Bir Sung Hoon Seyri / My Secret Romance

 

Elimizde çekirdek çiğdem öyle izledik yani 🙂 Bu diziyi izleyenlerin çoğu Sung Hoon’u izledi, ya da şöyle söyleyelim sadece onu izleyebilmek için bu diziyi bitirdi. Öte yandan izlediğimiz de model Sung Hoon’du oyuncu Sung Hoon değil.

Bu dizi OCN kanalının romantik temalı ilk dizisiymiş. Yakın zamanda OCN’in The Tunnel’ını izlemiş ve çok da beğenmiş biri olarak başlamadım ben My Secret Romance’a. Dur bakalım Sung Hoon Oh My Venus’ten sonra oyunculuğunu bir gıdım olsun geliştirmiş mi, bu aralar tipi ne durumda bir bakayım diye başladım, kahvaltı, ütü filan yaparken de bitirdim. 12 Bölüm olarak tasarlanmış bu Pazartesi Salı dizisi, sonunda 13 bölümle bitti. İzleyenler 16 bölüm de olsa izlerdi o ayrı, ama bir süre sonra çoğu izleyici, “Bu ne berbat senaryo, esas rolleri paylaşan oyuncular hiç oynayamıyor ki” demeye başladı  sosyal medyada ve haklıydılar tabii. Ama aynı grup, vaktinden önce nete düşen fotoğrafları , videoları ve hatta dizi bölümlerini sömürmekten de kendilerini alamadılar.

Senarist Kim Ha Na’nın daha önce neyi yazdığını bile bulamadım ama, sen ben otursak daha farklı bir konu bulur, daha da detaylı anlatırız herhalde. Erkek olanı chaebol, iç giyim tasarlayıcısı, diğeri gıda sektöründe gıda uzmanı, besidüzenci, diyet uzmanı artık ne derseniz , bizde de yavaş yavaş bilinmeye başlayan bu meslekten olan bir çiftin, çocuğa ait tatil beldesinde karşılaşması, ki o sırada erotik film oyuncusu olan annesinin bilmem kaçıncı evliliği dolayısıyla orada bulunuyordur kız, çocuk da sözde staj yapmak için tesise gönderilmiştir- tek gecelik bir ilişki yaşadıktan sonra ayrılması ve üç yıl sonra çocuğun şirketinde patron çalışan olarak tekrar karşılaşmalarını ve aşklarını anlatır. Kız annesinden dolayı daha önce kimseyle çıkmamıştır, çocuk da kısa süreli aşkların adamıdır. İlk bölümde arabada sevişirler, böylece acaba kaçıncı bölümde öpüşecekler, sekiz mi on mu stresine sokmazlar bizleri.

Sung Hoon Yüzme Milli takımdaymış önceleri. Kelebek dalında da uzmanmış. Bu dizide de sağolsun bu yeteneğini, bir iki kez gösterdi. Ama izleyenler adamın stiline mi baklavalarına mı baktı bilemiyoruz tabii. Kendileri Kova burcu ayrıca, benim burcum olduğundan severim bu burçtan olanları. Neyse efendim omuriliğinden  sakatlık geçirince yüzmeyi bırakmak zorunda kalmış. E yakışıklı çocuk, boy pos bunu değerlendireyim demiş, başrol ile oyunculuğa başlamış. Tabii modellik şu bu derken ünlü olmuş. Ben kendisini yalnızca Noble My Love ve Oh My Venus’te izledim. Her yakışıklı adamın iyi oynasın, oynamasın bir izleyici kitlesi oluyor illaki. Ama iyi oynayınca da farklı. Bakın Suspicious Partner’ın da senaryosunda iş yok bence. Ama esas çift yani Ji Chang Wook ve Nam Ji Hyun iyi oyuncular. Dolayısıyla dizi farklı bir klasmana giriyor.

Yüzücü Sung Hoon, fan servisi

 

Başrol kadın oyuncuya gelince aslında idol. Song Ji Eun.  90 doğumlu bu kız Secret Grubunun üyesi. Sesi güzel ancak oyuculuğu berbat. Hele öpüşme sahnelerinde deneyimsizliği yansıtma adına mı nedir ölü balık gibiydi. Ama hayatında hiç öpüşmeyen biri bile üçüncü dördüncü öpüşmesinde biraz farklıdır. Bu dizinin yarısı da çocuğun kızı öpmesiyle geçti zaten.

 

 

 

İkinci erkek sevimli bir çocuktu. Hello Monster‘da oynamış ama onu orada farketmemişim demek ki. Klasik iyi yürekli, arkadaşına destek olan, uzun zaman aşkını açmamış, açılınca da çok geç olmuş, sonuna kadar kızın iyiliğini düşünen cins ikinci erkeklerdendi.

 

İkinci kız tabii cadalozdu. Biraz da saftirikti ama. İkinciler sonunda birbirine kalacak dediydim içimden öle de oldu.

Şimdi gelelim başrolden sonra en ilgi çekici tipe. Bu adamın giysileri çok konuşuldu. Tabii ki sekreter Jang Woo Bin rolünde Park Shin Woon. Kendisi Noble, My Love’da da vardı.

Dizinin küçük oyuncusu Sung Hoon’un eline çok yakışıyordu. Kızın üvey erkek kardeşi rolündeydi, ama hepimiz onun o ilk geceden olma Sung Hoon’un çocuğu olmasını çok arzuladık. Sung Hoon’da da ne baba kumaşı varmış kardeşim 🙂 Dong Goo da çok sevimliydi 🙂 Bir park sahnesi vardı, anneler çocuklarıyla gelmişler, Sung Hoon da çocuğu sandığı Dong Goo ile. Manken gibi havalı havalı yürüyüşü, kadınların ciğere bakan kedi gibi bakışları filan çok komikti.

 

Kızın annesi rolünde artık her dizide görmeye başladığımız cadı Nam Gi Ae vardı. Bu aralar iyi para yaptı hatun bence 🙂

3. kez evlendiğinde 60’larında olacakmış 🙂

 

İlk geceden kızın düşürdüğü sütyen desteği de epey geyik konusu oldu. Çocuk destek tekini mücevher kutusunda saklıyordu.

 

Bu da çocuğun ne kadar zengin olduğunun kanıtı 🙂 Her Kore Dizisinde chaebol varsa böyle de bir sahne vardır mutlaka.

 

 

Bir aksayan nokta daha. Çocuğun annesi küçükken kaçmış. Aslında öyle bir karakteri olan anne çocuğunu arkada bırakmaz. Olmadı kaçsa bile yanına alır. Size de tuhaf gelmedi mi ? Baba da çocuğunu görüştürmeyecek kadar sert değildi bence. Abuk subuk olaylar.

Yani sonuç olarak diyorum ki güzele bakmak sevaptır. İkilinin kimyası yerindeydi. Çok sevimli sahneler de vardı. Ama senaryo iyi değildi, oyunculuk için dizi izliyorsanız da takılırdınız. Müzikleri güzeldi. Çiftimizin de bir şarkısı vardı. OST için :

sameyou are the world of me , Love Song 

ve Love is so good  linklerine bakabilirsiniz.

 

Son Söz :

Sung Hoon ( Cha Jin Wook)’un kapının önünde beslediği Blackie, sonunda eve kapılandı ve yavrularıyla birlikte salonda arzı endam etti 🙂 Mutlu oldular yani. Ama tuhaf bir algı uyandırmıyor da değildi, chaebol çocuğumuzun sıradan kızı kedi gibi evine kabul edişi şeklinde 🙂 Böyle düşününce hoş değil tabi, ama yavrular ve kedi  çok sevimliydiler ya 🙂

 

 

You may also like...

7 Responses

 1. Timmer says:

  İzlediğim en en en öpüşmeli diziydi. Neden bu kadar öpüştüler tmm güzel öptü oğlan ama niye bu kadar çok ? ciğer kedi misali ? Oğlana Oh My Venüs’te bayılmıştım zaten bu dizi de üstüne cuk oturdu. Oppa iyi oppa kaslı Oppa yakışıklı Oppaya sahip çıkalım.✊?

 2. Oppaların oppası ne öpüşme böle dizi çok hoşuma gitti romantikliğin dibine kadar yaşatıyor

 3. my secret romance says:

  bence hayatımda izlediğim en güzel dizilerdendi ama senin dediğin gibi kız öpüşme sahnelerinde çok iyi değil . bu arada sung hoon gerçekten çok başarılı bir oyuncu ve bence uzatabilirlerdi diziyi sanki biraz kısa olmuş ama ben senaryoyu beğendim. bir de ikiside çok yakışıyorlar birbirlerine. eğer olabilse bence diziyi devam ettirebilirler. bu arada dizi bu eleştirilerden sonra bu kadar kısa bitirildi dimi?

  • Deli Ajumma says:

   Eğlencelik bir diziydi, ama Sung Hoon’un başarılı olduğuna pek katılmıyorum ben, göz okşuyor, ama oyunculuğu kötü 🙂

 4. gluko says:

  sung hoon u level up da tanımış biri olarak izledim. bence oyunculuğu güzeldi,başarılı bir aktör. çift birbirine yakışıyordu tamam da şu dizi bittikten sonra ne izledim ben şimdi dedirtenlerdendi bence. belirli bir olay örgüsü yok, güya çekingen kız imajı çok sıkıcıydı. ama izleyenlerin yüzde doksanı gibi bende sung hoon için izledim. daha çok ekranlarda görmek dileğiyle..

 5. R.R says:

  Merak ettiğim dizilerde olan hayvanlara sonra ne oluyor biliyor musunuz? Mesela blackie ve yavrulara ne oldu yada sahipli hayvanlar mı kullanılıyor?

  • Deli Ajumma says:

   Çoğu evcil hayvan olduğu için sahiplerine geri dönüyorlar sanırım. Zaten çoğunun evcil olduğu belli, köpeklerin çoğu da cins köpekler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: