Sıradan Bir Hikayeyi İlginç Kılmak / Yumi’s Cells

İlk sezonunu taze bitirdiğim bu dizi Yumi adlı ofis çalışanı bir kızın bir yılını anlatıyor. Sıradan bir çıkma serüvenini yaratıcı bir zekanın ilginç anlatımıyla izliyorsunuz.

Dizi aslında pek çok Kore dizisinde olduğu gibi bir web çizgi romanından alınma. Orijinal yazarı Lee Dong Gun. Diziyi ise üç ayrı senarist yazmış. Bunlardan Song Jae Jung W Two Worlds, Memories of The Alhambra, Nine Nine Times Time Travel, Queen in Hyun’s Man, gibi çok ünlü bilim krgu ve fantastik dizilerin de yazarı. Kim Yoon Joo da Nine, Nine Times Travel ve Queen in Hyun’s Man ile Duel yazarlarından. Yönetmen ise Lee Sang Yeob. My Holo Love, Familiar Wife, Shopping King Louis, Mr Baek dizilerinin yönetmeni.

İlk sezonun başrollerini Kim Go Eun ve Ahn Bo Hyun oynuyor. Dizide Yumi’nin eski sevgilisini misafir oyuncu Lee Sang Yi oynadı. Yine SHINee grubu üyesi Minho’da misafir oyuncu. Diziye yarıdan giren GOT7, Jin Young ise ikinci sezonun başrolü olacak.

Dizi başrol oyuncuları iyi oyuncular, önce bunu söyleyelim. Kim Go Eun ve Ahn Bo Hyun’u daha önce pek çok dizide izledim. Ben Jin Young’u da artık idol değil, oyuncu olarak görüyorum ve çok seviyorum, o yüzden ikinci sezonu iple çekiyorum. Ama bu demek değil ki Kim Go Eun Ahn Bo Hyun ile yakışmıyor. Çok da hoş bir çift olmuşlardı, ama sanırım Bo Hyun dizideki adıyla Woong için zaman uygun değildi.

Şimdi gelelim hücrelere. Beyin hücrelerini gösteren animasyonu ilk bölümde yadırgadım açıkcası. Ama devam edince asıl beklediğim tepkileri onlardan bekler oldum. En çok şehvet hücresi ile açlık hücresini sevdim. Tabii Kore’de bu hücreleri seslendirenler de ünlü seslendirme sanatçıları ve ünlü oyuncular ve bu hücrelere yakışan kişiler. Biz işin bu yanından bihaber olduğumuz için esprisinden çok şey kaybediyoruz bence.

Üstteki de Woong’un hücreleri o en alt sağdaki ejderha şehvet hücresiydi ve pek komikti.

Şu iri olan açlık hücresini seslendiren Lee Jang Won da yemek yemeyi seviyor anlaşılan.

Yumi ya da Woong’da herhangi bir duygu değişikliği olunca o hücrelerin koşuşturmaları, tartışmaları, sonunda bir karara varmaları filan çok komikti.

Dizinin diğer kadın oyuncularına gelince; Woong’un iş arkadaşı Sae Yi’yi canlandıran Park Ji Hyun’dan mı daha çok nefret etsem, yoksa Yumi’nin iş arkadaşı Ruby’i oynayan Lee Yoo Bi’den mi bilemedim.

14 bölümlük dizi biterken tvN diziye bir ikinci sezon çekileceğini onayladı, ama zamanı belli değil. 2022’de olacağı sanılıyor. Sıradan bir öykünün iyi oyuncular ve parlak bir senaryoyla ne hale geleceğini merak edenler bu diziyi kaçırmasınlar. Dizi müziği de işte şurada.

Aşk hücresi pembeydi. Yumi’nin son sevgilisinden ayrılıp, kimseyle çıkmadığı 3 yılda komadaymış. 😂

You may also like...

4 Responses

  1. hnd says:

    yaaaaaaa 2.sezonu olamsını umuyorum gerçekten ama :'(
    Çok sevdim diziyi ama böyle bitmemeli :'(

  2. Rabia Nur says:

    Yaa tabii senaryo ama ben 1.başrol oğlanı çok sevmiştim diziden ayrılması hayli üzdüüü ☹

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: