won )97 doğumluymuş. Benim drama olması nedeniyle izlemediğim Uncontrollably Fond’da oynamış. Sevimli bir çocuk ben gelecek gördüm. Bir süre sonra birinci erkek olarak görebiliriz kendisini. Netten baktığım kadarıyla genç kızlar da kendisini beğenmiş, daha şimdiden bir çok fanı olmuş :

 

 

 

Bu çocukcağız gruba sonradan katıldığı için dışlanmaktan şikayetçiydi. Üstüne kız da oppa oppa diye sevmesine rağmen asıl çocuğu seçti, bir de şarkısı Lee Hyun Woo’nunki kadar beğenilmedi, üzüldü yavrucak. Ama çok da askıntıydı bir aralar sinirlendiydim. Neyse sonra gururu tuttu da çekti kendisini, ağırlaştı, o zaman affettim.

Kızın gruptan arkadaşları da pek sevimliydi. Birisi tombul bir çocuktu, kızın biri bunu idol ikinci çocuğa ulaşmak için kullandı üzüldük. Diğeri de Joy’a aşıktı, ama çocuk bolluğunda kız çocukluk arkadaşına bakmadı tabi. Küçükken saklambaç oynamışsınız, kız seni ne yapsın şapşal 🙂 Bu iki rolü Park Jung Hyeok ve Song Kang oynadılar. Park Jung Hyeok pek çok dizide gördüğümüz Park Jun Kyu’nun oğluymuş, bunu da yeni öğrendim. O da kim derseniz Kill Me Heal me’de kızın babasını oynuyordu.

 

 

 

Dünyada başka kız mı yok sana diyor ahahah

Yokmuş 🙂

 

Bu da Park Jun Kyu :

 

 

 

Crude Play Grup üyelerinden öne çıkan birisi vardı ki o da gerçekte müzisyen UNIQ grubundan Sung Joo. Yoo Shi Hyun rolüyle resmen dikkatleri üstüne çekti. Dizinin nuna romans kadrosunu da kendileri doldurdu.

 

 

 

 

Grup kendi içinde komikti zaten. Şaka kıyamet o yaşlardaki erkek çocuklarının en doğal halleri :

 

 

Crude Play

 

 

 

 

 

 

 

Dizide pek çok klişe sahne vardı, hatta neredeyse hepsi vardı :


 

Ayakkabı bağlama sahnesi sonrasında da tekmeyi yedi

 

 

Bromans

Teselli

Ağlaşma ve teselli

Sen ağlama

 

Gitar çalmayı öğretiyor 🙂

Piknik

 

 

Otobüs sahnesi

 

Kızı üzmüş

İkinci erkek de şansını deneyecek illaki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gıcık ajans sahibi kadrosunda Park Ji Young vardı. Jealousy Incarnate’in iki cadı kadınından birisi.

Onun yan ajansının başında ise Lee Jung Jin. En son The K2‘de izlemiştik kendisini samçon rolüyle.

 

 

Lee Hyun Woo’nun babası rolünde geçenki savcı rolünde anlattığım Choi Min Soo vardı.

 

Lee Hyun Woo’nun eski sevgilisi rolünde ise  Hong Seo Young’ı izledik :

 

Bu genç çocukların çoğunun ilk dizisi olması hayret verici. Sanki dizi çocukların çıkış yapması için çevrilmiş gibi. Belki de gerçekten öyledir. Yakın zamanda çoğunu pek çok dizide sıklıkla göreceğimize eminim. O zaman çoğu kişi bakalım başka ne dizisi varmış diye dönüp dolaşıp bu ilk diziyi bulacaklar eminim.

Son bir söz : Dizide zavallım Lee Hyun Woo yalancı, düşüncesiz, bencil, hırslı falan da filan yansıtıldı. Adam sinek ölse kendinden bildi. Ama en zeki, en yetenekli, grubu da ayakta tutan kişiydi. Diğerler yatmaktan başka bir şey yapmadılar, hepsi sırtına bindi. Bunu aptalca buldum, arz ederim 🙂

Dizi müzikle ilgili olduğundan OST’leri de güzeldi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

4 Responses

 1. Turkuaz says:

  Yaaa çok tatlısın deli ajumma:)) hergün sitene giriyorum ne yazmış acaba diye:)) bir izlenmesi gereken Kore dizileri diye bir liste yapabilir Misin? Keyifle takip ediyorum 🙂

  • Deli Ajumma says:

   Teşekkürler. Ben öyle bir liste yapmadım çünkü genellikle oyuncu ağırlıklı izliyorum dizileri ve çok beğendiğim dizilerin çoğu çoğunlukça çok beğenilmiş değil aslında. Ama yazdığım dizileri okuyunca ne kadar beğenip beğenmedim üç aşağı beş yukarı ortaya çıkıyor 🙂 Diziler teker teker değil hep birlikte eğlenceli benim için.

 2. Uğurtan says:

  Park Jun Kyu,kill me heal me’de oynayan adam değil miydi ya ? O adam da efsane 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: