Kore Dizi Tarihine Yine Unutulmaz Bir Seri Katil Kazandıran Dizi / Voice

Jang Hyuk evli, üç çocuklu diye mi böyle yapıyorsunuz ha? Adam 76 doğumlu , 41 yaşında ama hala çekici, zımba gibi. Tamam, çok katmanlı  bir  polisi adam gibi oynayacak sayılı oyunculardan, siz de içinde zerre romantizm olmayan bir polisiye çekiyorsunuz. Ama Jang Hyuk’tan başkası mı yok ? Karısı feci bir biçimde öldürülmüş, onu koruyamamış olmanın, dahası evliliğinde yaptığı öküzlüklerin vicdan azabıyla kıvranan bir erkeğin yeni birini sevmesini bekleyemezdik tabii ki . Ama hiç olmazsa dizinin başka karakterleriyle ilgili bir miktar romantizm olsaydı. O da olmadı adam hastanede yatan oğluyla ilgili duygularını daha sık belli edeydi, ne bileyim. Bad Guys’tan, God’s Gift’e, Signal’den Gap Dong’a her polisiyede romantizm vardı ve bence izlenme oranlarının yükselmesinin en büyük nedenlerinden biri de buydu. Bu dizi iyi oyuncuları ve ilginç konusuna rağmen merakla beklemediğim bir dizi olduysa, bunun nedeni romantizm eksikliğidir, nokta!

Dizi 16 bölüm, senaristi Ma Jin Won. Daha önce I am Legend ve Save the Last Dance for me adlı dizileri yazmış. Bu ikincisi Ji Sung’un tıfıl olduğu zamanlardan Eugene ile oynadığı bir dizi. Bir ara merak edip bakmıştım, ama pek sarmadıydı. Dizi ana hikaye sürerken hemen her bölümünde farklı konuların işlendiği türden bir polisiye, o yüzden durağan değil. Yalnız bazen asıl konu ihmal edilmiş gibi gelebiliyor.

Jang Hyuk “kuduz köpek” lakaplı bir polistir. karısı bir seri katil tarafından öldürülür. Başrolü onunla paylaşan Lee Ha Na’nın  ise babası aynı seri katilce öldürülmüştür. Diziye adını veren ses unsuru, Kang Kwon Joo rolündeki polis Lee Ha Na’nın insanların duyamadığı sesleri duymasından ileri gelir. Telefon ile yardıma muhtaç insanlara yardım edecek ekibin ( 112 Call Center ) başına geçecek olan Lee Ha Na, Moo Jin Hyuk rolündeki Jang Hyuk ile başlarda kavga edecek ( Karısının ölümü ile ilgili şahitlik yüzünden ) ama sonra aynı ekipte yer alacaklardır.

Jang Hyuk’u daha önce İki Film Bir diziyle Jang Hyuk ile Jang Nara, Kalp Hırsızı Jang Hyuk olursa, Robber, Askerlik skandalından sonra Jang Hyuk’u düze çıkaran Dizi, thank You, Yanlış Kararlar Silsilesiyle Bir Dizi Nasıl Başarısız Kılınır, Beautiful Mind adlı yazılarımda anlatmıştım. en sevdiğim oyunculardan biridir. Daha bugün en küçük çocuğu kızı için sigarayı ve kahveyi bıraktığını okuyup aferin dedim kendisine. İki oğuldan sonra kızına aşık olacağını biliyordum zaten. Eminim kızı da ona aşıktır şimdiden.

 

Kızımıza gelince Lee Ha Na’yı High School King of Savvy dizisinde iki bölüm filan izledim. Seo In Guk olmasına rağmen nedense sarmadı beni dizi yarım bıraktım. Başka bir dizisini de izlemedim. Dolayısıyla bu onu ilk izleyişim sayılabilir. Eli yüzü oyunculuğu düzgün bir hatun. Dizinin başından herhangi bir romantizm olamayacağı o kadar belliydi ki, bu yanını göremediğim için bir şey diyemeyeceğim aşk meşk konusunda nasıldır.

Dizide Jang Hyuk’un yardımcısı genç polisi (Sim Dae Sik ) Baek Sung Hyun oynuyordu ki kendisini daha önce Doctors’ta , My Love Eun Dong‘ta 20’li yaşların oyuncusu olarak, Big‘de de Suzy’e aşık olan genç olarak izlemiştim. Burada da yine çok başarılı bir oyun çıkarmıştı.

 

Diziye idol kadrosundan Super Junior grubundan Yesung  ( Kim Jong Woon ) da katılmıştı. Ekibin iyi hacker üyesini oynuyordu.

Ekibin bir de kız üyesi vardı, bol dil bilen. Son Eun Seo’nun oynadığı.

Gelelim beni oyunuyla en çok etkileyen kişiye. Kim Jae Wook. Kendisini Dal Ja’s Spring, Mary Stayed out all night  ve Coffee Prince’de izledim daha önce.Hep bir gizemli tarafı vardı. Kimliği ortaya çıktıktan sonra diziyi aldı götürdü resmen. Şu gözlere bakar mısınız ?  Allahın manyağı öldürdüklerinin saçlarını biriktiriyordu.

 

 

 

 

 

Şimdi seri katil deyince benim seri katillerim belli.  Gap Dong‘ta copy cat seri katil Lee Joon :

I remember you’da Park Bo Gum :

 

 

Bad Guys’ta Park Hae Jin :

Ve tabii ki her türlü rolün altından kalkabilen Nam Goong Min’in Sensory Couple’daki seri katil rolünü nasıl unutabiliriz ? Adam bir de ahçıydı orada 🙂

 

Bir son nokta ; dizi finalinde seri katilimizin  kızı yakalamışken çatıya çıkarıp dakikalarca konuşturması bana inandırıcı gelmedi. Bunun dışında Jang Hyuk ve aksiyon meraklılarının ilgileneceği bir dizi olmuş. Öte yandan olgun ama güzelliğinden bir şey yitirmemiş bir ajumma ile çekişmeli, ateşli, tutkulu bir aşk dizisi isteğimi bir kez daha şurada yazıyorum. Beyimiz malum çok güzel seviyor, ağlıyor, kıskanıyor filan. Bırakın şu dekman olaylarını da güzel bir aşk dizisi çekin Jang Hyuk’a. Bunu yapabilirsiniz, bu teknolojiye sahipsiniz çünkü 😛

 

 

 

You may also like...

4 Responses

 1. Yun says:

  Unni bu diziyi bitirmeme 2 bölümcük kaldı ayyynen dediğin gibi aksiyon meraklılarına yarayan bir dizi 😀 o değil ben katilimize aşık oldum karizma bence~~ Bloğunu çok seviyorum arada aklıma geldikçe takip edip yazılarını okuyorum><

 2. Nebile says:

  Jang na ra ile kimyası süper onunla bir dizi daha çeksin çebal ??. Bu sefer ilk bölümden aşık olsun esas kıza. Yazılarınız çok güzel okurken çok eğleniyorum. Elinize sağlık ?

  • Deli Ajumma says:

   Teşekkür ederim. Jang Nara ile kotasını doldurdu, bence başka dizi çekmezler gibi gibi. Bir de söylentilere göre kimyaları çok iyi olmasına rağmen pek anlaşamıyorlarmış 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: