Peşpeşe beş filmde Jo In Sung

jo-in-sung-fan-meeting-in-singapore-and-malaysia-for-the-winter-the-wind-blows

Jo in Sung’u ilk izlediğim dizinin What Happened in  Bali olduğunu ve bu dizinin de klasik Kore Dizilerine pek çok yönden benzemediğini söylemiştim. Sonra da Jo in Sung’un It’s OK That’s Love ve That Winter The Wind Blows dizilerini yazmıştım. Geçenlerde beyimiz filmlerinde ne yapmış diye düşünerek beş filmini art arda   izledim. İkisi daha hafif, ikisi de yönetmen Yoo Ho’nun adamakıllı  iki filmi. Bütün bu filmlerden sonra diyorum ki, Jo In Sung, sen sandığımdan da cesurmuşsun.

Classic Şemsiye sahnesi 

The Classic bir anne ve kızın aşk öyküsünü iç içe anlatıyor. Anne ve kızı So Ye-Jin oynuyor. Annenin sevgilisini Jo Seung Woo, Kızın sevgilisini de Jo İn Sung oynamaktalar. Jo Seung Woo filmde daha uzun bir rol almış ve çok iyi oynuyor. Kendisi Kang Hye Jung’un ( Tablo’nun karısı ve Haru’nun annesi ) eski sevgilisi. Müzikallerde de oynamış, sesi pek güzel bir şarkıcı oyuncu.Aslında konu bizim Türk filmlerinde çok sık rastladığımız bir konu. Anne baba aşık olur kavuşamaz, kaderin bir cilvesi çocukları tanışıp aşık olurlar. Filmin başından sonunun ne olacağı belli, ama o güzel sahneler ve iyi oyunculuk için seyrettiriyor kendisini. Film 2001 yapımı. Bu arada kızımız Personal Taste’in kadın başrol oyuncusu, bunu da ekleyelim.

Shin Min Ah’ın kuaför olduğu, jo In Sung’un saçını civciv sarısı boyayıp bka benzettiği 2003 tarihli filmimiz Madeleine Shin Min Ah ağırlıklı olsa da, Jo In Sung’u farklı bir tiple görebileceğiniz sevimli bir film.

madeleine_____2Üçüncü filmimiz Güney Kore’nin Kuzey’i nasıl gördüğüne dair ipuçları bulabileceğimiz bir film. Love Impossible / Love of South and North. Bir romantik komedi. 2003 yapımı.  Kuzey ve Güney Koreli iki arkeoloji ekibi Çin’de ortak kazı yaparlar. Arkeoloji öğrencisi olan Güney Kore’nin Gizli Servisinin başının oğlu Jo in Sung ve Kuzey Koreli diplomat kızı Kim Sa-Rang karşılaşır ve aşık olurlar. In Sung’un çok genç gözüktüğü filmlerden biri daha. Kız da pek sevimli.

Film hakkında bir fikir edinmek için şuraya bakabilirsiniz.

loveimpossible

Geriye kalan iki filmimiz yönetmen Yoo Ha’nın filmleri. Yönetmenimiz 1963 Kova burcu, yönetmen, senarist ve şair. Ben kendisinin Jo In Sung’un oynadığı, A Dirty Carnival ( 2006 ) ve A Frozen Flower ( 2008 ) filmleriyle en son çektiği Lee Min Ho’lu Gangnam Blues filmlerini izledim. Hepsi de etkileyici sahnelerle doluydu. Anladığım kadarıyla beyimiz gangster filmleri çekmeyi seviyor. Bir de filmlerinde erotik sahneler mutlaka oluyor. Eğer aile ya da arkadaşlarınızla seyrediyorsanız aniden çıkacak açık saçık sahnelere hazırlıklı olun, aileyle de seyretmeyin bence.

A_Dirty_Carnival_film_poster

A Dirty Carnival, bir gangster filmi. Gangsterlerin elinde ateşli silahtan çok sopa, taş, bıçak beyzbol sopası filan var. Birbirlerine girdiklerinde “Çek vur oğlum, ne bu uğraş !” diyesi geliyor insanın. Ama tabii öyle de etkileyici sahne çekilmiyor. Tabii hüzünlü bir aşk hikayesi, naif aile üyeleri, sadakatin sorgulanması olayı hepsi mevcut bu filmde. Konu Jo in Sung ve Jang Hyuk olduğu zaman mutlaka bir dayak yeme, eziklenme durumları oluyor. Ben de acıya acıya bir hal oluyorum.

Filmde Namgung Min ( The Girl who sees smells’in aşçısı ve I need romance 3′ün ikinci erkeği ve Jin Goo / Descendants of the Sun’ın yakışıklı Wolf’u- da oynuyorlar. Başrol kızımız ise Ji Sung’un sevgili eşi, yetenekli kadın  oyuncu Lee Bo Young.

Son filmimiz A Frozen Flower bir tarihi film. Ama o kadar değil. Erotik bir film ve aşkı farklı açılardan sorguluyor. Film Goryeo Hanedanlığı döneminde geçiyor. Hanedanlık Yuan Hanedanlığı ile mücadele içinde. Kralımız eşcinsel ( Joo Jin Mo ) ve çocukluğundan beri yanında olan muhafızı ile beraber. Kendisinden veliaht istenen kral kraliçe ile ilişkiye giremeyince bu işle muhafızını görevlendiriyor. Muhafız bizim Jo İn Sung. Bundan sonrası kraliçe muhafız ve kralın girift ilişkileri, kıskançlık, kin, iktidar, sadakat, ilişkilerin sorgulanması temalarıyla sürüyor. Bu arada Jo in Sung’ın kraliçe ve kralla olan seks hayatı da gayet ayen beyan sunuluyor. Açıkcası ben Running Man’de de yer alan kraliçemizin ( Song Ji Hyo ) ve In Sung’un cüretkar oyunlarına pek şaşırdım. Zaten dizilerinde öpüşmeyi bile bilmiyormuş izlenimi veren oyuncuların- Jo In Sung bunlardan hiç olmadı, onu belirtelim- filmlerde bunun acısını çıkartması çok görülür bir tavır. Aslında benim görüşüm sahnelerin,  cesur sahneler olmasına rağmen kaliteli, porno değil, erotik olan sahneler olması . Bu arada kral ve muhafızın çekim öncesi konuşmaları da beni güldürdü. Joo Jin Mo Jo In Sung’a ” Ben gay değilim.” demiş. In Sung da “Ben de değilim abi, sana güveniyorum.” demiş. Ama o çekimlerden sonra üç gün  birbirlerinin yüzüne bakamamışlar.

A Frozen Flower gerçekten etkileyici bir film ve Jo In Sung sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film. Joo Jin Mo Güney Kore’nin namca gibi namca, seksi erkeklerinden biri aslında. Bu filmde oyunculuğunun Jo In Sung’tan bir tık ilerde olduğunu söyleyebilirim.   Bu filmler sonucu artık Yoo Ha’nın şiirlerini okuma zamanının da geldiğini düşünmeye başladım.

You may also like...

6 Responses

 1. It’s actually a great and helpful piece of info. I am glad that you shared this useful information with us.
  Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 2. Delphine says:

  Hi, my name is Delphine and I am the marketing manager at SwingSEO Solutions. I was just looking at your Peşpeşe beş filmde Jo In Sung – 미친 아줌마 / DELİ AJUMMA website and see that your site has the potential to become very popular. I just want to tell you, In case you didn’t already know… There is a website service which already has more than 16 million users, and the majority of the users are interested in niches like yours. By getting your site on this network you have a chance to get your site more popular than you can imagine. It is free to sign up and you can read more about it here: http://garye.co/84 – Now, let me ask you… Do you need your website to be successful to maintain your way of life? Do you need targeted visitors who are interested in the services and products you offer? Are looking for exposure, to increase sales, and to quickly develop awareness for your site? If your answer is YES, you can achieve these things only if you get your website on the network I am describing. This traffic network advertises you to thousands, while also giving you a chance to test the service before paying anything at all. All the popular sites are using this network to boost their traffic and ad revenue! Why aren’t you? And what is better than traffic? It’s recurring traffic! That’s how running a successful site works… Here’s to your success! Find out more here: http://s.marcusmo.co.uk/5ot – or to unsubscribe please go here: http://innovad.ws/8h9dp

 3. Deli Ajumma says:

  Thank you for your interest. I will consider it.

 4. Jacqueline says:

  Hi my name is Jacqueline and I just wanted to drop you a quick note here instead of calling you. I came to your Peşpeşe beş filmde Jo In Sung – 미친 아줌마 / DELİ AJUMMA page and noticed you could have a lot more traffic. I have found that the key to running a popular website is making sure the visitors you are getting are interested in your subject matter. There is a company that you can get targeted traffic from and they let you try their service for free for 7 days. I managed to get over 300 targeted visitors to day to my website. Visit them here: http://ft1.info/9mks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: