Kadınlar kötü erkekleri sever / Jealousy Incarnate

 

j

Ama onlarla bir ömür boyu yaşayabilirler mi ?  Tartışılır. Vallahi uzun zamandır evli biri olarak  zor derim ben. Yine de mazoşist gibi gidip gidip kendilerine kötü davranan erkeklere aşık olmaları,  araştırılacak, incelenecek bir konu. Bu dizi oldukça öküz bir erkek ve düşünceli bir ikinci erkek arasında kalan ezik görünümlü, duyarlı ve kuvvetli bir kızla ilgili.

Gong Hyo Jin yeni bir diziyle geri dönüyor dendiğinde, doğal olarak hepimiz kimle kimle diye merak ettik. Dizi de iki kanal arasında kalarak başta epeyce sorun çıkardı. Açıkcası ben Jo Jung Suk’u görünce biraz hayal kırıklığına uğradım. E Jo In Sung’tan sonra – gerçi arada bir Producers faciası vardı, ama sanırım kimse onu diziden saymıyor- kim olsa öyle düşünürdü. Jo In Sung hiç kimsenin yadsıyamayacağı kadar yakışıklı bir adam çünkü. Ama dizi bittikten sonra itiraf edeyim, çıkardığı karakterle Jo Jung Suk hiç de altta kalmadı, Hwa Shin çok akılda kalıcı bir karakter çünkü.

Gong Hyo Jin başta ezik görünen , ama içten içe çok güçlü kızları canlandırır. Onunla ilgili şurada yazmıştım. Bu dizide başlangıçta hava durumu sunucusu, ama hep haber spikeri olmak isteyen Pyo Na Ri’yi canlandırıyor. Pyo Na Ri sunucu Hwa Shin’i  ( Jo Jung Suk ) üç yıldır karşılıksız bir aşkla sevmektedir.

Dizi 24 bölüm senaristi de Pasta ve Miss Korea dizilerini yazan senarist. Bu senaryo da klasik Kore Dizi klişelerini kapsamasına rağmen, klişe Kore Dizisi senaryosu olmayan bir senaryoydu. O yüzden bazılarımız hayal kırıklığına uğradık. Daha ilk bölümlerde kız ikinci erkekle öpüşünce diziyi yarıda bırakanlar bile oldu.

47

Pyo Na Ri popo kaldırmalı aparatıyla hava durumu sunarken

Pyo Na Ri bizim bir zamanlar “Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız güzel olsun” diyen seksi  hava durumu sunucumuz gibi, hava durumu sunucularının cinselliğinin  ön plana çıkarıldığı bir kanalda çalışmaktadır. Daha önce haber spikerliği sınavına girmiş ama kazanamamıştır. Bu arada hayli revaçta olan Hwa Shin’in peşinden koşmuş, ama köpek muamelesi görmüştür.  Daha sonra yolları bir kez daha kesişir. Öküz Hwa Shin hala öküzdür. İlk iki bölümde Pyo Nari Hwa Shin’in göğsünde bir sertlik hisseder, ve ailede ( annesinde ) olan göğüs kanseri deneyimiyle bir tuhaflık olduğunu anlayarak, muayene olmasını tavsiye eder.  Hwa Shin gerçekten de göğüs kanseridir. Bundan sonraki süreçte erkeklerin göğüs kanseri olması, mamografi, tedavi süreci ile ilgili  traji komik sahneler görürüz. Tüm bu süreçte Pyo Na Ri Hwa Shin’in yanındadır, çünkü Hwa Shi hem utanmakta, hem de işi için bunu gizlemek gerektiğini düşünmektedir. O yüzden sanki kanser olan Pyo Na Ri’ymiş de, Hwa Shin  ona eşlik ediyormuş rolü yaparlar.

Tabi aynı süreçte zengin, yakışıklı ( gerçek hayatta Gong Hyo Jin’den hayli küçük ) Hwa Shin ile karşılaştırılınca çok anlayışlı ikinci erkek Go Gyung Pyo ortaya çıkar. kendileri Reply 1988′in iyi yürekli, çalışkan Sun Woo’su. Ha bu arada iki erkek çok yakın arkadaştır, tabii gelsin bromans sahneleri.

 

26

20

 

21

 

15

Jo Jung Suk müzikal oyuncusu ve şarkıcı  Gummy’nin de sevgilisi. ( 2013’ten beri )  O yüzden şarkı söyleyip, dans ettiği sahneler de çoktu. Sesi de gerçekten güzel.  Rap bile yaptı adam :

Yetenek başka şey .

 

16

51

Hiç Bir kadın sana böyle sarılamaz 🙂 Bu sahnede bromansın bkunu çıkardılar resmen.

Bu arada ana hikayeden başka Hwa Shin’in erkek kardeşinin eski iki karısı ( ki ikisi de sunucu, spikerdir ) kızı, kızın iki genç arkadaşı ki biri Pyo Na Ri’nin erkek kardeşidir, diğeri birlikte oturdukları evin sahibidir, Pizza dükkanı vardır, kadınlar ona aşık olurlar filan, işte bu ikincil hikayeler beni hiç mi hiç ilgilendirmedi, bu yüzden diziyi yarıda bırakmayı düşündüğüm anlar çok oldu. Hadi itiraf edeyim, bazı sahnelerini de atlatarak izledim. Yine de bazı yerlerde komik olduklarını itiraf edeyim.

9

Kadınlardan birisi de Moon Lovers’taki kötü kraliçe anneydi, geberesice şey. Ama burada rolü fena değildi.

49

Bu sahne çok komikti örneğin 🙂

Dediğim gibi kız önce ikinci erkekle çıktı. Dizinin adındaki kıskançlık olayı başladı tabii. Hwa Shin üç yıldır durup durup tam kıza iyi davranılmaya başlanıldığında onu sevdiğini anladı. Epeyce bir kıskançlık sahnesi izledik. Tabii başta arkadaşıyla çıkmasını istediği için, sonradan yok ben çıkıcam demesi pek etik olmadı, ama zaten o zamana kadar hep aynı kızlardan hoşlanıp çıkmışlar.

36

37

23

Tabi iki erkek birbirine girdi, kavgalar başladı.

19

Kız Hwa Shin hasta olduğu için bir onunla bir diğeriyle dolandı durdu bir süre. Kavga gürültü başlayınca da ben ikinizi de seviyorum, beraber yaşayalım da hanginizi seçeceğim anlayayım dedi.

13

Bu arada haber spikerliği sınavlarına girme aşamalarını, iki erkeğin yardımlarını, şunu bunu da izledik. Aynı evde kalmaya başladıklarında da durum iyice düğüm oldu. Tabii her iki erkeğe aşık iki de kicibe vardı, hiç kaçmaz.

11

14

Kız beraber aynı evde yaşayalım dediği anda iki erkeğin yüz ifadeleri :

33

32

Neyse kızımız Hwa Shin’i kıskandığını anlayınca kararını verdi, aşağıda adam onunla niye çıkmıyor diye ağlıyor. Hwa Shin de bir miktar intikam almış durumda, hadi çıkalım artık diyor.

 

30

 

2928

28

Ardından bir kısırlık hikayesi çıktı, 4 bölüm de öyle geçti. Ayrılalım diyen Hwa Shin’in kızın bir yatalım isteğiyle geri dönmesi ilginçti. ( Erkekler de zayıf nokta tabii 🙂 Zaten 3-4 bölüm öncesinde de yatalım da yatalım diye tutturmuştu hazret, karar verme aşamasında lehine olabilir diye.

Bu bölümlerde komik sahneler vardı. Pyo Na Ri beni daha çok seviyor sahnesi gibi. Mutluluktan uçtu Hwa Shin 🙂

43

 

Na Ri’nin üvey erkek kardeşi çok sevimli bir çocuktu, Hwa Shin’le olan sahneleri harikaydı :

35

 

Dizi de misafir oyuncular da vardı. Han Ji Min Hwa Shin’le görücü usulü buluştu örneğin. Ayrıca Pyo Na Ri bir ara bir şefle çıktı, Pasta dizisinin de senaristi olan senarist kızı bizim şefle buluşturdu. Lee Sun Gyun sesiyle katıldı bir bölüme. Ama şefle kız ayrılmışlar gibi bir durum ortaya çıktı ki ben bu düşünceden pek hoşlanmadım, ben onları evli mutlu çocuklu hayal etmiştim çünkü. Demek ki senarist bu ilişkinin uzun soluklu olmayacağını düşünüyormuş ki, yıllar sonra ayrılmışlar gibi bir sonuca varmış.

Şimdi benim anlayamadığım Hwa Shin gibi bir adam ne olursa olsun 3 yıl peşinden koşmuş bir kızla bi biçimde çıkardı. Ayrıca 3 yıl hoşlanmadığı kızdan en yakın arkadaşı hoşlandı diye mi hoşlandı ?  Dizinin sonunda da böyle bir soru cevap olayı geçti çünkü. Tabii bu tarz her dizide olduğu gibi aşık olunca bizim beydeki öküzlük oranı azaldı, hoş bu da pek inandırıcı olmuyor. Her neyse, dizinin sonu da mutlu bitti. Yine de en yakın arkadaşımla da çıkan birisiyle evlenmek beni tedirgin ederdi. Bazen iki kardeş aynı kızdan hoşlanıyor bu dramalarda, sonra kız biriyle evleniyor, diğeri de  abimin aşkı diye kabulleniyor filan, ne diye bu tarz senaryolardan hoşlanıyorlar anlayabilmiş değilim ben. Ben kankamı daha çok seviyorum deyip, düğünün hostluğunu üstlenmek de epeyce bir genişlik gerektiriyor sanırım. Ne de olsa ikinci erkek. Her ne kadar sonuna kadar iyi ikinci erkek kalıbından epeyce saptı insani ve olması gereken tepkileri vererek -ki bu da senaristin başarısıydı bence- yine de dizi sonunda iyi çocukluğa geri dönüş yaptı.

Dizinin müzikleri de pek güzeldi. Bir ikisini indirdim dinliyorum. Özellikle Suran, Step by step pek hoş. Lovesome  RaD, By Autumn SALTNPAPER’dan , Kim Tae Woo’dan da Because of you var. Jo jung Suk’un düğünde söylediği şarkı içinse şuraya bakabilirsiniz. Beyimizin sesi öyle böyle değil gerçekten güzel. Müzikal şarkıcısı olmak kolay mı 🙂

 

 

 

You may also like...

3 Responses

 1. Nabori says:

  Kendım gıbı bır ajumma bulduguma sevındım .yazılarınız çok eglenceli bır baktım 1saat sızın blogta gecmiş anlamadan:) sadece kore dızısılerıyle ilgili mi yazıyorsunuz ? Boyle kendı yas grubuyla dızı sohbetı yapar gıbı oldu sevdım sızı

  • Deli Ajumma says:

   Çok teşekkür ederim. Evet bu blog yalnızca Kore Dizileriyle ilgili. Madem bu antin kuntin dizilere bu kadar zaman harcıyorum, bari oldu olacak yazayım dedim 🙂 Bu arada aslında Kore dizisi izleyen ajumma çok, ben de bu blogu ve twitter hesabını açtıktan sonra fark ettim 🙂

 2. Gncajjuma says:

  Genç akımlayım sanırım bende çok faydalı oldu izlemek isteyenler icin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: