Holografik Olsun, benim olsun / My Holo Love

Bu aralar üç dört tane güncel dizi izliyorum. Ama nedense bir türlü bitmedi gittiler. Aralarında sadece başrol çiftin sahnelerini izlediğim bir Çin dizisi ve iki tane de Japon dizisi var. O tatili , bu tatili, oyuncular yoruldu bahanesi filanla uzadılar da, uzadılar. Ben de bu arada bir eski dizi ve bir de tüm bölümleri bir anda konulmuş bir Netflix orijinal dizisi izledim. 12 bölümlük My Holo Love bu ikincisi işte. Bir çırpıda bitti.

Dizinin başrol erkeği Yoon Hyun Min’i daha önce A Witch’s Love, Discovery of Love , Falling for Innocence Beautiful Mind, The Tunnel , Witch’s Court ,dizilerinde izledim. Pek sevimli, oyunculuğu da iyi olan namcalardandır. Son üç dört dizisinde ikinci erkeklikten başrol erkekliğe terfi etti neyse ki. Yoon Hyun Min 2016’dan beri kendisi gibi oyuncu olan Baek Jin Hee ile çıkıyor. Hani Jugglers dizisindeki sekreter kız var ya, işte o. O yüzden çocuğu dizilerindeki kızlarla şipleyemiyoruz, olsun ne yapalım, o da olmayıversin, başı bağlı namcalara da saygımız var. Yoon Hyun Min dizide hem holografik bir yapay zekayı yaratan dahi bilişimci Ko Nan Do’yu, hem de hologram yapay zekayı, yani Holo’yu oynuyor.

Başrol kız Ko Sung Hee’yi ise Miss Korea‘da izlemişim, ama küçük bir roldü herhalde hiç anımsamıyorum. Daha büyük rollerinde ise şu ya da bu nedenle diziyi izlememişim. Bu dizi de başrol olduğu ilk dizi zaten sanırım. Dizide psikolojik bir travmadan sonra yüz körlüğü yaşayan, hologram yapay zekayı deneyen So Yeon adlı kızı oynuyor. Şimdi diğer önemli karakterlere geçmeden şu yüz körlüğü meselesinden bıktığımı belirteyim önce. Sanki çok sıklıkla rastlanan bir rahatsızlıkmış gibi habire ısıtıp ısıtıp önümüze sürüyorlar. Hayır, kör gözüm parmağına, görmediği bir adama / kadına aşık olan tipler de bana pek inandırıcı gelmiyor. Temada yüz körlüğü olduğunu görünce diziyi bırakacaktım, ama Yoon Hyun Min’in sevimliliği yüzünden bırakamadım da.

Dizide Yoon Hyun Min’in ortağı ve üvey kardeşi rolünü Choi Yeo Jin oynuyor. Ben bu kızın tipini çok seviyorum. Daha önce On The Way to the Airport , Emergency Couple. Biscuit Teacher Star Candy, Dream High 2. Sezon, In need of Romance dizilerinde izledim.

Kız kardeşin peşindeki rakip firma chaebol çocuğunu da Chansung oynuyordu. Chansung 2PM üyesi biliyorsunuz. Daha önce bazı dizilerde izledim kendisini, ama bu dizideki kadar itici görmemiştim. Tipi korkunçtu çocuğun.

Şimdi dizi klişe dolu ve bu temanın oluşturduğu her noktayı vurgulayan bir diziydi. Çocukluktan tanışma vardı bir kere. Sırtta taşıma gibi ufak tefek klişeleri saymayayım onlar var zaten her dizide. Holo esas karakterin olmayan iyi yönlerini toplamıştı kendinde. Dahimiz tabii ki az otistik, çok huysuz, çocukluğunda annesi ile ilgili travması olan ki bu olmazsa olmuyor zaten, sevgiye muhtaç, ama bunu insanları tepikleyerek gösteren bir tipti. Kız tabii bir biçimde her daim yanında olan Holo’ya vurulurken gerçek insanla da tanıştı, çoğu bu tip dizide olduğu gibi önce sinir olup, sonra aşık oldu. Başta Holo’ya aşık olması da saçmaydı zaten. Ya zaten elin adamın içinden geçiyor kızım, nesine aşık oluyorsun anlamadım ki ?

Bu tarz androidli, robotlu, hatta daha ileriye gideyim Çoklu kişilik bozukluğu olan namcaların kişilikleri, kendilerinin hep daha iyi, daha seksi ( Shin Se Giiiii ) versiyonları olur. Tabii bol miktarda kıskançlık içerir bu tip diziler. Bu dizide de öyleydi.

Dizide bir de şirket içi rekabet, Holo’yu ele geçirmek için çabalar filan da var. Yapay zekalar ve insanların onlara gereksinimleri, ilişkileri ile ilgili düşündürebiliyor, ama çok da ciddi değil. Yani bir bilim kurgu dizisinden çok hafif romantik bir dizi diyebiliriz.

Çerezlik bir Yoon Hyun Min seyri isterseniz dizi size göre. Ha benim holom olsun ister miydim; , iş için isteyebilirdim vallahi. Her şeyi hızlıca toparlıyor. Aşka gelince az öte dursun , kanlı canlı insanlar dururken, neyimize holografik yapay zeka 🙂

Aklıma She was pretty geldi bu karede.

You may also like...

2 Responses

  1. Ayten Nihal says:

    Witchs courttan sonra hyunminin güzel bir dizisini bekliyordum, son çıkan fantastik dizisi de hep kötü yorum alınca izleyememiştim. Bu yüzden My Holo Love a hemen başladım bende. Dizi gerçekten söylediğiniz gibi çok klişe barındırıyordu ama beni asıl rahatsız eden adamın kadına bir çırpıda aşık olması oldu. Daha doğrusu hafiften hoşlanıyordu ama bir bölüm de “benim ve holonun problemi ayni” diyip sevdiğini anlaması çok keskin oldu sanki haha geçişi çok inandırıcı bulamadım. Ama onun dışında izlenebilecek çerezlik bir diziydi bence. Hyunmin de kadin başrol de iyiydi. Gervekten bir holo olsa bizim hayatımızda da ne çok ise yarardı ? işleri bir anda halledebiliyor olması harika bir sey.
    Yorumunuz her zamanki gibi çok keyifli , kolay gelsin acumma~~

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: