Bu olmadı, bir daha deneyeyim / Familiar Wife

Keşke öyle olsa mı diyorsunuz ?  Beğenmediklerimizi kolayca yaşamımızdan çıkarıp atsak, ama hiç olmamışlar gibi, verdiğimiz kararları beğenmeyip değiştirebilsek, o anlara tekrar gidip olaylarla oynayabilsek istediğimiz an ve zamanda.  Yaşam daha kolay mı olurdu acaba ? Yoksa aslında her şey olması gerektiği gibi mi ? Deneyim dediğimiz şey de aslında bizi biz yapan, olgunlaştıran, insan olmamızı sağlayan şey mi ? Bu dizi tam da bunlarla ilgili bir zaman yolculuğu dizisi. Dizi Weightlifting Fairy Kim Bok Joo’nun senaristi tarafından yazılmış. 16 bölüm.

Bu diziden önce karşılaştırma yapabilmek için benzer dizi Go Back Couple’ı izleyip yazmıştım. Aslında benzer yönleri varsa da tamamen farklı etki bırakıyor insanın üzerinde. Farklı oyuncular bir kez. Ben Ji Sung’u ilk izlediğimden bu yana seviyorum. Daha önce Kill Me Heal Me, Secret, Defendant, Entertainer, Protect The Boss, New Heart dizilerini izleyip yazdım. Ayrıca My PS Partner filmini de yazmıştım. Han Ji Min’i ise Rooftop Prince ve Hyde Jeckyll me ‘de izledim, ilkinde beğendim, ikincisinde beğenmedim. Ama iyi oyuncudur. Bu dizide  tekrar gözüme girdi.

Ji Sung evli , iki küçük çocuklu bir bankacıyı oynuyor bu dizide. Karısıyla o daha lisedeyken tanışmış, evlenmiş, zaman içinde evlilikleri koşuşturma, kavga içeren bir eziyet haline gelmiştir. Dizideki adıyla Joo Hyuk karısının onu anlamadığından yakınmaktadır. İlk iki bölüm Joo Hyuk’a kızdığım kadar başkasına kızmadım. Kadın kendisine koala gibi sarılmış iki çocukla ev işi yapıyor, çocuklara bakıyor ve dışarda çalışıyor. Adamın tek önceliği kendisi. Oyun konsolu peşinde koşarken karısının da kendisi için isteyeceği bir takım şeyler olabileceğini algılamıyor bile. Bir de üniversite alt sınıfta hoşlandığı ilk aşkı ile karşılaşınca iyice bunalıma düşüyor. O sırada metroda karşılaştığı, solucan deliklerinden söz eden bir ahjussi ( Biliyorsunuzdur onlar aracılığıyla zaman yolculuğu yapılabildiği söylenir) onun için çıkış noktası oluyor. Onun verdiği 500 won ile 2006 yılına geri dönüp , farklı kararlarla yaşamını değiştiriyor ve karısı ile tanışmadan eski sevgilisiyle olması için gereken yolu açıyor. Uyandığında günümüzde ve eski sevgilisiyle evlidir. Zengin karısı sayesinde bankada iyi bir konumdadır. Ama eski karısının kendi bankasına tayin olduğunu gördüğünde şaşırır kalır, çünkü karısı kendi tanıdığı kadından çok farklıdır artık. Üniversite okumuş, canlı, enerjik, zeki, neşeli bambaşka birisidir. Yeni karısı ile de ummadığı sorunları olacaktır.

 

Dizi bu noktadan sonra geri dönüşler ve zamanımıza gidip gelerek ilerlemeye başladı. Biz eski karısıyla ( Han Ji Min ) nasıl tanıştıklarını, aşık olduklarını eski hallerini burnumuzun direği sızlaya sızlaya izledik.

Joo Hyuk da zamanla neyi kaybettiğini, ne hatası olduğunu, karısının o hale gelmesindeki payını anlamaya başladı ve tabii kaçınılmaz olarak eski duyguları alevlendi. Han Ji Min yani dizideki adıyla Woo Jin’i ise beyimizin kankası en yakın arkadaşı ilgilendirmeye başladı. İlk bölümlerde evli ve çocuklu olan bu arkadaş, Joo Hyuk’un geçmişi değiştirmesiyle karısını ABD’ye gitmekten vazgeçirememiş, bekar, çapkın bir adama evrilmişti. Ji Sung’un kankasını Jang Seung Jo oynuyordu. Geçtiğimiz günlerde yeni çocuğu olan bu sevimli çocukla ben de yeni tanıştım. Çok da başarılı buldum. Daha önce hiç izlemediğim dramalarda oynamış.

Ji Sung’un Joo Hyuk’un ikinci kankası da yine geçmişi değiştirmesiyle eniştesi olarak karşısında çıktı. Bu üçlü çok sevimliydi. En çok hoşuma giden de çok duygusal olmaları, hemen her olayda ağlamalarıydı.

Bankadaki diğer çalışanlar da  deneyimli oyunculardan oluşuyordu. Ben de zamanında bankacı olduğum için bu sahneleri hiç sıkılmadan ilgiyle izledim. Hatta izledik eşimle birlikte. Biz de bankada tanışıp evlenen bir çiftiz. Neyse efendim bu arada en şaşırtıcı olay kızın alzheimer olan annesinin damadı tanıması ve gördüğü andan itibaren Damat Cha diye hitap etmesi oldu. Bu şirin hanımı aynı zamanda Mr Sunshine dizisinde de izliyoruz.

Bankacıların çömezini Vixx grubundan Cha Hak Yeon oynuyordu. Epeyce rol çaldı şeker çocuk.

Woo Jin rüyalarında gördüğü Joo Hyuk’a itildi zamanla. Bilmediği bir şeyler olduğunu hissetti. Kanka ile çıksa da onu sevemedi. Joo Hyuk’un evli olması sorun yarattı. Joo Hyuk eski karısını kıskanmaya başladı, geri dönmenin yollarını aradı. Ahjussi ile karşılaştılar.

Geri gidemedikten sonra gelişen olaylar aslında geri gitmemesi ve Woo Jin’in kocası olmaması gerektiğine inandırdı Joo Hyuk’u. Bu kez geri gidip her şeyi değiştirme sırası Woo Jin’ e geldi. Dizinin sonuna kadar da bu etabı izledik.

Dizi bence sıkmadan, eğlendirici ve ara sıra da düşündürücü biçimde ilerledi. Ji Sung hayranlarının kaçırmamaları gereken bir dizi. Her zamanki gibi yüzünüzde gülümsemeyle izliyorsunuz. Beyimizin hanımı hamile biliyorsunuz ikinciye. Bana yine bir kızı olacak gibi geliyor, tipik kız babası çünkü kendileri. Bundan sonraki dizide yine polisiye bir türde karşımızda olur diye düşünüyorum. Görüp göreceğimiz romans bu çünkü. Fındık kurdu Han Ji Min ise Nam Joo Hyuk ile nuna romans çevirecekmiş. Nam Joo Hyuk sevimli çocuk ama Ji Sung ile karşılaştırıldığında oyunculuğu fetüs yani. Han Ji Min nasıl oldu da kabul etti bu diziyi aklım almıyor. Blindingly Bright adlı fantazi dramada Han Ji Min 25 yaşındayken 70 gözüken bir kadını oynayacakmış. Yaşlı versiyonunu Kim Hye Ja canlandıracakmış. Buyrun işte bu ajumma :

2019 Ocak ayında başlayacak drama ilginç olacağa benziyor.

Dizinin OST’undan örnek. Love me again. 

Let me stay

No longer mine

Let me show you

Hello

You may also like...

10 Responses

 1. bülent says:

  keşke bitmeseydi dediğim dizilerden birisi oldu. Han Ji Min bu dizideki harika permonsı ile ROOFTOP PRINCE deki gibi bütün ödülleri toplaması gerek bence. özellikle Ji Song u geçmişte kovalamaca sahneleri harika idi.

 2. Byz says:

  Merhaba,

  Severek takip ettiğim az sayıda blog sahiplerindensiniz. Yaklaşık 1 senedir Kore dizisi bataklığına saplanmış olan benimle benzer zevklere sahip olduğunuzu düşündüğümden mutlaka dizileri izlemeden sizin yorumlara da bakıyorum. Bu diziyi de baktım izlemişsiniz hemen bende izleyeyim diyerek dün başladım :)))
  Nedense dizi yaşadığım şu günlerde çok tanıdık geldi. Evli çocuklu iş hayatında koşuşturmaktan kendimi unuttuğum şu günlerde benimde kafamı dağıtabildiğim tek yer gece uykusuz kalmak pahasına da olsa Kore dizisi izlemek oldu. Ji sung oyun oynarsa biz de dizi izleriz 🙂
  Yazılarınızın devamı gelmesi dileğiyle…
  Sevgiler

  • Deli Ajumma says:

   Çok teşekkür ederim.Evli ve çocuklu olunca, bir de çalışıyorsanız, benzer görüntülerin olmaması imkansız zaten. Kolay gelsin diyeyim öncelikle. Bu kargaşada Kore dizisi izliyorsanız bir tarafta uykusuz kalmak, diğer tarafta ise stresten dolup boşalmak arasında seçim yapmak zorunda kalıyor insan maalesef. İyi seyirler, sevgiler.

  • svl says:

   duygularima ve hayatima bir yansima olmus . ayni bensiniz

 3. Nabori says:

  Dizi tam biz ajummalara goreydı, gençler sıkılmış olabilir belki , oyunculuklar zaten harikaydı, son bölüm sonsahnede bile gülmekten öldüm bu oyun konsolu ne kadar onemliymiş adamlar resmen sevinçten delirdiler. Keşke insan geriye donup yaptığı hataları gorebilse, jisung okadar evli ki hiçbir romantik sahnede etkilemiyor beni?

  • Deli Ajumma says:

   ahahah evet ya evli olmanın dezavantajı da bu. Ama bak Japon oyuncu Kimura Takuya ajansının şiddetle karşı çıkmasına rağmen 29 yaşında evlenmiş. Ondan sonra pek çok romantik dizide oynamış. Onun dizisi olduğunda sokaklarda bir tek kadın kalmazmış Japonya’da. Her dizisi en yüksek ratingleri almış. Ben de onun romantik filmlerini izlediğimde, hatta artık 40’lı yaşlarında, şimdi bile bir dizisinde romantik bir sahne olsun, ağzım kulaklarımda izliyorum.Yani her evli oyuncuda da öyle olmuyor demek ki.

 4. Panda says:

  Kore dizisinden gelecekte yaşanacaklara erken hazırlık?

  +sevdiğim oyuncular…

 5. Papatya says:

  Netflix de karşıma çıktı, acaba nasıldır diye düşünürken hemen bakayim Deli ajumma ne yazmış dedim 😀 Ellerinize sağlık

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: