Bir Devekuşu Hikayesi / Suspicious Partner

Bir zamanlar bir reklam vardı. Ailenin beceriksiz oğlu ailenin sermayesi ile devekuşu çiftliği açıp batar. Ama anne yüreği, çocuğuna kızamaz. “Zaten deveden kuş mu olurmuş, evi satarız, tavuk alırız, onlara hiç bir şeycik olmaz.” der. Bu dizi de bana devekuşunu anımsatıyor. Ne deve,  ne de kuş 🙂

Hepimiz biliyoruz. Ji Chang Wook artık aksiyondan bıktı, romantik komedi çevirmek istedi. Bize de “Askere gitmeden önce bir romantik komedi çekiyor, alın işte anacım, izleyin memnun olun.”  dediler. Biz de partnerinin kendi yaşından küçük, idol olmayan, iyi bir oyuncu olan Nam Ji Hyun olmasından memnun, heyecanla beklemeye başladık. Çünkü daha önce teklif Lee Sung Kyung ve Han Ji Min’e gitmişti. İlki de olsaydı memnun olurdum, ama Han Ji Min kabul etseydi ne yapardık bilmem, bıktım artık bu nuna salgınından.  Tamam Han Ji Min güzel kadındır, iyi de oyuncudur. Ama olgun , taş gibi ajussiler var kendilerine yakışacak, niye onlarla oynamazlar ki ?? Şimdi Han Ji Min de reddetti rolü, gerçi,  artık laf etmeyelim. Lee Sung Kyung olsaydı da, farklı bir Bong Hee izlerdik, ama sanırım işin mizah dozu bu kadar fazla olmazdı, çünkü Nam Ji Hyun yazılan role daha uygun. Bir de bundan önce The K2′yi Yoona yüzünden zor bela bitirmiştim ben, Ji Chang Wook’a rağmen. O yüzden kadın oyuncunun sevdiğim oyunculardan biri olması önemli benim için. En son Shopping King Louis’de izlemiştim Ji Hyun’u. Köylü kızı rolüyle hoştu.

Sonra sevimli mi sevimli, Healer‘ın Park Bong Soo’sundan maymun, önce savcı, sonra avukat No ji Wook karakterini oynamaya başladı Wook. Kızımız da avukat  Eun Bong-Hee. Başta sevgilisi bunu aldattı, bizim savcıyı önce tacizci sandı, sonra sevgilisine kızıp,  “Karşıma çıkan ilk adamla yatacağım.” dediği için “Benimle yat.” filan dedi, nereye gidecek bu dizi derken,  bir baktık kız cinayetten hapiste, eski sevgili ölü, ortalıkta yakışıklı bir katil dolanmakta, diğer avukatlar, savcılar filan derken, ortalık adliyeye döndü. Davalar, katiller, kundakçılar, biri hapisten çıkar diğeri girer, biri bıçaklanır, kanı soğumadan bir bakarız diğerini deşmişler. Aaa Hani bu dizi romantik komediydi ?  Kimi kandırıyorsunuz siz ? Ayn keçiboynuzu gibi çiğne çiğne tad alacağın,  bir , bilemedin iki romantik sahne ya var, ya yok bölümde, kalanı, katilin katakullileri, o bölüm öldürdüğü, ya da bıçakladığı kişiler, hepimiz Salah Birsel’in deyimiyle şallak mallak olduk 🙂 Son bölümde ilk 19 bölümü affedin dercesine çifte yoğunluk verdiler, ama bu kez de sırıttı.

Ji Wook’un ilk sevgilisiyle birlikte olma gafletinde bulunan avukat Ji Eun Hyuk rolünü Choi Tae Joon oynuyordu. Ben kendisini çok sevdim. Zoraki gülmeleri, yalnızlığı, kendisini tekrar kabul ettirmek için yalvarmaları, ona buna verdiği akıllar aslında çocukluk arkadaşları olmaları, savcı kızımıza olan aşkı hepsi pek hoştu. Kendisini başka bromanslarda da görmek isterim. Kendisi hep benim izlemediğim dramalarda rol almış şimdiye kadar, bir tek The Girl Who Sees Smells var izlediğim, onda da Shin Se Kyung’a sinir olmaktan başkasını görememişim demek ki. ( Ek. Beyimizin sonra Park Shin Hye ile çıktığı ortaya çıktı, pek bir şaşırdım.Hep söylediğim gibi Ahin Hye’nin oyunculuğunu çok sevmem, giderek geliştiğini düşünüyorum, ama hemen hemen her dizisini de izliyorum, kişisel olarak seviyorum kendisini. Ne de olsa Kova burcu 🙂

Dizide hemen hepimizi şaşırtarak bu kez kötü değil , komik bir karakteri oynayan Lee Deok Hwa’da beğeni topladı. Genellikle kötü baba rolleri oynardı Erol  Taş gibi. Burada hem şapşal, hem iyi bir ajussiydi.

İki çocukluk arkadaşını birbirine düşüren kicibe savcı rolünü Nara oynadı. Kendisi Hellovenus grubundan idol. Daha önce bir kaç misafir oyuncu rolü ile Entertainer‘da kısa bir rolü omuş.

Daha önce Romantic Doctor Teacher Kim’de gıcık doktor olarak izlediğimiz Jang Hyuk Jin burada savcılık soruşturma memuru Bang’ı oynuyordu. Yine müthiş bir oyunculukla her sahnede rol çaldı.

Kore Dizilerinin daimi annelerinden Nam Gi Ae tüm huysuzluğuyla Ji Chang Wook’un annesini oynadı.

Nam Ji Hyun’un ilk sevgilisini misafir oyuncu kadrosundan Chansung doldurdu. Biliyorsunuz parasızlıktan Jang Nara ile oynayacağı dizi iptal edilmişti. Kısa bir rolü olsa da sevdim ben. Chansung’u seviyorum.

Chansung’un esas kızı aldattığı savcıyı Kim Ye Won oynadı. Kız sonlara doğru epeyce açıldı, rolü arttıkça yeteneğini gösterebilecek fırsat buldu. Onu en son Tomorrow With You‘da Shin Min Ah’ın paragöz arkadaşı rolünde izlemiştik.

Şimdi gelelim dizide en az başrol erkek kadar  gözüken yakışıklı katilimize. Ben kendisini My Love Eun Dong‘da izlemişim, ama çok anımsamıyorum. Chief Kim’in de yalnızca ilk bölümünü izlediğim için kendisini daha yakından tanıma fırsatım olmadı. Bundan sonra daha önemli roller alacağına kuşkum yok. Karakter oyuncusu olma yolunda ilerliyor, ama kim bilir bakarsınız bir gün Nam Goong Min gibi bir romantik komedi de oynayıp, başarılı da olmuş. Kore Dünyası bu olmadık rol baş yarıyor.

Dizide romantizmin romantik komedi düzeyinde olmadığını söyleyerek isyan ettim ama, avukatlı dizileri seven biri olarak özellikle avukatlık ofisindeki sahneler hoşuma gitti. Ekibin etkileşimi, özellikle de toplantı sahneleri, bir süre sonra Ji Chang Wook’un sohbetten dolayı çileden çıkıp bağırmaları, Byun Young Hee ( Lee Deok Hwa) ajussinin geyikleri zevkle izlediğim sahnelerden oldu.

Çocukluk arkadaşı olan savcı Ji Wook ve avukat Eun Hyuk’un bromansı da güzeldi. Ji Wook’un Eun Hyuk be Bong Hee’yi hortumla suladığı kıskançlık sahnesi hala gözlerimin önünde. Eun Hyuk’un kıza ikide birde öğüt vermesi de ilginçti, kelin merhemi olsa kendine sürer halbuki.

Dizinin başlarında sarhoşluk sonucu iki kez yatağa girdi başrol oyuncuları, izleyiciler sosyal medyada acaba yaptılar mı yapmadılar mı geyiğine girdiler uzun süre. Ji Wook’un yataktaki şaşkın hallerinin fotoğrafları dolaştı durdu. Çıkmaya başladıktan sonraki yatak sahnesi ise Koreli izleyicilerden tepki almış okuduğuma göre. Nam Ji Hyun’u karalama kampanyasına girişmişler. 22 yaşında olduğundan mıdır nedir. Hoş Nam Ji Hyun 22’den fazla gösteriyor. Ji Chang da genç gösterdiğinden ben yaşıtlarmış gibi izledim diziyi. Zaten kız çocuk oyunculukla başlamış, epeydir sektörde. Öpemese “Ne diye öpüşemiyor” derler, öpse “Vay öptü” derler, Kore de oyuncu olup da Netizenlerle başa çıkmak da zor kardeşim.

Nam Ji hyun çocuk oyuncu 🙂

Ji Chang Wook beyimiz Türkiye’de çok seviliyor. Sosyal Medyadan izlediğim üzere bir grup Türk hayran da bir ilki gerçekleştirip, sete kahve kamyonu gönderdiler.  Sanırım Kore oyuncuları sevenlerden bundan sonra daha çok ve farklı atraksiyonlar bekleyebiliriz. Aktif askerlik yapacak olan Chang Wook 2 yıl sonra dönecek hayırlısıyla. Sevenlerine de beklemek düşüyor. Nam Ji Hyun’a gelince çıtayı iyice yükseltti, bir sonraki partnerini merakla bekliyoruz.

Dizinin müzikleri için The Memory of That Day başrol oyuncumuzun seslendirdiği 101 Reasons why I love you , Why You, Oddoke marhalka 🙂 Seenroot , Silly Love,  I have got a feeling  , breathing all day , Eye contact ve benim en sevdiğim How about you . How can I do it ? 

 

You may also like...

7 Responses

 1. Nabori says:

  Ya çok tatlı bu çocuk ajumma olmasam kesın acaip fanı olurdum şimdi sadece yuzumde gulumsemeyle izliyorum . Dızı fena degıldı once kıza pek alışamadım ilkdefa ızlıyorum sanırım . Yada saçların rengı bır garıp yakışmamış desem degıl anlamadım?Başlardaki çocugun kıza olan aşkını farkettıgı yerler hoştu. ben avukat dızılerını çok severım daha fazla konu olsa guzel olurdu bır şapkalı katili sonuna kadar yakalayamadılar sonunda bilehala kaçabılıyor:/ varmıdır tavsıye romantık komedı izle dıyecegın ajummacım ?

 2. bülent says:

  ben kadın başrol oyuncuyu ikinci başrol erkek oyuncuyu ve katil oyuncuyu daha başarılı buldum. özellikle katil roldeki adamın NOTHİNG TO LOSE dizisiyle dahada bir sevdim.

 3. Ezgi D. says:

  Bu diziyi çok sevmiştim, uzuuuuun bir süre izledim ama. :)) 1 ayda 1 bölüm gibi mesela. Okuldan dolayı.. O yüzden benim için daimi gibi olmuştu, bittiğinde ben şimdi ne izleyeceğim moduna girmiştim yani 😀 Neyse ki Imparatoriçe Ki’ye geçtim de o açığı tamamen kapattı, 3’e 5’e katladı maşallah…
  Ben diziyi çok beğenmiştim. Konusu, kurgusu ve işlenişi çok güzeldi diye düşünüyorum. Nam Ji hyun’u da çok beğenmiştim, rol yapışı fena değil, ayrıca da şirin, neyini beğenmemişler kızın, duyunca şaşırdım açıkçası.. Koreli fanlar da bir acayip. Chang-wook’un oyuncu partnerleri arasında en begendiklerimden. Yoona’ya uyuz olmuştum, hiç rol yapamıyor kesinlikle. Inanilmaz pasif bir karakterdi. Ha ji won’u zaten tartışmaya bile katmam. 😀
  Kısacası The K2’dan daha iyiydi.
  Ji chang-wook her rolü iyi yapıyor diye düşünüyorum. Kendisini inanılmaz geliştirmiş hayat hikayesine bakıp düşündüğümüzde.. Fakat kendisi sanırım aksiyon rollerini seviyor.
  Sevgiler..

  • Deli Ajumma says:

   Nam Ji HYun çocuk oyuncu ve iyi rol yapıyor. Ben de seviyorum. Kore halkının güzellik kriterlerine uymuyor sanırım, o yüzden eleştirmişlerdi. The K2’yi ben de sevmedim, hem Yoona hem de senaryo açısından.

 4. Hikari says:

  Dizinin arka planı da dizi kadar seyredilesi; Ji Chang Wook kanalında paylaşmış; bu özelliğini çok seviyorum. Hem sempatik ve iyi bir oyuncu hem de yaptığı işlerin arka planını paylaşmayı seviyor, sosyal medyayı çok iyi kullanıyor. Bana göre de başrol kızı çıkar diziden, enfes olurmuş, diğer her şey güzeldi hele Ji Chang Wook’un stiline ve gözlüklerine bayıldım, gözlüklü biri olarak. Sırf Ji Chang Wook için katlandım kıza. Hatta Ji Chang Wook’un olmadığı sahnelerde kızın sahnelerini atladım. Avukat olmuş birisi işi gereği görünümüne önem vermesi gerekirken(temizlik açısından) günlerce yağlı saçla gezer mi ya da çöp karıştırdıktan sonra bunu umursamayıp ortalıkta gezinir mi? Gerçekten seyrederken dayanamayıp atlattım, midem bulandı. Kıza çok ısınamamıştım zaten, bunlar da iyice soğuttu karakterden. Ji Chang Wook’un da en iyi yapımı Healer. Sonrasında giderek daha kalitesiz dizilerde oynamasına anlam veremiyorum. Lee Min Hoo’yu Ji Chang Wook’dan daha yeteneksiz bulmama rağmen adam her defasında daha iyi yapımlarda oynuyor.

  • Deli Ajumma says:

   Kızın karakteri öyle yazılmış senarist tarafından ne yapsın. Kendisi çocuk oyunculuktan buralara geldi ve iyi oyuncudur. Lee Min Ho’nun seçici olduğu ve iyi yapımlarda oynadığına katılıyorum. Ayrıca oyunculuğunu da her diziyle daha geliştiriyor bence.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: