Erkek Fatma Japon Nunanın Romansı / Last Cinderella

Bunun İngilizcesi Tom Boy. Yani Erkek Fatma’nın. Hani hemen hemen hiç etek giymeyen, çokluk küfür eden, arkadaşlarını erkekler arasından seçen , ama hepsine askerlik arkadaşı gibi davranan, yeri geldiğinde hepsini dövebilen, biraz daha büyüklerine de delikanlı kız diye hitap edebileceğimiz, annelerin hiç hoşlanmayıp sürekli uyardığı kızlar bunlar. Hallerini tavırlarını çok iyi bilirim çünkü üniversiteyi bitirip işe başlayıncaya kadar ben de onlardandım.  Hoş görüntü icabıyla pek erkek çocuğu kıvamında değildim ama, yine de sokaklarda çok erkek çocuk dövmüşlüğüm vardır. Hala da eşim bari herkesin içinde küfretme, taksi şöförü gibi araba kullanıyorsun gibi cümleler kuruyor, alışkanlık işte. Artık elbise, etek de giyiyorum ama yine de sallapati pantolonlar, penyeler favorilerim arasında.

Şimdi efendim bu Japon dramasını niye izledim ? Bu aralar dizilerim bitti, yeni başlayanlardan da bir tek Fight for My Way’i seçtim. Dolayısıyla kolay bitecek Japon dramalarına sardırdım yine. Bu dizi Nuna Romans listesi yapan herkesin listesinde var. Ben İngilizce izledim ama baktım Yeppudaa’da da Türkçesi var. Nuna Romans uzmanlığım eksik kalmasın diye izlemem gerekiyordu.

Dizi 2013 yılında Fuji TV’de 11 bölüm halinde oynamış. Başrollerinde  kadın oyuncu, nunamız  Ryoko Shinohara, Haruma Miura ki genç erkeğimiz bu, Naohita Fujiki ki kendisi her nuna romansta olan olgun yaşta ikinci erkektir, kızın yakın arkadaşları kadrosunda Naoko Lijima, Nene Otsuka var. Gıcık ikinci kız Nanao’yu şu aralar başka bir Japon dizisinde izliyorum , dizi bitince onu da yazacağım, o dizide de yine gıcık bir ikinci kız.

Kızımız esas ocuk ve ikinci erkek arasında

Çıtır Erkek

İkinci erkek

 

Kızın Arkadaşları

Kızımız Erkek Fatma olmakla kalmayıp, bir de dağınık ve pasaklı. Üstelik çok şubeli zincir bir Güzellik  Merkezinde müdür yardımcısı.  Ama sabah yüzünü yıkarsa yatıp kalkıp şükredin o derece pis  yani. Çok uzun zamandır da biriyle çıkmamış ve 39 yaşında. İşini çok sahiplenmiş, gelen müşterilere aşk tavsiyeleri filan veriyor, ama kendisi en az 10 yıldır kimseyle çıkmamış. Artık hormonal dengesi bile bozulmuş. O sırada ikinci erkek merkeze müdür olarak atanıyor, ki ikili özellikle başlarda hep çekişiyorlar. Yine de aralarında zamanla tam bir arkadaşlık oluşuyor.

Kızımız alaylara dayanamayıp biriyle çıkmaya karar verdiğinde merkezin müşterisi genç bir kız ki ikinci kız bu da onu bir partiye davet ediyor. O arada da bir telefon edip genç erkeğimizi kızı tavlamak üzere partiye çağırıyor. Bunu yapmasında ki amaç kızı ikinci erkekten uzak tutmakmış, ona platonik olarak bağlıymış. Sonra kızın genç erkeğin üvey kız kardeşi çıktığını göreceğiz. Aralarında tuhaf bir ilişki var, küçükken bir kaza olmuş kız yanmış , sebep çocuk filan. Bu yanma yakılma , kardeş durumları niye bu Japonların saplantısı anlamıyorum, dizinin bu kısmı bana One Million Stars Falling From the Sky’ı hatırlattı.

Başrol çocuk zengin bir aileden ama part time işler yapıp akrobatik bisiklet yarışçılığı yapıyor. İlginç çekici bir tipi var. Kadınla aradaki yaş farkı büyük. Gerçek hayatta da kadın 73 doğumlu, çocuk 90. Yani annesi olabilecek yaşta. Dizide yavaş yavaş kadına aşık oldu gibi. Ama bana o tipte bir çocuğun o kadına aşık olma olasılığı düşük geldi. Bir de arada çok da bir çekim olduğunu düşünmüyorum. Bizim Kore nuna romanslarını düşününce I can hear your voice, ya da Biscuit Teacher Star Candy, olmadı I do I do veya Dal Ja’s Spring‘de olduğu gibi bir uyum göremedim.

 

Dizinin yan konusu da kızın iki arkadaşının  hayatları hakkındaydı. Biri evli, diğeri boşanmış azgın iki arkadaşı var. Üç kız çok yakın arkadaşlar. Sonra evli olanın kocasıyla boşanmış olan arasında tuhaf bir tanışıklık oluyor. Şöyle bir düşününce bu iki kadını hayatları ana karakter kadının yaşamından daha çok irdelenmiş geldi şimdi.

 

Biliyorsunuz bu gibi dizilerde aşkın başlangıcında bir iddia, ya da bir anlaşma vs bir giz varsa, siz çiftin arası ne kadar iyi de olsa, bir noktada gerçekler ortaya çıkacak ve çiftin arası bozulacak diye beklersiniz, öyle de olur. Ondan sonra da ne olacak da barışacaklar, o aşama nasıl geçecek, suçlu olan kendisini nasıl affettirecek onun merakına düşersiniz. Son anda ikinci erkeğe dönen başrol kadın Kore Dizilerinde çok az var. Nuna Romans olarak da Japon Dramaları içinde bu benim ikinci dizim. İlki Kimura Takuya’nın Long Vacation’dı. Bak orada da çift arasında çok yaş farkı vardı, ama konu daha akılcı işlenmişti ve çift uyumu daha fazlaydı. Neyse işte burada da o aşamalar geldi geçti. 11 bölümlük dizi göz açıp kapayana kadar bitti. En nefret ettiğim karakter hastalıklı ikinci kız ve kızın arkadaşlarından birinin kayınvalidesiydi. Allah düşmanımın başına öyle kaynana vermesin, cadaloz şey 🙂

Zamanı olan nuna romans meraklılarının izleyebileceği bir dizi.

You may also like...

2 Responses

  1. bahar says:

    Witch’s Romance’a benzettim konusunu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: