Jun Matsumoto Sevenlere / Summer Romance Shines in Rainbow Colours / Natsu no Koi wa Nijiiro ni Kagayaku

Jun Matsumoto’nun bir Hana Yori Dango’su, Bir Kimi Wa Petto’su değil elbette, ama yine de Yuko Takeuchi  ile paylaştığı sevimli bir dizisi.  Yuko biliyorsunuz benim Kimura Takuya ile Pride’de izlediğim ve o zamandan beri sevdiğim bir Japon kadın oyuncu. Hatta kendisinin boşanmasından da söz edip, yalnız anne imajıyla Japon kadınlarınca pek taktir edildiğini söylemiştim. Bu dizi çekildiğinde evli değil tabii. Jun Matsumoto’dan da üç yaş büyük. Onlarda nuna tabiri var mı bilemiyorum, ama nuna bildiğin. Zaten dizide de kocası ölmüş, yedi yaşında bir kız çocuk sahibi bekar bir anneyi oynuyor.

 

Dizi 2010 yapımı  ve 10  bölüm. Senaristi Mika Omori pek çok dizi yazmış. Bunların içinde Matsumoto’nun daha önce oynadığı Kimi Wa Petto ( You are my pet ) de var. Ayrıca daha önce yazdığım Yamapi’nin Buzzer Beat‘inin de senaristi.

Taiga Kusonoki ( Jun Matsumoto ) ünlü oyuncu Kotaro Kusunoki ( Shiro İto )’nin oğludur. Annesi de ünlü bir oyuncudur. İkinci nesil bir oyuncu olarak babasının yeteneği ve ününün yanından geçemez bile. En yakın arkadaşı da kendisi gibi ikinci nesil bir oyuncu olan Keita Ueno’dur. ( Hideuki Kasahara ) Abisi Daiki ( İkki Sawamura ) ise öğretmendir.  Bu dizinin de ikinci erkeği, çünkü kadın oyuncunun kızının öğretmeni ve ona aşık.

Shiori Kitamura ( Yuki Takeuchi ) eşini hamileyken kaybetmiştir. Çocuğunu yalnız büyütmektedir. Taiga ile tesadüfen tanışırlar. Aslında kız babasının hayranıdır. Hatta çocuğunu onu dizisini izlemeye geldiğinde doğurmuş, çocuğun adını da baba koymuştur. Kız daha sonra Taiga’nın ajansında çalışmaya başlar.

Dizide aşk hikayesinin yanısıra Taiga’nın  oyuncu olma sürecini de izleriz. Çocuklu bir annenin yaşamını, oyuncuların hayatlarını , ikinci erkek ve ikinci kadının savaşma süreçlerini de görürüz. Çocuk oyuncu da pek sevimliydi.

Ben Jun Matsumoto’nun güler yüzlü ve sevimli hallerini hep sevmişimdir. Yanında da sevdiğim bir kadın oyuncu olunca diziyi atlayıp zıplamadan bitirdim.  Matsumoto’yu sevenlere de öneririm.

Bu da  Arashi’nin bu dizi için söylediği  şarkı Love Rainbow.  Jun bu grubun üyesi malum.

You may also like...

2 Responses

  1. Makale çok ayrıntılı olmuş. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var düzenli takip edeceğim bundan sonra çok faydalandım yazıdan teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: