Millet bir tane bulamazken :) / A girl and Three Sweethearts

Güncel, ya da maraton usulü Kore Dizilerimin bitmesini beklerken aralara Japon Dizileri sıkıştırıyorum biliyorsunuz. Bu dizi de bunlardan biri. 10 bölümlük.  2016 yapımı, ben yine  İngilizce altyazılı izledim, ama Türkçe altyazılısı var mı emin de değilim. Bu diziyi seçme nedenim Kento Yamazaki.  Bir kaç filmini izlemiştim, huysuz, maço, suratsız tavırlar sergileyip de kızların peşinden koştuğu, bir nevi öküz cinsi gençlerden ki ben bu tipleri izlemekten hoşlanıyorum, son dizisini görünce izleyeyim bari dedim. Burada da on bölüm huysuz, suratsız bir şefi oynuyor.  94 doğumlu gençlerden Kento. Dizi adı “Bir kız ve üç sevgili.”  Orjinal adı da Sukina Hito ga Iru Koto.

Başrol kızımız Mirei Kiritani. Ben ilk kez izledim. Zaten Koreli oyuncu deyince sülalesini sayarken, Japon oyuncuların çoğunu tanımıyorum henüz. 89 doğumluymuş. Bir nevi nuna oluyor çocuğun yanında, zaten dizide de büyük olduğu vurgulanmıştı. Dizide hayatının en büyük tutkusu pasta yapmak olan Misaki’yi oynuyor. Son işinden ayrılmak zorunda kalan Misaki çocukluk aşkıyla karşılaşır. O da kendisini Shonan’da deniz kenarındaki restaurantında pastacı olarak işe alır. Benim evimde kalırsın der Chiaki kendisine. Misaki daha sonra Kanata ve Toma adlı iki kardeşinin de aynı evde yaşadığını öğrenir. Toma aşcı olmak üzere okumaktadır. Kanata’ da lokantanın yetenekli şefidir. Ama çok huysuzdur, acımasızdır, mikroptur bildiğiniz. Başta kavga kıyamet olur sonra çocuk aşık olacaktır tabii. Küçük kardeş flörtözün tekidir. Abi ise tam bir Prens Charming.

Bu arada Misaki hala lise arkadaşına aşıktır, ama onun da eski sevgilisi çıkagelir. En küçük kardeş de hep çıkalım edelim diye kıza sulanmaktadır, ama kız arkadaşı vardır. Biz kızın bu çocuklarla ilişkisini ve lokantanın durumlarını izleriz çoğu kez. Bir de aile ile ilgili bir durum vardır, yan konu olarak da o işlenir.

 

Çoğu Japon dizisinde kızların hareketleri abartılı oluyor. Çocuk gibi. Bu hoşuma gitmiyor. Kore Dizilerinin sarsak salak kızlarını çarp ikiye, al sana Japon dizi kızları. Bir de çoğu kez olayların uzatılması hoşuma gitmiyor. Örneğin bu dizide bir ara başka bir şehre giden çocuğun peşinden gitti kız. Evine gidene kadar yarım saat geçtiyse, 20 dakikasını resmen kızla birlikte yolda yürüyerek izledik. Ne sinir bir şey. İçime fenalıklar geldi. İlerletmek istediğimde de izlediğim sitede kolay ilerlemiyor, tekrar yükleyip ilerletiyorum filan, az kaldı yarıda bırakacaktım. Şu suratsız çocuk yola gelecek mi, gelecekse nasıl olacak merakımdan bırakamadım. Çocuk da son sahnede bile o huysuz halini korudu. Ne bad boy meraklı kızlar var, ben olsam ağzına iki tane çoktaaan geçirmiştim.

Kızın yaptığı pastaların görüntüsü, içine koydukları, tasarladıkları filan çok hoşuma gitti yalnız. yemek, pasta börek hamurişi yapmaya da meraklıyımdır. İçinde yemek geçen diziler o yüzden hoşuma gidiyor. Bir de bunları yedikten sonra şişmanlama derdi olmasa, dört dörtlük olacak, ama nerde 🙂

 

Not. Japon Dizilerinden   Havai Fişek Festivalini izlemeye giden sevgililer ve Yukata giyen kızlar hakkında epeyce şey öğrendim. Bu Yukata Kimonodan farklı bir şeymiş.  Kimono daha geleneksel, daha eski daha pahalı, hem kadınlar hem de erkekler giyiyorlar. Yukata daha ucuz, daha rahat,kimono daha çok ipektense, yukata pamuklu kumaşlardan yapılıyor. Bunların giyme kuralları bile var. Yukata hakkındaki videoyu izleyebilirsiniz. Kimono ile ilgili de videolar var.

Dizinin tanıtımını da şuradan izleyebilirsiniz.

You may also like...

4 Responses

 1. gül says:

  Yine dorama diyorsun ki güzel oluyor bu kokteyl durum,içine girdikçe oturduğum yerden başka bir ülkeyi, adabını ,yemeklerini,yaşam tarzını vb.tanımayı sevdim ben de..hele senin yaptığın gibi örnekli,mukayeseli yorumlar çok hoşuma gidiyor.Yine eline sağlık.
  Chiaki’yi canlandıran oyuncuyu(adını hatırlamıyorum)yanılmıyorsam hem hanazakari no kimitachi hem de hanayori dango’da izlemiştim.Japonlar sanki kore’deki kadar yıldız/idol üretmiyorlar,ellerindekiyle idare ediyorlar?neyse bu da sevdiğin sanatçıyı daha çok izlemek açısından iyi oluyor.Yorumlarını ilgiyle takip ediyor ve seviyorum.?Kolay gelsin.

  • Deli Ajumma says:

   Aslında çok oyuncu var pıtrak gibi, çoğu da genç filan. Ama nedense ben gidip gidip aynı adamları buluyorum, belki sen de benim gibisindir 🙂

 2. Meral says:

  Yamazaki Kento’nun bir de Todome no Kiss diye bir dizisi var. Ben çok beğendim. İzlediğim en iyi Japon dizilerinden biriydi. Onu da izlemeni öneririm. (İndiasia’da türkçe altyazılısı var)

  • Deli Ajumma says:

   Ben onu daha oynarken izlemiştim İngilizce altyazılı olarak, ama İng altyazılı dizi izleyen çok yok diye yazmamıştım, ilginç bir diziydi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: