Her kadının arzusu, “Beni de biri Park Hyun Soo gibi sevsin / BELOVED EUN DONG

ed5Joo Jin Mo’yu  A Frozen Flower’da seyrettikten sonra Jo In Sung’un yanında parladığını görmüş, “Ne güzel oynuyor bu adam, nasıl bir aşık bu.” demiştim. Ama açıkcası gay kral karakterinden sonra onu straight olarak görüp göremeyeceğimi bilemiyordum. Diziye başlamalı mıydım, başlamamalı mı ? Çünkü pek çok kişi Beloved Eun Dong’u seyrettin mi, çok güzel demişti. Gözümü karartıp diziye başladım. Evde on bir kişi yatılı misafir var. Ben hepsiyle ilgilenip akşam yorgun argın odama çekiliyorum,  onlar da “Çok yoruldu kadıncağız, dinlensin.” diyorlar, halbuki ben Eun Dong seyretmelerdeyim. Yemek yaparken hep aklımda Joo Jin Mo’nun aşık gözleri.

16 Bölümlük dizi taze bitti sayılır. Baek Mi-kyung tarafından yazılmış. Aslında senaryonun genel çizgisinde ahım şahım bir numara yok, ama aralara serpiştirilmiş, bazı diyaloglar çok gerçekçi, ve ana karakterlerin duygularını apaçık ortaya çıkaran ögeler. E oynayanlar da o kadar güzel oynuyor ki dizi kaçınılmaz olarak parlıyor tabii.

Biz bir aşkın üç ayrı evresini izliyoruz. Dolayısıyla üç ayrı çiftimiz var. Esas kızla çocuk biri 17 diğeri 13 yaşındayken tanışıyorlar. Got7’nin  Park Jinyoung’u oynuyor küçüklük halini. Ama o ne sevimli bir çocuktur. Aslında büyük Joo Jin Mo’ya daha çok benzeyen de oydu. Yani o yakışıklı velete bakınca bu büyüyünce Joo Jin Mo olur diyebiliyorsunuz. Ama 27 yaşındaki versiyon, sevimli olmakla beraber ondan asla bir Joo Jin Mo çıkmaz. 13 yaşındaki sevimli kızımızı Lee Ja-in oynuyor.

ed22

ed4

ed23

Park Hyun Soo’nun  27 yaşındaki halini Baek Sung Hyun oynuyor ki kendisini Big’de Suzy’nin  peşinden koşan delikanlı rolünde izlemiştik. Kız da pek güzeldi de o gözlerin rengi biraz fazla mı açık kaçmıştı neydi ? Kızın 23 yaş versiyonunu Yoon So Hee oynuyor. Onu da Marriage Not Dating’de izlemiştik. Kızın arkadaşı ve ilk sevgilisinin sonraki aşığı rolünde.

ed2

ed9

ed24

ed25

Son çiftimiz Joo Jin Mo ve Kim Sarang’tan oluşuyor. Kim Sarang’ı bir yerden gözü ısıranlar, evet kendisi Secret Garden’da  Oska’nın sevgilisiydi. Burada daha bir masum, daha bir güzel oynamış bence. Kendisi 2000’in Miss Korea’sı aynı zamanda. Bu titre’i de fazlasıyla hakediyor bence. Güzel kız itiraf edelim, gülünce daha da güzelleşiyor.

ed11

ed10

Dizimiz biri 17 diğeri 13 yaşında olan iki teenagerın karşılaşıp arkadaş olmalarından sonra birbirlerini kaybetmeleri ve biri 27 diğeri 23 yaşındayken yine karşılaşmaları ile başlıyor. Bu karşılaşma da hüsranla sonuçlanacak, kız ortadan kaybolacaktır. Çocuk kızı bulma amacıyla oyuncu olacak, 33 yaşını sürerken aramalarını hızlandıracak, hayalet bir yazara bir kitap yazdırarak sevgilisini bulmaya çalışacaktır. Hayalet yazarımız Ji Eun-dong Seo Jung Eun adıyla 10 yaşındaki oğlu ve felçli kocası ile yaşayan Eun Dong’tan başkası değildir, ama bir trafik kazası sonucu hafızasını kaybetmiştir. Bundan sonrasında geri dönüşlerle süslenen sahnelerle bu ikili arasındaki ilişki ve gelişmeler irdelenir. Geçmişte ne olup da ayrılmak zorunda kaldıkları  bölüm bölüm açıklanan gizlerle ortaya çıkar. Bundan sonra ne yapacaklardır ? Yan karakterler çocuğun doktor olan ablası, ailesi, çocuğun menajeri ile arkadaşı, kızın arkadaşı , kocasının ailesi gibi tiplerle olay örgüsü sıkılaştırılır. Sonlara doğru dizi pek çok Kore Dizisinde olduğu gibi abuk subuk bir sonla bitecek gibi oldu, benim de epeyce tadım kaçtı, çünkü seyretme süreci çok zevkliydi. Aklıma hemen Rooftop’un sonu geldi, hala hatırladıkça sinirlenirim. Allahtan senarist olayı toparladı da beklentim gerçekleşmedi.

Yan karakterlerden menajer rolünü oynayan tiple, çocuğun arkadaşı pek sevimliydi.Arkadaşıyla olan bir yatak sahnesi çok komikti örneğin.

ed19

ed18

Bu da menajer, çok tatlı adamdı.

Kızın kocası, tam anlamıyla kötü çizilmemişti. İyi ve kötü yönleri olan bir karakterdi. Bazen acıdım, bazen de sinirlendim, ama kızdığım  sahneleri çoğunluktaydı. Rolü Kim Tae Hoon oynuyordu.

ed20

Kızın kocası, bu karakter de iyi ile kötü arasında gidip geldi.

Olmazsa olmaz yan kadın karakter de Kim Yoo-Ri oynamaktaydı, itiraf edeyim onun sahnelerini hep ileriye sararak seyrettim. Sevimsiz bir kadının entrikalarını izleyecek sabrım yoktu. Dahası Joo Jin Mo gözleri dolmuş bir biçimde aşkla Kim Sarang’a bakıyordu. Bu arada Joo Jin Mo’da güzel ağlayan adamlardan. Göz yaşları sel olup taştı dizi boyunca. Bir de çocuksu ve kıskanç konuşma tarzı vardı ki, bu onu çok sevimli kılıyordu. Kıza ” Bu gece kocanın yanında yatma” demeler, parmağındaki ufacık sıyrık için aklı çıkmalar, sevgilisini koruyup gözetmek için elinden geleni yapmalar. Her üç karakter de dönemini güzel oynadı, ama ben en çok Joo Jin Mo’yu sevdim. Benim kadınım dediği sevdiceğine bakarken gözlerinin dolması, içinin nasıl titrediğini apaçık yansıtması hoşuma gitti. O Eun Dong’u severken, Eun Dong’un da aslında onu ne kadar çok sevdiğini geri dönüşlerle gördük.

33 yaşında bir adam hayatındaki tek kadını asla ihanet etmeden, başkasına göz ucuyla bile bakmadan bekler mi? Hiç sanmıyorum. Üstelik bir de çok yakışıklı ve sevilen bir oyuncuyken. Dünya da böyle bir gerçek karakter var mıdır? Sanmıyorum. Ama Beloved Eun Dong dizisinin  izlenilesi  olmasının nedeni biz kadınların dünya yüzünde böyle bir adam olsun arzusu bence. Herkesin keşkesi de beni de biri böyle sevsin düşüncesi. Park Hyun Soo sen dünyadaki   kadınların beklentilerini yükseltmeye utanmıyor musun ?

You may also like...

4 Responses

 1. ceylan says:

  Merhabalar, blogunuzu zevkle takip ediyorum. Yazılarınız birbirinden güzel. İlk defa -muhtemelen farkında olmadan yaptığınız- bir hatanızı düzeltmenizi rica edeceğim. Metinde geçen “özürlü” kelimesi yerine “engelli” veya dizideki karakterden dolayı “felçli” kelimesini kullanmanızı rica edeceğim.
  Sevgiler..

  • Deli Ajumma says:

   Dönem dönem bu sözcükler değişiyor haklısınız. Sakat sözcüğü yerine özürlü gelmişti, sonra onun yerine engelli konuldu. Ama geçenlerde engelli de kaldırılmış, onun yerine özel gereksinimli ifadesi getirilmiş. Biz en iyisi sağlık durumunu belirten felçli kelimesini kullanalım. Teşekkürler, iyi seyirler.

 1. December 22, 2021

  […] bölümlük bu dizinin yönetmeni Lee Tae Gon daha ilkin My Love Eun Dong, Age of Youth ve Diary of a Prosecutor dizilerini yönetmiş ki, hepsi de oldukca sevdiğim […]

 2. December 24, 2021

  […] ve filmlerine bakıp, bana uygun bir şeyler var ise izliyorum. Baktım Infinite L, kız da Beloved Eun Dong‘un gençlik sürecini oynayan kız, e ikisi de gamzeli, gülüşü güzel gençler. izleyeyim de […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: