Nuna değil, neredeyse ajumma romans olmuş bu / A WITCH’S ROMANCE

w2

Seocuğumla ajummanın arasında gerçekte 19 yaş var, kadın rahat doğurabilirdi kendisini yani 🙂

Son zamanlarda Kore dizisi sevdalılarının güruh halinde She was pretty izlediği bir gerçek. Uzun zamandır ikinci erkek sendromunun bu denli bariz ortaya çıktığını görüyoruz hepimiz. Choi Siwon askere gitmeden önce yapacağını yaptı, herkesin “Ama nedeeen, Siwon daha sevimli, hem kasları, hem gamzeleri var, üzmeyin Siwonumuzu!” çığlıkları atmasına neden oldu. Ama ben bu dizide Seo’cuyum arkadaşlar. Siwon güçlü bir karakter, bir süre sonra unutur, başkasını bulur, ama Seo içli bakla, baksanıza senelerdir, çocukluk arkadaşını unutamamış, şimdi kız arkadaşından da olursa, hayatı boyunca acı çeker, çekmesin  🙂

İşte efendim ben Kill me Heal me’de de çok sevimli bulduğum Park Seo Joon’un başka ne dizisi var acaba, diye araştırırken A Witch’s Romance dizisine denk geldim. Gerçi nuna romans başlığı altında araştırma yaparken de farketmiştim diziyi. Ama Seo’yu farketmemişim. Bir düşündüm şimdiye kadar en az yedi sekiz tane nuna romans izlemişim. Bir kısmını da yazmışım. Ama bir iki tane daha izledikten sonra nuna romans hakkında sosyolojik bir yazı yazmanın zamanı geliyor a dostlar.

Bu diziye başlayıp ilk bölümden sonra, seyredip seyretmeme ikilemine düştüğümü itiraf edeyim. Nedeni de nunamız, hatta ajummamız mı desem acaba ?? Kadının tipini pek beğenmedim ben. Resmen yaşlı duruyor. Gerçek hayatta çiftimizin arasında 19 yaş fark var, dizide 14. Yani kadın Seo’yu resmen doğurabilecek yaşta. Ben nedense erkekle kadın arasında sekiz yaştan fazla oldu mu tedirgin oluyorum. “İkisi de reşit, sana ne oluyor, seviyorlarsa beraber olurlar.” diyeceksiniz.  Evet o da doğru, ama bu konuda biraz önyargılıyım ne yapalım. İşte sonra Seocuğumun hatrına devam etmeye karar verdim, iyi ki de etmişim. Kadın bir süre sonra gözüme batmamaya başladı, zaten sevimlilikten ölecek Seo sayesinde, başka bir şey göremiyorsunuz bir süre sonra. Kadın aynı zamanda şarkıcı ve iç çamaşırı tasarımcısıymış. Araştırırken Seducing Mr Perfect filminde Daniel Henney ile oynayan kadın oyuncunun da o olduğunu anlamamla çığlığı basmam bir oldu. Bu yüzden yakında evden atacaklar.

Dizi 2014 yapımı. Tayvan dizisi My Queen’den uyarlanmış. 16 bölüm. Dizimizin genç, sevimli, dürüst ve duygularını pek bir güzel ifade eden Yoon Dong Ha’sı ( Park Seo Joon ) 25 yaşında, part time işlerin efendisi, aslen zengin, ama kendi parasını kendisi kazanan, üniversiteyi dondurmuş, yalnız yaşayan, geçmişte kız arkadaşını kaybetmiş, gönül kırıklığı olan bir genç.

w17

w9

Şu sevimli surata bakın 🙂

Kızımız ( ! ) ise nikah masasında terkedilmiş, o günden sonra iyiden iyiye sertleşmiş, başkalarının cadı olarak andığı iyi mi iyi bir muhabir.Trouble Maker isimli bir dergide çalışıyor, dizinin büyük bir kısmı bu ortamda geçiyor.  Ama tüm nuna romanslarda olduğu gibi kız,  naif, romantik, kendisini saklayan, içi yumuşak, dışı sert bir tip. Dizideki ismiyle Ban Ji Yeon 39 yaşında.

w12

Nuna

w14

Kızımız annesiyle falcıya gitmiş, falcının isteğiyle sopa yiyor.

Second lead ikinci erkek bir süre sonra diziye dahil oldu, savaş fotoğrafçısı, kızı nikah masasında bırakan yakışıklı. Aslında bunun için iyi bir nedeni de varmış ama, hadi ilk 3-4 ay aramadı, aradan altı yıl geçmiş, insan nikah masasına oturacağı kadın yüzüğü geri gönderse bile ne diye hiç arayıp sormaz diye merak ediyor. Burası pek bir saçmaydı. Sonra da tam çocuğumuz aşkını açıkladı, anında ortaya çıktı mendebur.

w4İkinci erkekle ilgili tek beğendiğim şey, mantıksız ısrarlarda bulunmaması, geri çekilmeyi bilmesi oldu. Gerçi ajummayla yaşı yaşına, işi işine her bir şeyi daha uygundu, ve ikinci denemesinde pek de elinden geleni yapar durumdaydı ama aaaah aşk ferman dinlemiyor.

Cadımızın en iyi kız arkadaşı, okuldandı. Kocasıyla lokantaları var, çiftimiz iş ve ev dışında hep bu mekanda oluyordu. Sevimli bir çifttiler.

w1

Kızımız arkadaşının kocasına pörtlek göz diye sesleniyordu 🙂

Kızın iş arkadaşları patron ve bir ikisi hariç haset mi hasettiler. Hep kızın kuyusunu kazmaya çalıştılar, ama başarılı olamadılar. Esas çocuk kızın 3 aylığına asistanı oldu. İkinci kız diyebileceğimiz çıtır da kısa sürede esas çocuğun ev arkadaşının ilgi alanına girdi de, iş uzamadı Allahtan.

w8

Şer cephesi 🙂

Kızın patronu ve annesi de hikayede ikinci bir çift olarak sevimli sahneler yarattılar.

w2

Esas çocuğun evinde kaldığı arkadaşı da nasıl sevimliydi. ( Ek bizim Tunnel‘ın Kim Sun Jae’si Yoon Hyun Min ) İkisinin dertleşmeleri ,bromansı beni benden aldı. Yoon Hyun Min’in hoşlandığı kızın peşinden koşuşu da ayrı sevimliydi. Bu ikili ev arkadaşı olarak bir dizi çevirseler acayip ilgi çekerdi bence.

w6

w5

Bu yaş çocuklarının itiş tepiş ilişkileri her zaman komik olmuştur.

Dizide pek çok komik yer vardı. Ama bence Seo’nun oyunculuğu, ağlaması, gülmesi, naifliği diziyi alıp götüren bir unsur. Kadın da iyi rol yapıyor, zaten Kore’de çok öne çıkan bir oyuncuymuş, su getirmez bir gerçek, ama ben diziyi Seo için izledim.

Çocuğun 90 doğumlu olduğunu öğrenince yataktan attı kicibe 🙂

w10

Kimliği görmüş, düşünüyor ben şu yaştayken o emekliyordu, şu yaştayken ilkokuldaydı filan diye 🙂

w15

Tam yataktalarken kimlik kartını görmeyeydi iyiydi 🙂

Esas çocuk gitme kal diyor en bi klişe sahneyle :

w11Kadın iş kadını ya, hep topuklularla, bir başka klişe sahne ayakların yorulmuştur benim ayakkabılarımı giy :

w18

Çocuğun boyu uzun, ayakları da büyüktür, nedense kızlara hep olur bu battal ayakkabılar dizilerde.

w13

Kız bira içip sarhoş olunca ortalıkta hangi adam varsa onu öpüyordu.

Birlikteyken çok eğleniyorlardı, orası su götürmez bir gerçek :
w1

Seo’nun kıskanç halleri de pek bir komikti. İçip içip sarhoş olmalar mı, nunası görücü usulü randevuya gidince evde şekilden şekile girmeler mi, ağlamalar mı, adam dövüp karakola düşmeler mi, maşallah hepsini yaptı.

w10

Etkili bir ağlama sahnesiydi

tahrik

Ağır tahrik var! Kadın ikide birde çocuğun şaçlarını karıştırıyordu, o da sana açıkça söyledim beni tahrik etme diye derken 🙂

w4

Öpsem mi öpmesem mi 🙂

Dizi altındaki yorumlardan birisini okudum, kızın biri yaşlanınca Kore’ye gidelim orada ajummalara genç, çıtırlar bakıyor yazmış. Bu dizileri seyredince öyle düşünüyor insan tabii de, acaba ajumma başına kaç Seo, ya da Gong Yoo filan düşüyor ? Dizilere inanmayın, yaşı yaşına, boyu boyuna iyidir, iyi 🙂

 

 

 

 

 

You may also like...

6 Responses

 1. Kiperg says:

  Yorumuna sağlık Ajumma,seyredilecek dizilere bi ek daha yaptın…bu aralar ben de tesadüfen başladığım ” marry him if you dare(future choice)”dizisine takıldım,yorumlar çok kötü özellikle sonu hakkında ama iyi gidiyor,sıkılmadım.Bu dizi hakkında da aynı şeyleri hissedeceğimi sanıyorum.Ben de ilişkilerde kadının,çocuğu yaşındaki biriyle birlikteliğine olumsuz bakıyorum erkeklerin ne düşündüğü umurumda değil ama biz kadınlar daha hassasız bu konularda.Şahsen bana kendimi yaşlı hissettiren birini istemem yanımda. Kaldı ki, aşkta herşey mübah’ta olmuyor.

  • Deli Ajumma says:

   Bu konularda büyük konuşmamak lazım tek bildiğim o 🙂

  • Deli Ajumma says:

   Bu arada ben Marry him if you dare izlemedim ama Lee Dong Gun’ı çok severim, onun Sweet 18 ve Night after night’ını izledim. Şimdi de 54 bölümlük The Gentlemen of the Wolgyesu tailor shop’ını izliyorum. 50 bölüm bitti 🙂

 2. Oceanbluee says:

  İlk resmin altındaki yorumunuza koptumm yaa ? kadın rahat doğurabilirdi kendisini ?? Resimlere bakınca cidden sevimli kerata insanın izleyesi çok geliyor ? ama kadın ciddi anlamda yaşlı yahuu resimlerdeki yakınlaşmalara bakınca bile bir tuhaf oluyorum içim almıyor ? Bir yanım Seo izlemek isterken izleyemeye dayanabilir miyim hiç bilmiyorum ??

 3. Deli Ajumma says:

  Kadın iyi oyuncu aslında, Seo da burada olgun bir genç karakter. Bence bir başla, için götürmezse izlemezsin 🙂

  • Oceanbluee says:

   Bana resimlerde çok çocuksu geldi olgunsa katlanılabilir o zaman ? Tavsiyene uyacağım Ajummacım ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: