Lee Sun Gyun ve Megolaman Karakterler Konusunda Doktora Yapmak / The Advocate, A Missing Body

 

2015 Ekim tarihli bu filmin çevrilmesini epeydir bekliyordum. Lee Sun Gyun pek çok filmini ve dizisini zilediğim bir oyuncu. Ama benim gönlümü Pasta dizisiyle çaldığı da bir gerçektir. Kendini beğenmiş, özgüveni zirve yapmış, megolaman tipleri çok sıklıkla oynuyor. Bu filmde onun bu tiplemesini bir avukatta gördüğümüz bir örnek.

a5

Filmde savcı rolünü üstlenen kadın oyuncumuz Kim Go Eun. Kısa , koyu renk saçlarla ciddi bir görünüm çizmeye çalışsa da bence rol için gereken yaşın biraz altında kalmış, dolayısıyla da inandırıcılık düzeyi düşük. Öte yandan onu gördükçe aklıma Cheese in the trap‘teki rolü geldi hep.

Film parayı seven, başarılı, iyi bir avukat olan Byeon Ho-Sung’un ( Lee Sun Gyun ) kansere neden olduğu söylenen bir ilacı üreten  ilaç şirketi lehine avukatlık yaptığı bir davayı savunmasıyla açılıyor. Davayı kazanıyor tabii. Ardından aynı şirketin başkanı eski şöförünün işlediği söylenen cinayet davasının avukatlığını üstlenmesini istiyor. Cinayet işlendiği kesin gibidir, ama ceset yoktur. Her şey de böylece başlar. Müvekkilinin suçsuzluğunu kanıtlamak isteyen avukatı pek çok sürpriz beklemektedir.

a4

Bu yukarıdaki özel kuvvetlerde grev yapan ve avukatımıza yardım eden komik partneri.

New Heart’da kalp cerrahı olarak daha yeni izlediğim oyuncu Jang Hyun Sung burada ilaç şirketi müdürünü oynamış. Bu adam hep alengirli rollerde , genellikle de kötü rollerde oynuyor. Signal‘de de sinir illeti bir polisti.

a10

Avukatımız savcının okuldan sunbaesidir ve anladığımız kadarıyla ilişkilerinin evveliyatı vardır. Tabii filmde asıl işlenen bu olmasa da, sahnelere renk katıyor.

a1

a3

Oyuncuları sevenlerin sıkılmadan izleyecekleri bir film olmuş. Mr Voice’ı özleyenlere birebir. Şeytanın avukatı 🙂

 

You may also like...

4 Responses

  1. Bu film superdi super o kadar net ?.

  2. Fato says:

    Bu adami pek sevmezdim daha doğrusu ilk kore dizilei izlemeye başladığımda iç yüzlerini bilmiyordum ama su bir gerçek on numara işler yapiyorlar.My mister dizisi bende derin yaralar bıraktı orda oyunculuk zirveydi bence

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: