Tutkulu Sırtlanlar / Hyena

Song Hye Kyo’nun kabul etmediği avukatlı diziyi Kim Hye Soo’nun kabul ettiğini duyunca çok sevinmiştim. Hatunu oldum olası severim çünkü. Hep sıradışı, kuvvetli kadın karakterleri oynadığından olsa gerek. Dizi tuttuğunu koparan avukatları anlatacağı için Song Hye Kyo’nun role yakışmayacağını düşünmüştüm.

Sonra ilk posterler ve tanıtımlar geldi. Hepimiz Aman Allah! dedik. Bir tutku, bir azgınlık değme gitsin. Ya bu avukat dizisi, yoksa aşk da mı var, ya da izlettirmek için yem mi atıyorlar diye düşündüğümü anımsıyorum. Neyse efendim, sonra yobo ile izlemeye başladık, gerçekten kan, intikam, komplo, alavere dalavere, tutku, aşk Allah ne verdiyse koymuşlar içine. Erkek oyuncu da sevdiklerimden Joo Ji Hoon olunda, yan karakterler de deneyimli sanatçılar çıkınca keyifle izleyip bitirdik.

SBS’te oynayan 16 bölümlük dizinin yönetmeni Jang Tae Yoo aynı zamanda My Love From The Star, Tree with deep roots dizilerinin de yönetmeni.

Kim Hye Soo’nun daha önce Signal dizisini, pek çok da filmini ve Ju Ji Hoon’un ise Princess Hour’unu ve yine pek çok filmini izledim. Ama nedense yazmamışım. Başlangıçta gençken uyuşturucu filan bir hatalar yapmışsa da, Ju Ji Hoon sonradan kendini toparlayıp akıllıca projelerde yer alarak emin adımlarla ilerliyor.Diziyi kısaca özetlemeden Kim Hye Soo’nun 50 yaşında , beyimizin de 38 yaşında olduğunu belirtelim. Dizide de Nuna deyip durdu hatuna. Ama herkes 50’yken Kim Hye Soo gibi olsa, taş resmen. Bir de tuhaf bir giyim tarzı vardır. Hiç bir araya getirmeyeceğiniz renkleri giyer çıkar. Ödül törenlerine hediye paketi gibi çıkmışlığı vardır.

Diziden de bazı kareler verelim. Bir kere bol miktarda pantolon takım giydi Kim Hye Soo dizideki adıyla Jung Geum Ja. Özellikle de ünlü büyük avukatlık şirketinde çalışırken.

Ama kendi fakir şirketindeyken eşofman ile dolaşıyordu.Bir ara da Kimurab Takuya’nın Hero avukatlık dizisinde ünlü anorağı ile takıldı, o diziye doğrudan gönderme olduğunu sanıyorum.

Son bölümde çok şık bir sahnesi vardı, ayağındaki ayakkabılar dudak uçuklatıcıydı.


Yoca marka giyiyordu da namca giymiyor muydu ? Giymez mi ?

Neyse efendim. Hatun evlat edinilmiş, üvey babasından dayaklar yemiş, travmatik olaylar yaşamış ve kazanmak için etik olmayan her türlü yola başvurabilen, alt sınıftan bir avukat. Beyimiz ise kaymak tabakadan aile hep hukukçu, babası yargıtayda abisi yargıç şu bu bir aileden. Ve dizinin başında kızımız buna öyle bir kazık attı ki, adam olan bir daha kadının suratına bakmaz. Ama işte ne kadar sırtlan familyasından olsa da erkek erkek. Dayanamadı kadının cazibesine ve sanırım biraz da zekasına. Sonrası, sonrası iyilik güzellik, karmaşık davalarda rakip olduktan sonra aynı firmada çalışmak zorunda kaldılar, mecburen işbirliği yaptılar. Sonunda birbirlerini daha çok anladılar, her dava sürükleyiciydi. Her adımları merakla beklendi. Aralarındaki cinsel çekim ise bence olağanüstüydü.

Diğer avukatlar ve ekip de profesyoneldi.

En son oluşturdukları ekiple bir ikinci sezonu ayıla bayıla izlerim ben. Dizi müziği de işte şurada. Giriş müziği favorim.

You may also like...

5 Responses

 1. Sonyejin1982 says:

  Şu anda 14. bölümdeyim ve dizi şu ana kadar mükemmel ilerledi umarım finali bir hayal kırıklığı olmaz

 2. Sonyejin1983 says:

  İşte buna sevindim, sonuçta finali izleyiciye sevdirmek koreliler için zor zanaat

 3. Tuba says:

  Ne guzel yorumlar yazmışsınız…k-drama seven biri olarak yorumlarınıza göre bu dızıye de şans vereyım

  • Deli Ajumma says:

   Teşekkür ederim, özellikle avukat dizilerinden hoşlanıyorsanız, bunu seveceksinizdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: