Yemek yerken izlenmemesi gereken dizi / Partners for Justice ( 2 Sezon )

Biz yaptık ama, size tavsiye etmem. Yobo ile son zamanlarda yemek tabaklarımızı alıp, dizi izleme alışkanlığımız var. Aslında okurken ya da bir şey izlerken yemek yemeyin, sindirimi durdurur diyorlar, ama alıştık işte. Tam çatalı ağzımıza götüreceğiz, adam kaburga kırıp ölü açmaya başlıyor. Aldırış etmeyelim diyoruz, mideyi çıkarıp, “ Öğle yemeğinde pilav yemiş.” diyor. Sadece dese iyi, canlı canlı mideyi de pilavları da görüyorsunuz. İki sezonu arka arkaya bir haftada izledik, artık sonlara doğru otopsi sahnelerinde etkilenmemeye başlamıştık.

Dizi genç bir savcı ve travmalı bir adli tıp doktorunun polisiye olayları adli tıp kanıtlarıyla çözmesini anlatıyor. Bu arada her zamanki gibi yolsuzluk yapan savcılar, onlara rüşvet veren katil chaeboller, işini iyi yapmayan doktorlar, hukukçular vs görüyorsunuz. Tabii seri katiller, normal katiller şu bu her zamanki gibi. Benim gibi bu türe alışkın olanların yadırgamayacağı şeyler. Dizinin ilk sezonu 2018, ikinci sezonu ise 2019 yılında oynadı.

Adli tıpçıyı bir çok film ve Duel’de izlediğim Jung Jae Young canlandırıyor. Genç savcıyı ise Rooftop Prince’de kötü kız kardeş olarak izlemişim. Açıp bakınca gördüm. Kız biraz fazlaca bağırıyor, aynı Hwang Jung Eum gibi. Ama Jung Jae Young hatırına izledim.

Kıdemli savcıyı Park Eun Seok canlandırdı, ikinci sezonda kendisini avukat olarak gördük. Doktorumuzla kan davası vardı.

İlk sezonun polisi sevimli Lee Yi Kyung’tu. İkinci sezonda bir bölümde misafir oyuncu oldu.

Baş savcı her dizinin sinirilleti ajussisiydi. Gaksital’de yobo yobo diyen tip.

Adli tıpçılardan dobişko, valla ben demiyorum doktorlar arasındaki lakabı buydu, Ko Kyun Pil her an açtı. Toksikoloji uzmanı Amerikalı Koreliyi ise Stephanie Lee oynuyordu. Bu gamzeli güzeli yakın zamanda When I was the most beautiful’da Ji Soo’ya aşık olan kız olarak izlemiş, ben olsam o lanet kızın yerine bunu seçerim demiştim. Kızçe burada da pek şirindi. İkinci sezonda yerine yine Amerika’dan geldiği söylenen, bu kez tomboy tipli bir başka kız geçti. Bu tiplere karşı olan davranış kalıbı Korelilerin dış Korelilere, özellikle de Amerikalı Koreli kızlara bakış açısını açıkça gösterdi. Çok önyargılı ve eleştirel bir bakış açısı var bence. Bunlar çok serbest, kolaylıkla seks yapabileceğiniz, evlenmeyi düşünmeyen, hayatı hafife alan tipler. Rahatsız edici.

İkinci sezonun en önemli kozu No Min Woo’ydu. Ben bu efemine oyuncuyu pek severim, daha önceki dizilerini yazarken söylemişimdir. Kendisini ilk kez Pasta’nın Phillip’i olarak izlemiştim. Sonra The Greatest Wedding ,My Unfortunate Boyfriend ve Full House 2 dizilerini izledim. Müzisyendir de. Bu dizide kendisini iyice zayıflamış buldum. Ama her zamanki gibi oyunculuğunu beğendim. Çoklu kişilik bozukluğu olan doktoru çok iyi canlandırdı. Daha çok dizide oynamalı bence.

Dizi tıp konulu dizilerden hoşlananlarla, polisiyelerden hoşlananları bir araya getiriyor. Şu sıra pek çok yeni dizi başladı gerçi. Ben daha onlar başlamadan izlediğim için fırsat bulabildim. Ama bitmiş dizi izleyenlere, bu konulardan hoşlanıyorlarsa öneririm. İki sezon boyunca “ Kurgu yapma, Dışarı, Hoparlörü kapat!” cümleleriyle hatırlayacağınız ahjussiyi seveceğinizden eminim.

You may also like...

9 Responses

 1. Buffiy says:

  Kesinlikle katılıyorum yemek yerken izlenmemeli 😀 Son 4 bölümüm kaldı gerçekten çok başarılı asla sıkmayan bi dizi 🙂

 2. Leylavinia says:

  Son iki bölümüm kaldı bitmesine. Ama diziye o kadar bağlandım ki o son iki bölümü izlemeyi erteleyip durduğumu fark ettim. Senden öneri almak için sitene girdiğimde denk geldiğimde tuhaf bir mutluluk duydum.
  İkinci sezonda Jennifer’ın yerine gelen, ona yakın bir karakter oluşturmuşlar ya -o kadar benimseyememişim ki adını bile ezberlememişim- dizide tek rahatsız olduğum konu oydu. Çok zorlama duruyordu. Onun dışında herkesin birbirine bağırıp çağırması da rahatsız ediciydi, öyle ki son bir kaç bölümdür ‘kötü’ karakterlerin sahnelerini atlıyorum ‘aha bağırmaya başlayacak’ diye:))
  Neyse, genel anlamda güzeldi ama. İşledikleri konular gerçekten iyiydi, adlı tıpa ilgisi olan biri olarak keyifle izledim. Ah keşke bizimkiler de yakalasa şu kaliteyi.
  3. sezon gelecek diyorlar. İnşallah gelir ya. Birazcık aşk olsa tadından yenmez, ne dersin ajummam:))

 3. Leylavinia says:

  Son iki bölümüm kaldı bitmesine. Ama diziye o kadar bağlandım ki o son iki bölümü izlemeyi erteleyip durduğumu fark ettim. Senden öneri almak için sitene girdiğimde denk geldiğimde tuhaf bir mutluluk duydum.
  İkinci sezonda Jennifer’ın yerine gelen, ona yakın bir karakter oluşturmuşlar ya -o kadar benimseyememişim ki adını bile ezberlememişim- dizide tek rahatsız olduğum konu oydu. Çok zorlama duruyordu. Tek dedim ama bir de onun dışında herkesin birbirine bağırıp çağırması da rahatsız ediciydi, öyle ki son bir kaç bölümdür ‘kötü’ karakterlerin sahnelerini atlıyorum ‘aha geliyor, bağırmaya başlayacak’ diye:))
  Neyse, genel anlamda güzeldi ama. İşledikleri konular gerçekten iyiydi, adli tıpa ilgisi olan biri olarak keyifle izledim. Ah keşke bizimkiler de yakalasa şu kaliteyi.
  3. sezon gelecek diyorlar. İnşallah gelir ya. Birazcık aşk olsa tadından yenmez, ne dersin ajummam:))

  • Deli Ajumma says:

   Evet ama aşk başroller arasında olmaz diye düşünüyorum yaş farkından ötürü, bakarsın başkaları girer diziye onlarla olur.

 4. kespircan says:

  Partneri of justes tarzı başka dizi yok Mudurnu acaba yoksa ben gidip Kore’nin en mükemmel dizisini izledim de başka dizi mi bulamıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: