Dayak Yeme ve Atma Sanatı 101 / Bad Guys 2 Vile City

Bu dizi resmen ömrümü yedi. İlk sezonu çok beğenmiştim. İşte şurada da yazmıştım. İkinci sezonunun çekileceğini öğrenince de önce pek sevindim. Ama ilk kadrodan kimsenin ikinci sezonda yer almayacağını öğrenince  üzüldüm. Ardından yeni kadroda Joo Jin Mo’nun ve Kang Ha Neul’ın yer alacağını  okudum ve  yine sevindim. Sonra Ha Neul askere gitmeye karar verdi, haydaa yine üzüldüm. Yeni kadroya Ji Soo katıldı;  bu çiçek çocuk nasıl bad guy olacak diye düşünüp şaşırdım. Ama izleyince Ji Soo’dan  enfes bir bad guy çıkardıklarını görüp  bayıldım. Tabii diziyi izlemek de öyle kolay olmadı. Dizi başladı,  beşinci bölümde çevirisi durdu.  “Ne oluyoruz ?”dedim. Meğer Netflix’te yayınlanacakmış, o yüzden çeviriler durmuş. Resmen bir iki ay diziyi izleyemedik, sonra Netflix’e geldi. Eşimle başlamıştık, yine onunla bitirdik. Okurken yoruldunuz değil mi? Ben de yazarken yoruldum.

16 bölümlük dizi ilkinden o kadar farklıydı ki, bunu başkası mı yazmış diye açıp senariste baktım. Hayır, senarist aynıydı. Han Jung Hoon. E o zaman kesin tepe üstü düştü, ilk sezon ile ikinci sezon arasında diye düşündüm. İlk sezonda daha bir incelik, daha bir zeka vardı bence. İkinci sezonda  ise hemen hemen her bölümde bir grup serseri ellerinde sopalar birbirine girdi, durdu.  Zaten kavga sahnelerini oldum olası sevmem, yarısına göz ucuyla bakar, yarısına bakmam. Ama yobo bile o kadar kavga sahnesinden sıkıldı. Bir de silah yok, habire sopa, demir, boru Allah ne verdiyse girişiyorlar. O başroller  kafa üstü düştü, ağızları burunları kırıldı, oraya buraya çarpıldı, yine de son bölüme kadar en az üçü dayandı. Tabii arada ölenler de olmadı değil, fire verdik yani.

Şimdi sırayla başrol oyuncularını tanıyalım. Önce dürüst savcımız ( Çünkü bol miktarda dürüst olmayan savcı da var dizide  ) Park Joong Hoon. Kendilerini daha önce Haeundae filminde izlemiştim. Bir tsunami filmi. Filmde Lee Min Ki ve Ha Ji Won da vardı. Bir iki başka filmde de izlemiş olabilirim. Zaten çok fazla dizisi olan bir namca değil. Ama olsa iyi olurmuş, çünkü iyi oyuncu.

Park Joong Hoon savcı rolünde

Tabii ki Joo Jin Mo Heo Il Hoo rolünde en sert namcayı oynadı. Çete üyesiymiş, elini ayağını kesmiş lokanta işletiyor, ama bela peşini bırakmıyor. Suistimallere, rüşvete, yolsuzluğa karşı savaştı o da diğerleriyle birlikte. Bir de fiziksel olarak Ji Soo ile birlikte ekibin belkemiğini oluşturdular. Tabii My Love Eun Dong‘ daki salon adamı rolünden çok uzaktı. Esmerleşmiş, daha erkeksi, sürmeler filan da çekmiş, hoştu yani 🙂  Aslında Korelilerin içindeki en sert tipli namcalardan da biridir. Kendisi ile ilgili her İngilizce yazıda en az bir kez  ” Hunk” ( Seksi erkek, damızlık erkek, iyi fizikli seksi , çekici erkek, Demet Akbağ’ın çok bildik deyimiyle ” edeleli erkek”  ) sözcüğü geçer.

Joo Jin Mo

 

Ji Soo’yu en son Strong Woman Do Bong Soon dizisinde izlemiş, sinir de olmuştum. Sevimsiz bir rolü vardı. Daha önceki Moonlovers‘ta da en favori prensim değildi, itiraf edeyim. Ama bu dizide “Ji Soo nerde, gelsin de görelim.” dedim resmen. Pek cool, pek hoştu. O da çiçek çocuk halinden sert namca haline dönmüş. Hatta yobo “Nerde bizim çam yarması” dedi durdu. Dayanamadım, netten kendisinin normal bir manken halini gösterdim, “O çocuk, bu çocuk mu?”  diye şaşırdı kaldı.

Ji Soo the sert namca

 

Biri yavrucakla ilgili bir de video yapmış. Onu da izleyelim.

Manyak polis rolünde Yang Ik June vardı. Hem yönetmen, hem senarist, hem de oyuncu olan bu namcayı biz daha çok It’s OK That’s Love’da Jo In Sung’un yine manyak abisi rolünde anımsarız. Burada da çok akılda kalıcı bir polis rolü oynuyordu.

Yang Ik June , en bir manyak polis

 

 

Dizinin tıfıl ve idealist savcısını – ki eğer askere gitmeseydi bu rolü Kang Ha Neul oynayacaktı- Kim Moo Yul oynuyordu. Zatıalilerini daha yeni Ha Neul ile Forgotten filminde izlemiştim. Northern Limit Line ve Finding Mr Destiny‘de de izlediğim Moo Yul  kaliteli  oyuncu.

Şer cephesinin en çok görünen adamlarından biri Kim Hong Fa ahjussiydi. Bu adamcağız da her dizide kötü roldedir Erol Taş gibi. Burada da yüzsüz arsız, acımasız, katil bir  bir chaeboldü.

Dizinin sonunda ilk sezon ile bir bağlantı yapmak amacıyla son sahnede Joo Dong Hyuk’u gösterdiler. Gerçi isim aynıydı ama ilk bölümdeki asker traşlı namcayla pek bir benzerliği de yoktu. Niye bize katılmıyorsun ? diye sordular. Bu da bende bir üçüncü sezon olabilir düşüncesini uyandırdı. Hadi bakalım hayırlısı.

 

Dizinin müzikleri  de hoştu. Örnek verecek olursak Who am I ? 

Other World 

Sunset

ve hemen hemen her kavga sahnesinde çalan rap  Takeone- Wonderful Life , Geeks’ten Lil Boi.

Erkek arkadaşlarınız ve eşlerinizle rahatlıkla izleyebilirsiniz. Aksiyon, entrika, kavga dövüş 32 kısım tekmili birden 🙂 Romantik diziler dururken ne diye kavga dövüş izleyeyim derseniz,  size en az iki neden verebilirim :  Joo Jin Mo ve Ji Soo 🙂

 

 

 

You may also like...

3 Responses

  1. Deli Ajumma says:

    Merhaba, Netflix’teki ikinci sezon, yani Ji Soo ve Joo Jin Mo’nun oynadığı. İlk sezonun adı yalnızca Bad Guys. O da Kore dizilerini çeviren sitelerde Türkçe altyazılı ve diğer sitelerde de İngilizce altyazılı olarak var.Yazımın içinde ilk sezonun da linki olacak.

  1. March 5, 2022

    […] genç hakimi Kim Moo Yeol’u Bad Guys Vile City ve pek oldukça filmimizde izlemişim, fakat oldukça etkilenmemişim sanırım, anımsamadım […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: