THAT WINTER THE WIND BLOWS’TA AĞLADIĞIN GİBİ AĞLA HEP JO IN SUNG

T2

2013 yapımı dizimiz acıklı, içli filan bir drama. Romantik ama komedi değil. Başrollerinde güzel gülüp,  güzel ağlayan Jo in Sung, ve Hyun Bin’in ex’i, Song Joong Ki’nin çiçeği burnunda karısı  Song Hye-Kyo var. Kızımızı Hyun’la Worlds Within’de de seyretmiştim. Kendileri Kore’nin en güzel kadınlarından biri sayılıyormuş. Aaa bir de esas çocuğun en yakın arkadaşı Kim Bum’dan söz etmezsek olmaz, ne de olsa kendisi F4’ten biri ve ben Kore Dizisi izlemeye pek çok kişi gibi Boys Over Flowers ile başladım.

T5

Aslında ben dizide gözü görmeyen, kulağı duymayan, çok ama çok hasta olan bir karakter varsa diziyi seyredemiyorum. Kahramanlardan birinin amansız bir hastalığı varsa da ne kadar sevdiğim oyuncu olursa olsun seyretmem. Bir filme girip ilk beş dakikada kahramanın kanser olduğunu görünce gerisin geri çıktığımı anımsarım.  O yüzden Kim Sun A’nın bir dizisi seyredilmeden bekliyor mesela. ( Ek :  Sonradan izledim ama diziyi )   Neden derseniz çok üzülüyorum, moralim bozuluyor, halbuki  bu dizileri kafa dağıtmak için seyrediyorum. Bütün bunlara rağmen bu diziyi nasıl olduysa baştan sona seyrettim. Sanırım kızın ( Gözleri görmüyor ) güçlü bir karakter sergilemesi bunda etken oldu. Jo in Sung da çok iyiydi. Oynadığı her karakterde bir falso var. What happened in Bali, It’s OK That’s Love , şimdi de bu. Burada da dolandırıcı, kumarbaz, ama doğduğunda bir ağacın altına bırakılmak gibi bir travmayla başlamış hayata, sonra aşık olduğu kızın ölmesine neden olmuş, alavere dalavere peşinde bir tip. Ama her dizide olduğu gibi kızın yaşamına girince o diplerdeki insanlık ortaya çıkıyor, aşkı için kendini feda etme noktasına kadar geliyor. Spolier filan ama dizinin sonu kötü bitmedi, bitseydi üzülürdüm resmen. Acınması gereken kız iken insan içten içe çocuğa acıyor ve ben bunu evlat edinebilir miyim acaba, mutlu olsun bu yazık düşüncelerine kapılıyor. Tabii bunda Jo in Sung’un duygularını çok iyi yansıtan oyunculuğunun  etkisi büyük.

 

T8

Bir de giysileri ne hoştu Jo in Sung’un. Dizideki adı Oh Soo. Şu üstteki paltoyu çok beğendim ben örneğin. Bir de mavi versiyonu vardı.Kızın da gözleri kördü ama biz gözü açıklardan daha iyi giyiniyordu. Bu arada Oh Young ( Dizideki adı )’ın babasının metresi ve kızın sekreteri olan Bae Jong-Ok fena halde rol çaldı dizide. Bae 64 doğumlu. Worlds Within ve Spy’da da oynuyordu. Ondan söz etmişken Apink’in Jung Eun Ji’sinden söz etmemek olmaz. Asıl çocuğun ölen eski sevgilisinin kız kardeşini oynuyor. Asıl çocuğumuza aşıktı ama sonunda Kim Bum’un ısrarına dayanamayıp, o olmadı bari bu olsun dedi. Evet evet tanıdınız Reply 1997′nin de Shi Won’u.

T6

OST’tan Winter Love ve Snowflake ilki The One, ikincisi Gummy,tarafından söyleniyor özellikle iyiler. Yesung’tan Gray paper var. Kim Bo Ah’tan ( Spica ) Tears falling ve Taeyeon ( Girls Generation ) ‘dan and One’da ilginç.

Bu da hoş sahneler.

Not : Jo In Sung’un ağlama sahnelerini atlamayın sakın 🙂

T4

 

T3

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: