Bana bromans getirin / Two Cops

Yine romanstan çok bromans üzerine kurulmuş dizilerden biri daha bitti. Zaten Hyeri söz konusu olunca hep böyle oluyor. Daha önce Ji Sung ile olan dizisinde de , Entertainer yani, bromans önemli yer kaplıyordu. Kızcağız zaten rol yapamıyor bildiğiniz gibi. Reply 1988’de de ergen, henüz duyguları gelişmemiş bir tipi canlandırdığı için çok gözümüze batmamıştı. Gerçi onda da 3 erkekle olabilirliği olduğu halde yansıttığı ilgi ayırt edilmemişti.  Kız içten içe Ryu’ya vurulmuş da haberimiz yokmuş, bari dizide azıcık yansıtsaydı 🙂 Bir de ne diye bu kızı oyunculuğu harika, ahjussilerle bir araya koyuyorsunuz anlamıyorum ki !  Biri evli, diğeri uzunca bir süredir aynı kızla çıkan iki oyuncu bunlar,  zaten adam gibi oynayan bir kadın oyuncu yoksa, bol romans da olsa inandırıcılığı olmayabilecek partnerler. Neyse fazla şikayet etmeyeceğim, çünkü Hyeri Reply 1988’in yüzü suyu hürmetine çok da sevimsiz gelmeyen bir oyuncu benim gözümde, ben zaten bromansa odaklandım bu dizide, bence ikilinin uyumu tadından yenmeyecek denli sevimliydi. Dizi bromans ile açıldı, bromans ile bitti. ( Onlar da romansın olmadığının farkındalar demek )

Jo Jung Suk iyi oyuncu, iyi şarkı söylüyor, içine girdiği diziyi filmi izlenir kılıyor. Bu dizide ölen iş partnerinin ve buna bağlı olarak 16 yıl önceki bir trafik kazasının ve ona bağlı ölümlerin izini süren bir dedektif rolündeydi. Bu kazayla dizinin başrol kızı ve ikinci erkeğini – ki ikinci erkek demek ne denli doğru bilmiyorum, bu dizide iki erkek başrol vardı açık seçik bir biçimde- birbirine bağlayan bir olaylar silsilesi vardı. Kendisinin daha önce Jealousy Incarnate dizisini yazmıştım.

Kim Sun Ho daha önce Strongest Deliveryman‘de izleyip çok sevdiğim bir oyuncu. Şakacı hali, gülümsediğinde beliriveren gamzeleri can yakıyor. Burada da bir dolandırıcıyı oynuyor. Gong Soo Chang adlı bu dolandırıcı dizinin başında geçirdiği bir kaza sonucu komada kaldı ve bu süre içinde hayalet olarak oynadı. Onu görebilen tek kişi ise Cha Dong Tak adlı dedektifimizdi. Hayaletimiz polisimizin vücuduna girdi zaman zaman ve olayı bu şekilde partner olarak çözdüler. Tabii Kim Sun Ho da iyi oyuncu , fakat burada iki karakteri farklı biçimlerde oynayarak müthiş bir performans sergileyen Jo Jung Suk’un başarısı inkar edilemez.

Dizide ana rollerden başka Hoya ve Im Se Mi ‘de ilgi uyandırdı. Hoya zaten grubu Infinite’den ayrıldı, Inspirit’leri perişan etti, ama sanırım artık oyunculuğa odaklanmak istiyor. lee Joon’da MBLAQ’dan ayrılıp oyunculuk yaptığında onun için kötü olacağını söyleyenler olmuştu, ama eğer yetenekliyseniz durmayıp gidiyorsunuz.

Im Se Mi ise benim daha önce That Winter The Wind Blows, Shopping King Louis, Ms Perfect‘te izleyip sevdiğim bir oyuncu. Hep sıra dışı kızları oynadı. Burada da hem Hoya, hem de Kim Sun Ho ile elektriği iyiydi.

Tabii bir de deneyimli pek çok oyuncuyu polis, savcı vs olarak izledik. Konu polisiye olunca bu kaçınılmaz. Kore Dizilerinde mutlaka polis olan bazı oyuncular var, artık gerçek işleri buymuş gibi geliyor size. Hep savcı, hep hakim rolü oynayanları da gördüm bizdeki kötü adam Erol Taş , zengin baba Hulusi Kentmen hesabı.

Dizideki bazı romans sahnelerinden de örnek verelim. Hyeri’nin bu sahnelerde pek bir katkısı yok, ama Jo Jung Suk iyiydi.

Olmazsa olmaz sokaktaki motorsikletliden kurtarma sahnesi sonrası 🙂

Tabii dizi fantastik kızla muhatap olan bazen polis, bazen de dolandırıcımız oluyordu. ikisi de kıza aşık oldular yani 🙂 Dizi ayrıca ana konu etrafındaki yan konularla da ilgi çekiciydi. Ben hiç sıkılmadan izledim. Üstelik eğlenceli de bir diziydi, ikilinin bromansı çerçevesinde epeyce de güldük. Güldük diyorum eşimle birlikte izledik anlayacağınız gibi. Bundan sonra Kim Sun Ho’nun başrol olacağı bir dizi izleyeceğimi umuyorum. Jo Jung Suk’a gelince kendini fazla özletmesin yeter. Bu arada Jo Jung Suk ve Kim Jae Wook’u Şubat ayında sergilenecek Amadeus isimli müzikalin afişinde gördünüz mü ? Biliyorsunuz her ikisi de müzisyen aynı zamanda.

Dizi müziklerinde örnek verecek olursak, Full album

You may also like...

6 Responses

 1. Gül says:

  Dizileri güncel seyretmek;heyecanla bekleyip bazen umduğunu bulamamak yada araya zaman girince heyecanımı kaybetmek gibi nedenlerle çok başarılı olamadığım bir durum.O yüzden bitmesini bekliyor ve yorumları da takip ediyorum.Tabii ki zevkler değişebilir ama senin yorumların beni yanıltmadı:Bu da izlenecek..
  Teşekkürler ajumma

 2. Serafina says:

  Selam. Blogunuzu bayramda öylece dolanırken keşfettim sayenizde mood of the day i izleyip tatilime renk kattım. Önce izlediğim dizilere yazdığınız yorumları okudum şimdi de izlemediklerim için neler diyorsunuz ona bakıyorum 🙂 Jung suk u da gamzeliyi de pek sever, beğenirim ama kötü oyunculuğa dayanamadığımdan hyeri den dolayı diziyi izleyemeyeceğim fakat yazınızda merak ettiğim bir ayrıntı buldum da onu sormak istiyorum. Başrollerden biri evli diğeri uzun süredir ilişkide demişsiniz ya , benim bildiğim kadarı ile jung suk’un yabancı ,şarkıcı bir sevgilisi vardı,evlendi mi onlar ? Sun ho mu evli yoksa ?

  • Deli Ajumma says:

   Hyeri’nin partnerlerinden söz ederken Entertainer’daki partneri Ji Sung’un evli, Jo Jung Suk’un da uzun süredir Gummy
   ile çıktığını kastetmiştim. Bu yıl da evlenecekler.

 3. Serafina says:

  Selam. Blogunuzu bayramda öylece dolanırken keşfettim sayenizde mood of the day i izleyip tatilime kattım. Önce izlediğim dizilere yazdığınız yorumları okudum şimdi de izlemediklerim için neler diyorsunuz ona bakıyorum 🙂 Jung suk u da gamzeliyi de pek sever, beğenirim ama kötü oyunculuğa dayanamadığımdan hyeri den dolayı diziyi izleyemeyeceğim fakat yazınızda merak ettiğim bir ayrıntı buldum da onu sormak istiyorum. Başrollerden biri evli diğeri uzun süredir ilişkide demişsiniz ya , benim bildiğim kadarı ile jung suk’un yabancı ,şarkıcı bir sevgilisi vardı,evlendi mi onlar ? Sun ho mu evli yoksa ?

 4. bülent says:

  işte harika bir dizi. gerek başrol oyuncu gerek se başroldeki kadın oyuncu harikaydı. hem sürükleyici hem komedi. ben çok beğendim . herkes izlemeli. başrol erkek oyuncunun OH MY GHOST dizisini de izleyin oda çok güzel orda bir restorant sahibi ve de şefi . orada da işyerindeki çalıştığı kadının bedenine bakire hayalet dadanıyor. . olaylar hem komikhem romantikti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: