Böyle patron bulduk da, korumadık mı ? / Protect the boss

1

Protect The Boss’ı uzun zaman Kim Jaejoong’un oynadığı dizi olarak düşündüm.. DBSK ve JYJ çocuklarından Hero tabii ki ilgi alanıma giriyor. Zatıalilerini uzun zamandır izliyorum, hem müziklerini hem abuk subuk her türlü variety show ve videolarını, sosyal medya paylaşımlarını seyrederek. “O şimdi asker” biliyorsunuz, ama çocuklar resmen dört ayaklarının üzerine düştüler. Hele de Yoochun. Micky’cik resmen memur oldu a dostlar. 9-6 memurluk yapıp, akşam da eve gidip arkadaşlarıyla filan buluşuyor astımından dolayı. Ama o sigara içilmeden edilmiyor, ne astımsa. Neyse işte Jaejoong bu filmde second lead. Oyunculukta asla Yoochun düzeyinde değil, asla da olamayacak sanırım. Ama idol olarak kendisini sevenler mutlaka dizilerini de izliyorlar. Benim diziyi izlememin nedeni ise pek tabii ki first lead Ji Sung oldu. Bu dizide daha genç Sungcuğum, ama yaşlandıkça şarap misali güzelleşenlerden, son dizisinde ( KMHM) çok daha karizmatik değil miydi ? Bir bakın bakalım :

19

Protect the boss Ji Sung’u

cha

Kill me heal me Sung’u

shin se gi

Shin Se Gi halinden söz etmiyorum bile, o bambaşka bir düzey 🙂

Neyse efendim dizimiz 2011 yılından, 18 bölümlük bir dizi. Romantik Komedi. Bence 18 bölüm çok fazla,ben sıkıldım resmen. O yüzden de lüzumsuz yerlerinde atlatıp ( Özellikle iki ajumma ile ilgili kısımları ) çiftlerin olduğu bölümlere yoğunlaştım. 16 bölüm yeter de artarmış bile, ne diye kasmışlar anlamadım.

Dizinin başrol hanımı Choi Kang Hee. Ben kendisini Petty Romance filminde Lee Sun Gyun ile, My Sweet Seoul’de yine Lee Sun Gyun ile seyretmiştim. Dizide bir de Ji Hyun Woo vardı, sevimli köpek yavrusu olaraktan.  Thank you da ise misafir oyuncuydu. Önceden çok fazla ilgimi çektiğini söyleyemeyeceğim. Şimdi de Joo Sang Wook ile Glamorous Temptation’a başlamış.  Choi Kang Hee genellikle izleyicilerin bu yakışıklı çocuklar ne diye bu kıza baksın dedikleri klasmanda. Ama Kore bayan oyuncuları zaten sarsak, çirkin ve cazibesiz değil mi? Çoğu yani 🙂 Kore Güzeli olmayanlar dışındakiler diyelim hadi. Bu dizide bazı yerlerde bana çok sevimli geldi, hatta güzel geldiği sahneler de oldu, uyurken güzel gözüküyor mesela.

20

Koca gözlü kızımız

21

Dizimiz eski bir hayta, baş belası kızın ( No Eun Sul ) –  ki kendisi parasız da olduğundan altı senede zor bela ortalama bir üniversiteden mezun olmuştur- zor bela bulduğu bir işte patronunun cinsel tacizine maruz kalması sonucu milli pısırık ve babasının kuzusu takma adlarıyla tanınan Cha Ji Hun ( Ji Sung ) ile karşılaşması ve onun dayak yemesine neden olması sahneleriyle açılır. Öç almak isteyen babası oğluna saldıranları bulup dövdürecek, bu ortaya çıkınca da toplum hizmeti cezasına çarptırılacaktır. Babayı Park Young Gyu oynuyor. ben sevdim kendisini, gangster chaebol adıyla tanınıyordu.

22

 

Kızımız iş görüşmesindeki asiliklerinden etkilenen başrolümüzün kuzeni Cha Moo Won ( Kim Jaejoong) tarafından milli pısırığın sekreteri olarak işe alınır. Tabii kuzen ve annesi, baba ve oğluna karşı şirketi ele geçirmek için ellerinden geleni yapıyorlardır.

15

Jaejoong elinden her iş gelen kuzen rolünde.

24

Jaejoong’un annesini, Cha Hwa Yeon oynuyor.

Aşk dörtlümüz second ikinci  olmadan tamamlanmaz. O da Personal Taste’in ve  Hotel King’in ikinci  kızı Wang Ji Hye. Personal Taste‘de gıcık olduğumuz, Hotel King’te az biraz acır gibi olduğumuz kız, Birth of a Beauty’de de sevimsizdi. Ama bu dizide resmen sevimli olmuş. Zayıflıklarını, incinebilirliğini ön plana çıkarmışlar ve her ne kadar snob ve şımarık bir chaebol kızı olsa da bu onu affetmemize ve hoşlanmamıza neden oluyor. İkinci kızımızın anası zilli şirkette hisse payı büyük alavere dalavere içinde bir ajumma. O ve Kim Jae- joong’un annesini oynayan ikili, dizinin başından sonuna çocuklarını en uygun olan adaya yamamaya kalkıp, gücü ellerinde tutmaya çalıştılar.

12

İkinci kız

kızı

İkinci kızın annesi

 

 

 

 

 

11

Her iki kızın dayanacağı omuz 🙂

Şimdi bu yukardaki tombul kızı görüyor musunuz ? Esas kızın ev arkadaşı, bayan güreşçi. Bu kız Pasta dizisinde bayan aşçılardan biriydi. Öfkesi burnunda, şefi ne zaman dövecek diye beklediğimiz aşçı. Ayrıca Birth of a Beauty dizisinde de kızın zayıflamadan önceki halini oynuyordu. Burada da sevimli, önceki rollerine benzer bir karakteri oynuyor Ha Jae Suk.

Ailenin bir de büyükannesi var, veteran oyuncu, dizilerin vazgeçilmez büyükannesi Kim Young Ok’un oynadığı.

27

Hadi oldu olacak, kızımızın babası dağlarda yaşayan dövüş ustası ajussiyi de gösterelim :

23

Dizimizin başrolü Ji Sung, agorafobisi olan, saplantılı titiz, şımarık, bir türlü büyüyememiş, çalışmaktan kaçan, içten içe kırık, ama çok sevimli bir tipi oynuyor. Kuzeniyle dalaşmaları, babasından habire dayak yemesi,kızla olan ilişkileri hepsi baldan tatlı. Hele aşkını itiraf ederken ” Uzaydan bir taş beynimin limbik sistem amigdalasına saplandı kaldı.” gibi bir cümle kullanmış olması beni benden aldı.

pb3

Dizide özellikle de başlarda hep çizgi film kahramanlı abuk subuk, sevimli tişörtler giydi.

 

5

Babası yine asansörde pataklıyor.

6

Kızcağız da kimse görmesin diye kamerayı kapatmaya çalışıyor.

4

Kız araya girince dayağı o yedi, merhem sürüyor 🙂

7

Ruhları tembel anacım 🙂

8

Büyükannesinin arabasıyla hava atıyor şapşal 🙂

9

Kız haydut ya, sinirlenince bileğini büküveriyor muhallebi çocuğunun 🙂

10

Evden kaçıp kıza geldiydi, cenin biçimi yatıyolar 🙂

7

Yakalamışken öpmek lazım 🙂

3

Böyle çift buluşmasına da çıktılar bir ara 🙂

16

Kafasında kurdele olan adamla çıkılır mı ahaha

pb4

Gerçek hayatta Hello Kitty’den hoşlanan adamdan da başka bir şey beklenmez zaten 🙂

17

Hele de şu şirin şey dururken 🙂

Diziyi oynayanlar Jaejoong’un zaten duygularını belli etmekten hoşlanmayan, soğuk birini oynadığını dolayısıyla aslında oynayamıyor değil oynayabiliyor olduğunu söylemişler. Ama ben buna katılmıyorum. Jaejoong dizide yalnızca kendisini seven bir tip olarak gözüktü gözüme.Kendine aşık bir idol gibiydi resmen. Kıza aşık duygusu da geçmedi bana hiç. Öte yandan Ji Sung’un tutkusu açık açık belliydi. Ama en komik sahneler de ikilinin kavga, itişme, tepişme sahneleriydi itiraf edeyim.

kavga

Koridorda karşılaşmışlar hallerine bak, iki patronun 🙂

kavga2

Sözde Jaejoong sakindi 🙂

kavga3

Şirketin geleceğini düşünebiliyor musunuz ? Başka da varis yok, kepazelik 🙂

Gelelim dizinin klişe sahnelerine :

helalimsin

Helalimsin sahnesi

pb6

Şemsiye sahnesi

bro

Kuzen bromansı

pb2

Merdivenlerde öpüşme

pb

Backhug

bisiklet

Bisiklet sahneleri

sarhoş

Sarhoş taşıma

kızlar

Kız dayanışması

 

Dizide Jaejoong olunca tabii ki şarkı söylediği sahneler oldu. Dizinin ana şarkılarından birisini de o söylemiş. Ji Sung’un da sesi güzel biliyorsunuz. Onu da son sahnede dinledik.

 

if

Fangirllerin gerçek düşüncesi 🙂

Bu da benim düşüncem :

fazlamesai

Fazla mesai ücreti de istemem 🙂

Zamanınız varsa iki yakışıklının olduğu bir dizi izlenir derim 🙂

 

 

You may also like...

14 Responses

 1. Kiperg says:

  Yine ji sung yine problemli tip…ben secret’la başladım,the producers ve kill me heal me ile devam ettim ama edemedim,bu dizilerin hiçbirini bitiremedim.Burda biraz daha sevimli bir karakter çizmişsiniz gibi ama siz de atlaya atlaya bitirdiğinizi söylüyorsunuz ,nasıl izlicem bilemedim.

  • Deli Ajumma says:

   Benim favorim Kill me Heal me’dir, ama onu izleyemediyseniz, diğerlerini izleyebileceğinizi sanmıyorum. Doktorlu dizi seviyorsanız, New Heart’ı vardır, sevimli bir karakter çizer. Defendant da dram 🙂

 2. Oceanbluee says:

  Sevgili Ajummacığım cidden seviyorum seni ? bu kadar aynı düşüncede olunur ya bir lafına da katılmasam dişimi kırıcam ? dizileri izledikten sonra senden okumak büyük keyif veriyor bana ?hani bir arkadaşımla diziden konuşuyormus gibi hissediyorum ?
  Bu diziye gelecek olursam Kore dizileri izlemeye başladığımdan beri bu diziyi hep duyarım bilirim hatta indirmişliğim dvdye koymuşluğum vardır ama bir türlü izleyememistim yıllardan beri. Oyuncuları tanimayinca çok hevesli olamıyorum maalesef. Sonra KMHM yi izleyince aynı Senin gibi Ji Sung dizileri araştırmaya başlayıp da senin yazıları okuyunca bu dizide oynadığını görünce şoka uğradım ? Yıllardan beri izlemediğim dizide geleceğin en sevdiğim oyuncusu oynuyormuş benim için büyük şok ? Tabi hemen başladım sonra hatta yeni şimdi Secret’ı da bitirdim dedim “Aaa asıl izledikten sonra okumam lazım Ajummamı” ? Şimdi buna da rastlayınca bunu da okumadığımı farkettim ? Çok çok güzel yazmışsın vallaa tam duygularıma tercümansin her zamanki gibi. ? Şuan çok pişmanım ilk bitirdiğimde tazeyken nasıl okumadım diye ? Neyse uzzuuunn lafın kısası Ajummacığım bundan sonra bitirdiğim her dizide seni okuyacağım bu bana ders olsun ?

  • Deli Ajumma says:

   Teşekkür ederim 🙂 Bir tane de doktorlu dizisi var biliyorsundur. Eski ama orada da çok sevimli Ji Sung 🙂

   • Oceanbluee says:

    Evet biliyorum da bende de eski dizi izleyememe huyu var bakıcam inşallah bir ara ? şimdi Entertanier ve Defendant var sırada ? Defendant bitmesini bekliyorum zaten hangi bölümde bakmadım gerçi ama ben Entertanier bitirene kadar biter heralde ?

    • Deli Ajumma says:

     Bu gün bitti Defendant, Entertainer’da Hyeri olmayaydı, güzel olacaktı, O kimya, rol yeteneği de sıfır maalesef Hyeri’nin.

 3. Oceanbluee says:

  Evet sayenizde Entertanier hakkında baya bir bilgim oldu spoi yememeye çalışarak bir kısmını okudum ? bitince iyi bir okurum ? Hangisine başlamamı tavsiye edersiniz? ?Ajummamızsınız ne de olsa ???

 4. Deli Ajumma says:

  benim yazılarımda spoiler yememek imkansız, o yüzden izledikten sonra okuyun diyorum 🙂 Defendant romantizm içermeyen bir aksiyon dizisi. Entertainer da Hyeri var, ama 3 tane de bal gibi sevimli çocuk var, onların hatrına bitirdim ben .

 5. Melike says:

  Bu adamı ilk ALL İN de ikinci rolde görmüştüm. Televizyonda bi kanalda yayınlanıyordu o zaman internet yoktu tabi evlerde pek. Sonra Save the Last Dance For Me dizisinde izledim.O dizisini kesinlikle tavsiye ederim.Eşi Lee Bo Young ile oynadığı dizidir.

  • Deli Ajumma says:

   Evet biliyorum dizileri.Çok erken başlamışsınız Kore Dizisi izlemeye siz. Ben o zamanlar sanırım Amerikan dizileri izliyordum 🙂

 6. Alkolsüz Kullanıcı says:

  Jaejoong’un oyunculuğunu cidden beğeniyorum, burada yönetmen sahneyi böyle yazmış, böyle oynanmasını istemiş ve bunu beğenip seyirciye bu sahneyi sunmuş. Senaryo önceden planlandığı için, çocuk sonradan aşkından vazgeçeceği için ona çok aşık gibi göstermemeleri normal. Jaejoong’un karakterinde aşk yerine Jisung ile olan bromansı daha ön plandaydı bence. İzleyeli bayağı oldu ama hatırladığım kadarıyla bu diziyi izlerken şunu düşündüm. Diğer karakterlerin hikayeleri, tavırları, hepsi ana karakterlere destek olmak ve hikayeyi geliştirmek içindi. Karakterlerin çok derinine inilmedi. Kıza nasıl aşık olupta nasıl bu kadar kolay vazgeçti hiç dillendirilmedi, kıza olan aşkının derinliğine hiç girilmedi. Onun yerine Jisung’un karakterini anlamak için ona hem rakip aynı zamanda zorda kalırsa dost olabilecek bir karakter gibi biriydi. Yani ana karakterin derinine inildiğinde gözüken bir parça gibiydi bana göre, Jaejoong’un karakterinin derinine inilmedi, yüzeyseldi o da rolü elinden geldiğinde en iyisiyle oynadı.

  • Alkolsüz Kullanıcı says:

   Jisung’u da çok severim, Kill Me Heal Me izlerken bana sanki farklı bir oyuncu karakteri canlandırıyormuş gibi hissettirmeyi başarmış yetenekli bir oyuncu. Ama Jaejoong bu dizide oynadığı zamanlar fazla tecrübesi olmadığı için ve karakteri tam okuyamadığı için karaktere tam girememiş, sadece yazılan role sadık kalmış. Daha sonraki dizilerinde kendini geliştirdi. Birçok teklif alıyor ama fazla dizi çeken biri değil. Japon dizisini ve Triangle’yi izlemiştim, Dr. Jin’deki bazı sahnelerine bakmıştım. Tarihi dramaları izleyebilsem bütün diziyi izlerdim. Manhole dizisini sırf Uee’yi sevmediğim için izleyemedim. Spy dizisi ise o tür konulara sahip dizileri izleyemiyorum, sıkılıyorum. Ama eminim iyi iş çıkarmıştır.

   • Deli Ajumma says:

    Evet ilk zamanlar daha deneyimsiz Jaejong, ama çok da popüler olduğu için izleyicisi fazlaydı.Sonuçta asıl işi oyunculuk değil, şarkıcı.Ama orada sektöre bir girdin mi her şey oluyorsun. Ji Sung bile şarap gibi son dizilerinde çok çok iyi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: