Geleceği Çizmek / Sketch

Bugünlerde izlediğim diziler azaldı. Yeni başlayan dizilerin çoğu beğenmediğim kadın ya da erkek oyuncularla dolu, ya da konu bana uymuyor. Öyle olunca hemen Batı dizi ve filmlerine kayıyorum, öte yandan içimde de bir Kdrama izleme arzusu. Bu dönemde eski dizileri bir gözden gezdirdim. 2018 yapımı Sketch dizisini buldum, yobo ile onu izledik.

Yönetmenin ve senaristin daha önceki işlerini izlememişim. Ama bu dizi izlenebilir klasmandaydı. Yarıda bırakayım düşüncesi olmadan, her gün bir iki bölüm izleyip, bitirdik. Tek başına izlesem, bir ya da iki günde bitirirdim de, yobo ile izleyince “Yeter bugünlük bu kadar!” buyuruyor, kalanını izleyemiyoruz.

Başrollerde Rain / Bi ve Lee Sun Bin ile Lee Dong Gun vardı. Ben üçünü de severim.Aslında daha önce anlatmıştım Welcome 2 Life yazımda. Benim bir Rain izleyememe durumum vardı. Ama onu o diziyle kırmıştım. Bu bende çok nadir olur. Hem dizilerde, hem gerçek hayatta. Birini baştan ya severim, ya sevmem, ondan sonra fikir değiştirdiğim pek az görülmüştür. Rain durumu bir istisna sanırım. Hani ” Seni sevmiyorum sütoğlan, babanı da sevmezdim zaten” repliği var ya ! Ben onu Rain’e” Seni sevmiyorum Rain , karını da sevmezdim zaten.” şeklinde uyarlamıştım. Karısını hala sevmiyorum ayrı mesele.

Hoş, Lee Dong Gun’a da kızgınım bu aralar. Karısından boşandı diye. Çocuk da küçük daha. Galiba aldatmış. Zaten karısı ile görüşmeye başladığında da sevgilisini aldatmıştı. Laurel Tree Tailors dizisinde birlikte oynarlarken. Biz ayrılmıştık dedi medi ama, sevglisi olan idol kızcağızın hayranları durumun öyle olmadığını söyledilerdi. Neyse adam yetenekten kurtarıyor Allahtan. Özel meselelerini de kendileri halletsinler , bana ne di mi ? Konu bu oyuncular olunca tam meraklı, dedikoducu teyze durumuna geçiyorum.

Hazır dedikoduya başlamışken Lee Sun Bin’in de Zürafa Lee Kwang Soo ile çıktığını söyleyelim 2018’den beri. Ben bu kızçeyi daha önce Madame Antoine, Squad38 ve Criminal Minds’ta izlemiş, beğenmiştim.

Bu üçlüden başka önemli rolleri paylaşan deneyimli oyuncular da var, ama onları tek tek tanıtmayacağım. Bazılarının fotoğraflarını koyalım.

Şu üstte Rain’in yanındaki savcı hanım nişanlısıydı, öldürüldü. Çocuk perişan olup katilin peşine düştü. Rain polis bu arada. Lee Dong Gun’un da hamile karısı öldürüldü. O da özel kuvvetlerden, asker. Lee Sun Bin de polis ve resim taslakları çizerek geleceği görme yeteneği var. Bir nevi durugörü olayı yani. Bir ekip olayları olmadan önce önlemeye çalışıyor. Bir noktadan sonra Rain ve Lee Dong Gun karşı taraflarda yer alıyorlar, dizinin sonuna kadar da tepiştiler.

İşin içine derin devlet girdi. Kızın savcı ağabeyi girdi, o taslaklar çizildi çizildi , yorumlandı. Kim kimi öldürdü, kim neyi neden yaptı irdelendi filan, akıcı ilerliyor dizi, sıkılmazsınız. Başrol oyuncuları dizinin başından sonuna kadar bir pantolon bir tişört idare etti. Masrafsız da bir diziydi yani.

Siz de fantastik polisiye seviyorsanız – hoş durugörü olayı pek fantastik sayılmaz, gerçek bir şey ama, şimdi bunun tartışmasını yapmayalım – izleyebilirsiniz. Covid’ten dolayı diziler filan iki ileri bir geri mehter marşı gibi ilerliyor bu aralar. Nedense pek dişe dokunur bir şeyler de yok sanki eskisi gibi. Bir süre eskileri kurcalayabilirim yani, haberiniz ola. İyi seyirler.

You may also like...

3 Responses

  1. Melisa says:

    Valla yeni dizilerde iş yok Ajumma’cım, hiçbirini gözüm tutmayınca soluğu sayfanda aldım girer girmez de yeni dizi yorumu girdiğini görüp sevindim. Şimdi senin arkandan bu diziye başlayacağım zevklerimiz hep aynı ilerliyor seninle o yüzden içim rahat başlıyorum. <3

  2. film izle says:

    Some really choice posts on this website , saved to my bookmarks . Ronny Jonah Cheffetz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: